Categories
Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus

Kuidas registreerida domeeni?

Kui hakkad omale veebilehte tegema, siis üks esimesi asju on oma domeeni registreerimine. Tegemist on üpriski lihtsa protsessiga, aga et asi veelgi selgem oleks, valmistasin selle väikse õpetuse.

Loe ka uuemat ja põhjalikumat juhendit siit:

https://rahafoorum.ee/niche-site-domeeninime-valimine-ja-registreerimine/

Antud näites kasutan domeeni registreerimiseks ja hostingu ostmisel netpointi, kuid protsess on üldjuhul suhteliselt sarnane, olenemata, mis firma juures sa oma domeeni registreerid.

1. Leia enda jaoks sobiv firma, kus oma domeeni registreerida. Enne kui registreeruma hakkad, tasub ka pisut firma tausta uurida. Kõige lihtsam on otsingumootoritest tagasisidet otsida.

2. Vali endale sobiv hostingupakett (või mõne saidi puhul saab ka lihtsalt domeeni registreerida, ilma et hostingut peaks võtma). Mina valisin antud näites ÄRI1 paketi, kuna ma tahan mitu domeeni ühe hostingu alla liigutada.

3. Vali enda soovitud domeeninimi (pane tähele, et .eu, .ee, .com jne hinnad on üldjuhul mõnevõrra erinevad). Lisaks tasub teada, et .eu domeeni puhul ei ole sinu whois andmed (ehk igaüks ei näe, kelle nimel domeen registreeritud on, mis selle kontaktisiku e-mail ja telefon on jmt) üldiselt avalikult kättesaadavad, kuid näiteks .com puhul tuleb nende andmete varjamise eest tavaliselt lisatasu maksta.

4. Täida ilmunud ankeet soovitud infoga. Domeeni saab registreerida nii eraisikuna kui ka juriidilise isikuna. See on see koht, kus see valik teha tuleb.

5. Tutvu hostingu lepingu tingimustega ja kinnita, kui nendega nõus oled.

6. Seejärel saad vajadusel määrata ära domeeni omaniku ja kontaktisiku andmed (kui need peaksid erinema eelnevalt esitatud andmetest).

7. Tutvu ja kinnita domeeninime registreerimise leping.

8. Vali hostingu ettemaksuperiood ja mine internetipanka, et makse ära sooritada. Peale seda saad teate, et makse on sooritatud, saadetakse sulle meili peale arve ning nüüd jääd ootama, kuni sinu domeen ära registreeritakse.

9. Kui kõik läheb hästi, saad peagi ka meili, kus on kirjas sinule loodud konto andmed. Seal on nii haldusliidese parool ja kasutajanimi kui ka ftp serveri kasutamiseks vajalik info.

Kogu protsess võtab sõltuvalt sinust 5-30 minutit.

Palju õnne, oled nüüd domeeniomanik ja võid hakata oma kodulehte internetti üles seadma.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

6 replies on “Kuidas registreerida domeeni?”

Üldjuhul on kõik normaalne olnud tõesti. Samas Radicenteriga oli vahepeal üks halb kogemus ka.

Microsofti otsingurobot koormas millegipärast veebilehte siin omajagu vahepeal ja siis nad tõmbasid mu kodulehe hoiatamata maha.

Lisaks saatsid kirja, kus soovitasid teha mingeid asju, mis selle koormusega kuidagi seotud ei olnud ja ütlesid, et enne lehte üles uuesti ei pane.

Peale väikest kirjavahetust ütlesid, et kui ma microsofti roboti ära blokin, siis panevad lehe uuesti üles.

Sellise jama peale otsustasin hostinupakkujat muuta, aga kuna mul oli aastane ettemaks ja nad keeldusid seda tagastamast, siis paraku istun nende teenuse otsas hetkel.

Samuti ei saanud mingit hüvitist ega pikendust selle eest, et nad mu saidi maha võtsid paariks päevaks ja mu liiklus sellepärast langes ja tulud vähenesid ning hostinguteenust ka mulle selle aja jooksul ei edastatud.

Ühesõnaga, väike negatiivne kogemus ka siinjuures.

Enam ei soovita radicenterit.
Supporti kirjadele sain ka copy-paste vastuse, millele vastasin, et lugege ikka kiri läbi ja siis tuli endiselt sama vastus ja alles peale seda loeti kiri läbi ja saadeti kolmas vastus 🙂

Tervist!

Kui ma täna registreerin domeeni eraisikuna, kas hiljem firmat luues, saan ma domeeni siduda firmaga?

Tänud!
Aigi

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: