Home » Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine » Kiiresti rikastumise skeemid » Lugeja küsimus: Mis te sellest spordiennustuste lehest arvate?
 

Lugeja küsimus: Mis te sellest spordiennustuste lehest arvate?

Päris tihti küsitakse minu käest meili teel või foorumis privaatsõnumiga kõikvõimalikke küsimusi. Ajapikku olen tähele pannud, et need küsimused kipuvad ka sageli korduma. See tähendab, et tõenäoliselt on kuskil seal veel inimesi, kes samadele küsimustele vastuseid tahaks, aga ei ole julgenud/osanud/tahtnud küsida.

Seega otsustasin, et proovin vähemalt kord nädalas ühele neist küsimustest siin läbi blogipostituse vastata, lootuses, et ehk on neist vastustest siis ka rohkematele inimestele kasu.

Kuigi hetkel läheb suur osa ajast e-töötoale viimase lihvi andmisele, siis püüan ikkagi ka vastustega järjel püsida.

Üldjuhul jätan anonüümsuse säilitamise mõttes küsimuse küsija nime lisamata, kui ta ise selleks nõusolekut ei ole andnud. Mõni võib-olla ei julgeks muidu enam üldse küsidagi.

Tänase küsimuse esitas R. ja selleks on:

Spordiennustused

Kuna minu viimane kokkupuude spordiennustustega oli päris mitu aastat tagasi, ja siis ka meelelahutuseks boonuste eest ennustamine, siis võimalik, et ma ei oska valdkonnaspetsiifilisi nüansse kommenteerida. Samas, usun, et vastus on omajagu abiks siiski.

Kui lehte vaadata, siis on näha, et tegemist on spordiennustuste lehega, kus pakutakse tasu eest vihjeid, kuhu panustada:

spordiennustused laytips

Kuna ise selle valdkonnaga ei tegele, siis, nagu juba mainitud, ei saa ka lehte soovitada. Samas, võime vaadata pisut sealset sisu.

Kui siit esilehte vaadata, siis tundub natukene kahtlane, et vihjeid on ainult alates sellest kuust ja kõik on võitnud. Siit võiks tekkida mulje, et tegemist on lehega, mis paneb ainult edukad vihjed siia nähtavale ja kaotanud vihjeid ei demonstreeri.

Õnneks on selle lehe puhul siiski näha ka pikemat ajalugu alates 2012. aasta septembrist, kui minna vasakul menüüs ajaloo lehele.

Samas ei kao ka sellisel juhul ära oht, et seda ajalugu on ilustatud ja omajagu kaotavaid panuseid on ära võetud. See oht on paraku alati, kui saidil on nähtavad ainult ennustused, mis on avalikustatud tagantjärele.

Riski hajutamine

Kuidas seda riski siis pisut hajutada? Üks variant oleks see, kui sa teaksid kedagi, kes seda teenust kasutab juba ja uurid tema käest, kuidas tegelik seis on ja kas ajalugu kajastab kõiki tehinguid sellisena, nagu need vihjetes olid.

Teine variant on see, et kaupled välja näiteks nädalakese tasuta vihjeid, enne kui reaalselt teenuse ostmist kaalud.

Seega mõned mõtted, mida selliste teenuste puhul tasub meeles pidada:

 1. Ajalugu on oluline! – kui ikka pole varem suudetud plussi jääda, siis tõenäoliselt ei suudeta ka tulevikus.
 2. Ajalugu on väga lihtne võltsida – tagantjärele võib üles kirjutada kõikvõimalikke tulemusi, mis pähe tuleb.
 3. Ajalugu ei ennusta tingimata tulevikku – see, et lehel minevikus hästi läks, ei tähenda, et neil tingimata ka tulevikus hästi läheks. Seega, arvesta, et tegemist on vägagi riskantse valdkonnaga ja kui sa seda raha kaotada ei saa, siis ära seda sinna pane.
 4. Enne kui teenuse tellid, proovi saada usaldusväärse inimese käest kinnitust, et kodukal olev ajalugu on õige või kauple välja mingiks perioodiks tasuta vihjeid, et selles vähemalt mingil määral veenduda.

Ja RahaFoorumi kasutajana on sul ka mõnevõrra veel üks eelis. Sul on võimalik foorumis vähemalt ühe omanikuga suhelda, sest nad on selle kohta juba 2012. aasta detsembris vastava teema teinud:

https://rahafoorum.ee/foorum/viewtopic.php?t=5632

Igatahes, loodan, et see arvamus oli piisav vastus küsijale ja ka teistele, kes selle vastu huvi tundsid.

Kui unustasin millestki tähtsast rääkimata või tekkis täiendavaid küsimusi, siis võib küsida allpool kommentaarides ning endiselt saab mind kätte ka meilitsi taavi[ät]rahafoorum.ee, ülevalt kontaktivormi kaudu või foorumis privaatsõnumiga.

Kui on mingil muul teemal küsimusi, siis ka need on oodatud ja ehk õnnestub juba järgmisel nädalal neile vastata.

Registreeru webinarile

22. novembril toimub webinar: Kuidas oma lastele raha koguda?

Registreerumine on tasuta. Enne webinari saadame sulle meeldetuletuse ja lingi, kust saad webinariga liituda.

Me ei saada sulle spämmi. Kogume, kasutame ja kaitseme sinu andmeid vastavalt oma Privaatsuse Põhimõtetele. Võid igal ajahetkel listist lahkuda. Powered by ConvertKit

2 kommentaari

 1. Comment by Pets:

  Mina isiklikult ei soovita spordiennustusega tegeleda – pangad ei pruugi kõige paremini vaadata hasartmängurlust ning hiljem on keerukam saada laenu näiteks eluaseme ostuks vms.

  • Comment by Taavi Pertman:

   Kui hasartmängudest üleüldisemalt rääkida, siis küll jah. Oht on olemas tõesti, et sellisel juhul ei pruugi laenu saada.

   Samuti on päris paljudel juhtudel olemas oht sõltuvusse sattuda ja terve hunnik raha maha mängida.

   Ja neid ohte on siin veel, aga kuna hetkel oli konkreetne küsimus konkreetse lehe kohta, siis nii süvitsi teemasse ei hakanud minema.

   Väga hea siiski, et selle siin kommentaarides ära märkisid muidugi 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.