Home » Miks on investeerimisega alustamine nii raske?

Miks on investeerimisega alustamine nii raske?

Investeerimisega alustamisel on päris palju takistusi. Kõige suuremaks neist oleme me ise ja meie psühholoogia.

Kõigi takistustega tutvume ja nende kõrvaldamisega tegeleme:

Alustava investori videokursuse raames


4 kommentaari

 1. Comment by Kelli:

  Tere! Palusite tagasisidet, miks on minul investeerimisega nii raske alustada.
  Võin juba ette mainida, et minu tegurid lähevad sinna “teadmatuse” ja “raha” valdkonda. Nimelt, kui ma olen käinud koolitustel ja kuulanud seda juttu, siis kõik tundub lihtne ning alustamiseks pole muud vaja kui natukene raha. Aga ma ise olen tudeng ning kui koolitustel öeldakse, et “100€ piisab, et alustada” siis sageli võib olla just 100€ minu kuu toiduraha. Keegi ei räägi sellest, et isegi 10€ saaks midagi teha, muidugi ma mõistan et 10 euroga ei saa ennast 5 aasta pärast rikkaks nimetada, kuid kui keegi räägiks mida sa isegi 10 euroga (alguses) teha saaksid, kuhu paigutada, missuguseid aktsiad osta või millist tootlust see tooks, siis võibolla ma prooviks. Sest 10 eurot on täpselt see, et kui ma isegi selle kaotaksin, ei oleks kahju. Vaata et prooviks isegi uuesti. Hetkel ongi jäänud mul selle taha, et minu summad, mida ma saaksin investeerida on mu praeguse sissetuleku juures nii väikesed, et lükkan seda aega muudkui edasi, millal on kool lõpetatud ja sissetuleks kõvasti suurem.

  Niisamuti ma mainisin “teadmatust”. Ma olen koolitustel olnud, kuid ma ei saa ikkagi päris täpselt aru, kuidas need aktsiad toimivad ja mida ma jälgima peaksin. Milliseid näitajaid? Ma olen aru saanud, et kui minu unistus oleks kunagi kinnisvaraärisse investeerida, siis esmalt tuleb selleks raha saada. Ning ma olen alati arvanud, et ma esmalt alustan aktsiatest ning siis liigun kinnisvarasse üle. Kuid ma ei saa aktsiate põhimõttest aru ning ei tea, milliseid näitajaid vaadata.

  Ma oleksin väga õnnelik, kui te kasvõi teeksite ühe video, kus te räägite erinevatest aktsiatest ja näitajatest, ütleksite mida peab jälgima (mitte ei näita näpuga kuhu on kõige mõistlikum ning ei maini seejuures miks), et ma saaksin ka 5 aasta pärast iseseisvalt otsuseid langetada, milline on hea koht investeerimiseks.

  • Comment by Taavi Pertman:

   Tere, Kelli!

   Aitäh põhjalike mõtete jagamise eest. Teen siit järelduse, et sa pole ilmselt minu koolitustel osalenud. Olen juba päris mitu aastat tegelikult rääkinud, et saab kasvõi €10 kuus alustada. Küll mitte aktsiatega, aga ühisrahastuses. Eks igaüks peab tegema valikuid vastavalt oma võimalustele.

   Aktsiate osas sa kindlasti sellist videot siit kursusest ei leia. Sa tahad teha midagi, mida pole alustajatel absoluutselt mõtet teha. Veel vähem siis neil, kes tahavad aktsiatesse investeerida, et kinnisvarainvesteeringu jaoks lõpptulemusena raha koguda.

   Üksikaktsiatesse investeerimine ja nende analüüsimine on selline tase investeerimisel, mis võiks jääda juba väga suure portfelliga ja investeerimisfännide pärusmaaks. Alustajal, väikeste summadega ja nö pühapäevainvestoril, kes tahab lihtsalt paremat tulevikku omale tagada, on mõttekam piirduda indeksitega ja keskenduda pigem oma põhitööle.

 2. Comment by Krista Meister:

  Tere!
  Miks ma pole siiani investeerinud,pole raha ja pole teadmisi.
  Kuigi olen teinud säästuhoiuseid läbi aegade ja kogunud raha ,mis on kulutatud üsna kiiresti ära.
  Olen mõelnud,miks see nii on,arvatavasti elan üle oma võimete,tahan palju asju saada aga palk ei anna välja.
  Elan praegu Soomes ja võimalusi on küll rohkem aga jälle miski on takistanud alustamast,võibolla jääb julgusest puudu!
  Krista.

  • Comment by Taavi Pertman:

   Tere, Krista!

   Kas on varasemalt sellel kogumisel olnud ka kindel eesmärk? Niiöelda mõjus “miks”?

   Kas on olnud ka kindel otsus, et nüüd hakkad investeerima? Kas on olnud plaan sammudega, kuidas seda otsust nüüd ka ellu hakata viima?

   Iga “ei” vastus neile küsimustele on üks paljudest takistustest, mis segab edukalt investeerimisega alustamist.

   Püüame Alustava investori online kursuse käigus need kõik teelt kõrvaldada, nii et kui harjutused kaasa teha ja tõesti on soov investeerima asuda, siis saab see ka edukalt tehtud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga