Home » Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine » Kuidas raha tagasi saada?
 

Kuidas raha tagasi saada?

Internetis tehinguid tehes võib päris tihti juhtuda, et satud petiste otsa. Selleks on nii AlertPay kui ka PayPal loonud vähemalt mingigi võimaluse oma raha tagasi saamiseks.

Kuigi suurem osa teist on tõenäoliselt neist võimalustest teadlikud, tasub siiski nende olemasolu aeg-ajalt meelde tuletada.

AlertPay dispute transaction

Kui tegid AlertPays ülekande mingi teenuse Payza makseprotsessorvõi kauba eest ja said seejärel petta, siis tuleks talitada järgmiselt:

Sinu alertpay kontol on kõige parempoolne menüü “Resolution center”. Sealt saad valida “File dispute” ning valida ülekande, mille kohta vaidlustuse esitada soovid. Oma vaidlustuse seisu saad vaadata samast kohast.

Contact (veebilehe alumises servas) –> Send us a support ticket (vasakul servas) –> Transaction dispute (nimekirja allosas) ja seejärel täita kõik vajalikud andmed.

Omast kogemusest võin öelda, et vähemalt vana süsteemi puhul see ei garanteerinud kohe kindlasti mitte seda, et sa oma raha tagasi saad. Mõnikord ei pruugi sa isegi mingit vastust saada, nii et endiselt on kõige kindlam viis oma raha alles jätta sedasi, et saad pettusest enne selles osalemist teada. Samas, olen paar korda ka raha tagasi saanud, nii et mingi lootus siiski on.

PayPalis kaebuse esitamine

PayPalis saad sama teha PayPal makseprotsessorkonkreetse tehingu detailide juurest täiesti alt või siis Resolution Centerist (My account all olevas menüüs paremal pool).

Seal tuleb täita kõik andmed vastavalt sinu konkreetsele olukorrale ja loota, et tehakse sinule kasulik otsus.

Ka siin ei maksa jääda lootmagi selle peale, et sa oma raha nüüd kindlasti tagasi saad, aga tõenäosuse on jällegi suurem, kui mitte midagi tehes.

PS! Mõlemi puhul on kindel ajaline piirang, mille jooksul raha tagasi saab küsida, nii et kui liiga pikalt ootad, siis sinu päringu peale ka ei reageerita.

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.