Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Miks tasuta SMS-laen pole tegelikult päris tasuta
 

Miks tasuta SMS-laen pole tegelikult päris tasuta

Päris tihti võib näha kampaaniaid, kus SMS-laen on esmalaenajale täiesti tasuta. Laenad €150, saad kätte €150 ja maksad tagasi €150.

Esmapilgul tundub kõik hea ja tore, aga kui nüüd mõned kuud hiljem soovid pangast laenu saada või midagi järelmaksuga osta, siis suure tõenäosusega tehakse sinu nime juurde üks punane märkus stiilis “Kasutab SMS-laene” ja laenu saamine muutus koheselt märksa raskemaks.

Ma ei ole kindel, kas nad teevad seda kõigiga ja automaatselt, aga olen kuulnud piisavalt juhtumeid, kus sedasi tehakse.

Tegelikult on endalgi olnud kogemus, kus võtsin ühest väikelaene väljastavast ettevõttest oma investeeringuid välja (täpsustuseks seletan igaks juhuks pikemalt lahti, et investeerisin natukene raha ühe ettevõtte kaudu ja hiljem võtsin osa oma investeeringutest välja) ja sain järelmaksu taotlusele vastuseks, et kasutan kiirlaene.

Ühesõnaga, pankadel on piiratud info, millest nad lähtuvad ja mõnikord teevad nad sellest valesid järeldusi. Paraku jääb sellisel juhul sinu tõestada, et nad valesti on järeldanud. See on aga tükk tööd ja vaeva, mida annab ära hoida, kui sa selliseid kahtlaseid laene ei kasuta.

Teine põhjus, miks see laen siiski tasuta ei ole – suure tõenäosusega ei ole sul seda raha just praegu tegelikult vajagi. Kui sul ei oleks võimalik seda raha praegu saada, siis saaksid ilmselt hakkama ka ilma selleta, kuni järgmise palgapäevani.

Kuna sul on aga võimalus seda raha praegu kasutada, siis võtad selle laenu, kulutad ära ning elad selle tagasimakse võrra järgmisel kuul säästlikumalt (või võtad uue laenu, et puudujääki katta ja teed asja veelgi hullemaks).

Millised on sinu suhted SMS-laenudega? Kas kasutaksid nende “tasuta” pakutavaid laene?

Kui oled pidanud olude sunnil SMS-laenu võtma ja soovid sellest välja tulla, siis üks lihtsamaid viise on võtta omale odavam laen, et selle abil kallimad laenud ära maksta.

Selleks on näiteks paar võimalikku keskkonda: Omaraha, Moneyzen, TFBank, Bondora.

2 kommentaari

 1. Ping from Dave:

  Endal selline kogemus, et olen võtnud kõige tavalisemat sms-laenu. Maksmisega probleeme polnud kuid kord ei olnud mu kontol piisavat summat makseks ning andsin sula sõbrale, kes minu eest ülekande tegi. Seetõttu tuli temal probleeme kui soovis kodutehnika jaoks pangast järelmaksu. Õnneks lõpuks ta siiski sai selle järelmaksu.

  • Ping from Taavi Pertman:

   Pangad on jah üsna jäigad tihtipeale oma reeglitega, nii et kui kasvõi natukene midagi ebasoovitavat väljavõttes nähakse, on kas tingimused kehvemad või üldse ei anta laenu.

   SMS-laenud on üsna kehv asi, mis väljavõttelt vastu võib vaadata, kui laenu tahad. Eluasemelaenulaenu puhul ilmselt mõjutaks ka intressi või laenu saamise tõenäosust.

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.