Home » Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine » Kuidas Bondorast laenu saada?
 

Kuidas Bondorast laenu saada?

PS! Tingimused ja taotlemise protsess on vahepeal muutunud. Mõned alternatiivid, mida kaaluda: Omaraha, MoneyzenTFBank.

Elus tekib ikka hetki, kus on laenu vaja ja siis tasub kaaluda kõikvõimalikke alternatiive, et omale parim lahendus leida. Isiklikult soovitan muidugi laenu võtta ainult siis, kui see sulle kasulik on, nagu ühes varasemas postituses laenudest kirjutasin, aga alljärgnev õpetus sobib igal juhul kõigile eestlastele.

Kuigi olen Bondoras investor olnud juba üle nelja aasta, siis olen selle aja jooksul ka paar korda sealt laenu võtnud. Esimene kord võtsin niiöelda investeeringute tagatisel väga madala intressiga laenu, et sealt keskkonnast raha välja võtta ja riskide hajutamiseks ka teise kohta investeerida ning viimane kord võtsin selleks, et saada korraga suurem summa kokku ühe investeeringu tegemiseks.

Esimese laenu puhul enam ei mäleta, aga viimase puhul on selgelt meeles, kuidas mitme koha peal tekkis küsimusi või kahtlusi, et mida ma nüüd järgmiseks tegema peaks ja kas see tegevus midagi maksab või kas nüüd juhtub midagi, mida ma veel teha ei taha, kui ma seda nuppu vajutan, mis nõudmised laenajate osas on jne.

Investorite jaoks on küll mitmes kohas omajagu infot, aga laenajatel paraku on seda tunduvalt vähem ja viimasel ajal on ka protsessid jälle muutunud, nii et otsustasin teha väikese ülevaate sellest, kuidas edukalt taotlust teha, millised nõudmised laenajate jaoks on ning kuidas praktiliselt garanteerida, et investorid su laenu täies mahus rahuldavad.

Kindlasti on see info huvitav ka nii mõnelegi investorile, et selgemalt aru saada, millised sammud laenaja läbi peab tegema, et laenu saada.

Nõudmised laenajatele

Selleks, et laenu saada, pead vastama mõningatele nõudmistele. Need on nõudmised, mis kehtivad Eestis elavate laenajate suhtes:

 1. Vanus 21-70.
 2. Igakuine ametlik sissetulek.
 3. Ei tohi omada varasemaid pankrotistumisi, kehtivaid maksehäireid jmt.
 4. Ei tohi olla kriminaalselt karistatud.
 5. Ei tohi omada hasartmängudega seotud probleeme.
 6. Minimaalne sissetulek vähemalt €300 kätte.

Laenusumma võib jääda vahemikku €500 – €10,000.

Kui sa ei ole mingil põhjusel päris kindel, kas sa saad taodelda või mitte, aga hea põhjus laenamiseks on olemas, siis soovitan taotluse siiski ära teha. Kui ei sobi, siis saad ka keeldumise põhjuse teada ja see sinu jaoks midagi maksma ei lähe. Kui aga sobid ja tõesti laenu näiteks SMS-laenude äratasumiseks oli vaja, siis saad selle laenu.

Laenu taotlemise protsess Bondoras

Järgnevalt käime läbi kõik sammud, mida pead tegema, et Bondoras laenu taodelda. Soovitan see taotlemise käigus kõrval lahti hoida, et saaksid ka koheselt vastused, kui mingi küsimus peaks tekkima.

1. Laenutaotluse täitmine

Ava laenutaotluse leht.

Siin lehel tuleb sul valida oma soovitud laenusumma ja laenu periood. Vaata ka kuude arvu all olevat igakuise makse summat, et näha, milline variant sinu eelarve juures sobib.

Bondora laenutaotlus

Vaata kindlasti ka igakuise kuumakse suurust, et valiksid võimaluse, mis sinu eelarvega sobib.

Seejärel tuleb sul sisestada oma e-maili aadress, mille abil luuakse sulle süsteemi poolt automaatselt konto, ning vajutada “Taotle kohe” nuppu. Kui sul on juba Bondora konto olemas, siis ta palub sul siin samal lehel edasiminemiseks sisse logida.

Enne nupu vajutamist võiksid vaadata ka kasutuslepingust neid punkte, mis laenajaid puudutavad, et kunagi hiljem ei tekiks mingisuguseid arusaamatusi, kuna sa millestki valesti olid aru saanud.

Seda nuppu vajutades ei juhtu veel midagi ja sul ei tule mingisuguseid kulusid kanda ning mingisugust taotlust veel ei esitata. Kõik taotlusega seotud kulud võetakse taodeldud summast maha alles peale seda, kui oksjon on edukalt rahastatud.

Selleks, et taotlus edukalt rahastatuks loetaks, peab vähemalt 75% summast täis tulema. St, kui taotlesid €6,000, aga täideti €4,500, siis loetakse oksjon siiski edukaks.

2. Vaata laenutingimused üle

Siin lehel näed oma valitud tingimuste puhul kõiki tasusid, intressimakseid, laenugraafikut jne. Kui kogemata laenasid liiga suure summa või kuumakse läheks Bondora laenuanalüütiku arvates sinu eelarve juures liiga suureks vmt, siis tõenäoliselt saad analüütiku käest hiljem uue pakkumise, mille saad uuesti üle vaadata, nii et mingite vastuolude või reeglitele mittevastamise korral ei pruugi ka need tingimused olla täiesti lõplikud.

Õnneks on laenajale see osa piisavalt lihtsaks tehtud, et tema sellepärast otseselt muretsema ei pea ja kõikvõimalikud vastuolud vmt, vaatab üle Bondora analüütik.

Kui oled selle üle vaadanud, siis tuleb sul sisestada mõned andmed enda kohta, nagu nimi ja isikukood jmt ning taotluse kinnitamise nuppu vajutada.

3. Lepingud

Seejärel näidatakse sulle laenulepingut, mis tuleb sul kinnitada ning saad tutvuda ka vahekohtukokkuleppega.

Tutvu nendega ja kinnita ära, et edasi liikuda.

4. Küsimustik

Järgmisena tuleb sul ära täita küsimustik, kus küsitakse sinu käest infot sinu töökoha, hariduse, sissetuleku ja kohustuste kohta. Enamik küsimusi on valikvastustega, nii et peaks üsna kiiresti täidetud saama.

Soovitan tähelepanu pöörata esimese sektsiooni viimasele küsimusele, kus sul on võimalik määrata oma igakuiste maksete kuupäeva. See võiks olla näiteks 1-2 päeva peale palgapäeva, et jõuaksid rahulikult makse õigeaegselt teha ja probleeme ei tekiks.

Sissetulekute alla kirjuta kõik netotulud ehk need summad, mis sa kätte saad.

Kohustuste alla lisa kõik oma laenud, järelmaksud, krediitkaardid, eluasemekulud (internet, elekter, kommunaalid, TV…) ning täida võimalusel ära kõik väljad (laenu jääk, igakuine makse jne). Mida detailsemalt info kirjas on, seda tõenäolisemalt saad ka investoritelt laenu.

Kui see täidetud, mine edasi järgmise sammuni.

5. Dokumentide esitamine

Siinkohal on sul 4 võimalust, kuidas edasi liikuda. Neist viimase puhul on võimalik saada laenu kõige parematel tingimustel ning rahastamine on praktiliselt garanteeritud. Võib isegi juhtuda, et saad taotluse tehtud ja investorite poolt rahastatud vähem kui 24h jooksul.

Laenu saamiseks esita lisadokumendid

Pangakontoväljavõte praktiliselt garanteerib laenu saamise.

Võimalikud valikud on järgmised:

a) Vajutad kõige alumist nuppu ja ei saada lisadokumente. Sellisel juhul läheb taotlus automaatselt taustakontrolli ja analüütiku kätte.

b) Otsustad, et saadad lisadokumente, kuid saadad need hiljem. Sellisel juhul tuleb sul hiljemalt 72h jooksul saata oma dokumendid kas Bondora e-mailile või minna kontol oma laenude lehele, avada oma taotluse lisainfo sektsioon ja sealt uuesti dokumentide üleslaadimise lehele minna ja sealt need üles laadida.

Laenudokumendid

Lisadokumente saad lisada “Minu laenud” lehelt.

c) Laed lehel oleva nupu abil üles oma palgatõendid. See annab investoritele veidi rohkem kindlust, kui variant a, kuid rahastamine ei ole siiski päris garanteeritud.

d) Laed lehel oleva nupu abil üles oma pangakontoväljavõtted. Sellisel juhul on taotluse rahastamine eestlastele vähemalt praeguse seisuga praktiliselt garanteeritud ja taotlused rahastatakse investorite poolt tavaliselt minutitega. Samuti on pangakontoväljavõtte puhul laenutingimused sinu jaoks kõige soodsamad, nii et kui sa just eriti rikas pole, siis peaksid leidma need mõned minutid ja oma väljavõtted taotlusele lisama. See on lõppkokkuvõttes kasulik just sinule endale.

PS! Investorid sinu väljavõtet ei näe, kuid see lisab neile kindlust, kui selle abil on sinu sissetulek ja üldised kulud kontrollitud.

Seejärel sinu info kontrollitakse erinevate andmebaaside abil üle ning saad üsna varsti vastuse või saadetakse sulle uus leping ülevaatamiseks ja allkirjastamiseks. Samuti võtab Bondora analüütik sinuga ühendust, kui on vaja mõnele küsimusele vastata või mingil põhjusel midagi sinu käest täiendavalt küsida.

Mida kiiremini sina reageerid, seda kiiremini saab ka sinu taotlus läbi vaadatud ja rahastatud.

6. Tehtud!

Sinu taotlus on valmis. Nüüd võiksid vaadata Konto lehele ja teha sealsete juhendite järgi ühe €0.01 suuruse sissemakse, et kinnitada oma pangakonto andmed, et saaksid laenutaotluse täitumise korral ka koheselt raha kasutama hakata.

Samuti skänneeri oma ID-kaart ja mõni arve, millel sinu aadress ja nimi peal on (nt kommunaalid või elekter vmt) ja saada need taotluse lehel märgitud e-maili aadressil. Neid läheb sul vaja, et raha Bondora kontolt enda pangakontole kanda, kui su taotlus eduka otsuse saab ja ära rahastatakse.

7. Peale taotlust

Kui nüüd taotlus rahastatud saab ja raha välja oled võtnud, siis ära unusta, et sa pead seda ka igakuiselt ikkagi tagasi hakkama maksma.

Bondora saadab sulle küll 2 meeldetuletust enne igat maksekuupäeva, aga kui su postkast need mingil põhjusel näiteks spämmi alla saadab või sa puhkusele oled läinud, siis ei pruugi neid ju tähele panna.

Maksete tegemiseks tuleb sul teha pangaülekanne oma Bondora kontole ja süsteem võtab maksekuupäeval selle sealt automaatselt maha ja jagab investorite vahel vastavalt sinule laenatud hulgale laiali.

Igaks juhuks soovitan enne igat makset ka oma kontole korraks sisse logida (ajutise parooli said meili peale, kui registreerisid) ja kontrollida, kas kontol on ikka piisavalt palju raha peale sinu sissemakset, sest võimalikke probleeme on tunduvalt lihtsam ennetada, kui tagantjärele lahendama hakata.

6 kommentaari

 1. Ping from stiivo:

  “Samuti skänneeri oma ID-kaart ja mõni arve, millel sinu aadress ja nimi peal on (nt kommunaalid või elekter vmt).”

  Mida see viimane pool juurde annab?

 2. Ping from morca:

  Natuke teisest teemast küsimus… palju sa ise nende makstud viidetega reaalset füüri suudad genereerida, mis oma artiklitesse sisse pistad? Pean silmas selliseid linke nagu näiteks siin lauses olev link “Ava laenutaotluse leht, klikkides siia” või bänneri aga olev sama viide jms… Kui see info juhtumisi ärisaladus sul pole 🙂

  • Ping from Taavi Pertman:

   Oleneb, kui paljudesse neist taotlustest mu profiilidel investeerida õnnestub 😀

   Kuna sihtgrupp blogil on pigem investorid, siis tulu on üsna marginaalne. Hostingu katab ära ja väike õlle-/kommiraha ehk ka juurde.

   Pigem on see nö lisaboonus, mitte eesmärk, et kui juba kirjutama hakkan, siis võiks ka kasu olla.

   Samas ka hea indikaator mulle endalegi, et kui paljud siit siis reaalselt kasulikku infot on leidnud. Eestlane kui selline üldiselt üsna tagasihoidlik komplimentide ja tänusõnadega.

 3. Ping from Mihkel:

  Kuidas teada saada, kui palju on jooksvalt rahastatud? Kas seda on võimalik näha kuidagi veebis või peaks pommitama kliendituge?

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.