Categories
Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus

WordPress kodulehe tegemine

Tegemist on blogipostitusega kaasturunduse eksperimendi seeriast. Varasemad postitused ja ülevaate eksperimendist leiad kaasturunduse eksperimendi lehelt.

Seekord siis teemaks oma wordpressi kodulehe tegemine ehk saidi püstipanek, nii et saaksid hakata sellele sisu looma.

2 lähenemist kodulehe avamisele

Enne kui läheme tehniliste detailide juurde, räägiks natukene kahest põhimõtteliselt erinevast meetodist, kuidas oma kodulehte avada (launch).

Esimene neist on traditsiooniline lähenemine ehk paned oma veebilehe püsti, hakkad sinna sisu looma ning linke ehitama ja vähehaaval kogud järjest enam liiklust ja lugejaid.

Teine nõuab pisut rohkem eeltööd ehk kõigepealt teed omale maandumislehe (landing page), kus on kirjas, et sait tuleb varsti (“coming soon”), kirjeldad mingil kujul lehe poolt loodavat väärtust ja pakud inimestele võimalust ennast meililisti kaudu ootejärjekorda panna.

Seejärel lood mingi koguse väärtuslikku sisu ja kindlal päeval, kui lehe avad, on sul vähemalt teoreetiliselt juba mingisugune kogus potentsiaalseid lugejaid olemas.

Kumb lähenemine parem on, see sõltub ilmselt juba sinust endast ja loodavast sisust.

Esimese puhul saad kiiremini lehe valmis ja midagi välja ning potentsiaalselt juba otsest (kommentaarid, meilid) või kaudset tagasisidet (facebooki meeldimised, lugemised, jagamised jmt), teisel juhul kulub päris palju aega ja tööd, enne kui üldse midagi avalikkuse ette jõuab, nii et jõuad juba 3 korda alla anda või ära tüdineda vahepeal.

Esimene lähenemine on üsna lihtne ja arusaadav, teise kohta teen ilmselt mingil ajal ka põhjalikuma postituse, kuna ise tõenäoliselt katsetan seda lähenemist pigem.

WordPressi kodulehe tegemine

WordPress ei ole kindlasti ainus võimalik lahendus ja mõnel juhul ei pruugi see ka kõige parem lahendus olla, kuid üldjuhul on tegemist ühe lihtsaima, populaarsema ja parema lahendusega sedalaadi saidi ehitamiseks.

Allolev wordpressi installeerimise õpetus on tehtud bluehosti veebimajutuse põhjal. Kuigi teistel hostingupakkujatel võib olla sarnaseid lahendusi, siis on võimalik, et seal esineb ka erinevusi, nii et päris samm-sammult seda lähenemist järgida ei saa.

(Kui sul veel domeeni ja veebimajutust pole, siis vaata siit õpetust, kuidas domeeninime valida ja bluehostis domeeni registreerida.)

WordPressi installeerimise õpetus

 Allpool on see tekstina samm-sammult lahti kirjutatud. Videos on mõned kaadrid välja lõigatud.

 1. Logi oma bluehost kontole sisse.
 2. Vali “Create Website” (Muudetud: panin tähele, et kontole sisse logides viskab pisut teistsuguse pildi ette. Seal saad esimese sammuna vajutada lihtsalt “One-click installer” peale ja jõuad samasse kohta edasi. Pildil oleva lehe saad siis, kui vajutad ülevalt vasakult “Home” peale.)
  wordpress kodulehe tegemine
 3. Vali “Use WordPress”
 4. “Start” a brand new install.
  wordpress_installeerimine
 5. Vali domeen ja kaust, kuhu installida soovid. Kui see on ainukene asi sinu lehel, siis soovitan kohe samasse pealehele oma blogi panna, mitte kuhugi eraldi kausta. Kui paned näiteks kausta “blog”, siis asub sinu blogi sellisel aadressil: https://sinudomeeninimi.com/blog
 6. Installeeri ära, pane parool ja kasutajanimi omale kirja või jäta meelde.
 7. Logi sisse ning saad alustada oma WordPressi seadistamist ja sisu loomist.

Soovitan admini menüüs kõik kohad läbi vaadata ja erinevaid võimalusi katsetada, et selgeks teha, kuidas midagi töötab, sest see on koht, mida sa edaspidi oma sisuloomel ja kodulehe haldamisel pidevalt kasutama hakkad.

Otsi omale ka sinu vajadustele vastav theme. Neid on olemas päris häid nii tasuta variante kui ka tasulisi. Siiski soovitan käsitsi mitte väga palju nende disainiga mängida, kui just ise disainer ei ole, sest üsna suure tõenäosusega on muidu tulemus ebameeldiv ja kurb vaadata.

Parem on usaldada disainereid, kes sinu valitud kujunduse valmis on teinud.

Järgmistes postitustes räägin pisut täpsemalt erinevatest kodulehe elementidest, mida muuta, FTP/bluehosti kasutajaliidese kasutamisest failide üleslaadimiseks, analüütika lisamisest, sotsiaalmeediast jmt.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

One reply on “WordPress kodulehe tegemine”

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: