Categories
Finantsvabadus: reisimine, nautimine, areng

Lihtne võte enese motiveerimiseks

Kui palju on sul tegevusi, mida sa tead, et peaksidPikk nimekiri tegema, aga kuidagi ei leia motivatsiooni, et nendega peale hakata? Kui tihti oled mõelnud, et peaks selle projekti ära tegema või selle raamatu läbi lugema või parema töökoha otsima või …?

Suur tükk ajab suu lõhki

Tõenäoliselt suur osa neist tegevustest tunduvad sellepärast vastumeelsed, et nad on liiga umbmäärased või liiga mahukad, nii et neile mõeldes tuleb kohe pähe, et ma pean seda, seda, seda, seda ja seda ja teab mis asju kõik veel tegema, et see asi tehtud saaks ja lõpuks on nii palju asju korraga peas, et ei tahagi kuskilt peale hakata.

Tee kõik väikesteks juppideks

Võta üks sellistest projektidest ette ja jaga see väikesteks juppideks. Kirjuta välja kõik tegevused, mida on vaja teha, et see projekt valmis saaks. (Näiteks teadusliku essee puhul: leian materjali, loen materjali läbi, kirjutan essee, saadan essee ära)

Vajadusel tee veel väiksemaks

Kui tunned, et siiski on tegemist liiga raske ettevõtmisega, siis tee vajadusel veelgi väiksemaks neid tegevusi, kuni tunned, et kõik tegevused on piisavalt lihtsad, et neid ära teha. (Jätkates eelmist näidet: leian materjali, loen ühe artikli läbi, loen teise artikli läbi, loen kolmanda artikli läbi…, kirjutan sissejuhatuse, kirjutan selle teema kohta lõigu, kirjutan selle teema kohta lõigu, kirjutan selle teema kohta lõigu…, kirjutan kokkuvõtte, vaatan essee üle, saadan ära.)

Ükski asi pole võimatu, kui ta jagada piisavalt väikesteks osadeks

Suur ettevõtmine võib iseseisvalt tunduda raske ettevõtmisena, aga kui see piisavalt väikesteks osadeks teha, siis ei ole seal enam midagi keerulist.

Kuidas see motivatsiooni aitab leida?

See tehnika aitab esiteks täpsemini selgusele jõuda, mida on ikkagi Viimane asi nimekirjast tehtuksvaja teha.

Teiseks saad alustada ja lõpetada väiksemate tegevuste kaupa, mitte ei pea iga kord alustama kohe suurt projekti ehk siis piisab ka näiteks tunnikesest, et otsida mingit infot, mitte ei pea tervet vaba päeva ootama, et saaks selle suure projektiga algusest lõpuni tegeleda.

Ja kolmandaks annab see võimaluse pidevalt näha oma edusamme, kuna saad nimekirjast asju järjest maha tõmmata ning see peaks üldiselt mõjuma motiveerivalt.

Mis siis, kui ikka üldse ei motiveeri ja edene asi?

Tõenäoliselt jätsid sa need tegevused enda jaoks siiski liiga mahukateks või tegeled asjaga, mis sulle absoluutselt huvi ei paku või läheb lausa sinu väärtustega vastuollu.

Paar küsimust, mida tasub endalt küsida, et asi lihtsam oleks. Mis on see tulemus, mille peale saan öelda, et see projekt on valmis? Mida pean tegema, et selleni jõuda? Milline on järgmine tegevus ja millal ma seda teen?

Kui oled seda proovinud, anna teistelegi teada, kuidas läks. Enda isiklikust kogemusest võin öelda, et lõputöö projekti kirjutamisel oli kasu küll ja tegelikult töökeskkonnas on see võte juba ammu kasutusel igasugu tegevusplaanide ja tööplaanide näol.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.