Home » Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine » NETELLER internetimaksed eestlastele
 

NETELLER internetimaksed eestlastele

Kuna viimasel ajal on mitmete eestlaste seas populaarsete internetis rahvusvaheliste maksete tegemiseks kasutusel olnud programmidega probleeme olnud (loe LibertyReserve kohta siit ja Payza kohta siit), siis ilmselt on sobiv hetk tutvustada veel ühte eestlastele kättesaadavat alternatiivi.

Selleks alternatiiviks on Neteller.com. Asi töötab sarnaselt enamusele teistele makseprotsessoritele.

NETELLER

NETELLER konto

Registreerumiseks tuleb esilehelt “Sign up” (üleval valgel taustal rohelise kirjaga nimekirja vasakus servas) ja seejärel nõutud andmed ära täita.

NETELLER võimaldab eestlastel raha pangaülekande kaudu välja võtta ja sissemakseid teha. Selleks aga tuleb eelnevalt läbida väike konto verifitseerimise protsess.

Konto verifitseerimine

Verifitseerimise protsess hõlmab endas:

  1. Tuleb verifitseerida oma pangakonto. Kui logid oma NETELLERi kontole sisse, siis näed esilehel vastaval real linki “Verify”.
    Pangakonto verifitseerimine näeb välja nii, et NETELLER teeb sulle mõned sendid ülekande ja seejärel pead kontol sisestama, kui palju nad sulle üle kandsid. See võttis paar päeva aega.
  2. Tuleb sul verifitseerida oma isik. Selleks pead jällegi seal konto all olevate valikute kaudu üleslaadima pildi oma passist või ID-kaardist.
    Imelik oli see, et kui oma pildi üles laadisin, siis kuskil ei näidanud, et see edukalt õnnestus. Sellegipoolest, kui sa seal ilusti upload oled vajutanud ja kõik õigesti teinud, siis pilt on neil olemas.
    Selle kohapealt ei ole ma kindel, kui kaua see protsess aega võtab, sest mingit kirja ma selle kohta ei saanud. Lihtsalt ühel hetkel avastasin, et konto on verifitseeritud.

Kui see protsess läbitud (kui kiiresti teed, võiks kuskil nädalaga ehk hakkama saada), siis saad hakata raha sisse kandma ja välja võtma.

Sissemaksed kontole

Sissemaksete tegemiseks pakub NETELLER terve rea valikuid.

Eestlastele on tasuta sissemakse jaoks võimalik kasutada nii pangaülekannet (võib võtta 2-3 päeva aega) kui ka instant bank ülekannet.

Viimase puhul laekub raha kontole swedbankist kandes koheselt ja teistest pankadest järgmisel tööpäeval.

Minimaalne sissemakse summa on hetkel 22.50 €.

Väljamaksed kontolt

Raha saab NETELLERI kontolt välja võtta pangaülekandega.

Väljavõtmise puhul on ülekandetasu üpriski krõbedad 7.5 €.

Lisaks on olemas ka NET+ prepaid pangakaart, mille kaudu oleks raha väljavõtmine pisut odavam. Paraku selle postituse kirjutamise hetkel seda kaarti eestlastele ei pakuta veel.

Ise testisin selle makseprotsessori ära ja tundub, et tegemist on täitsa mõeldava alternatiiviga eestlastele, kellel seda vaja võiks minna.

Üheks miinuseks on ehk see, et väljamaksete teenustasu on suhteliselt kõrge, aga kui välja võtta ainult suuremaid summasid või kasutada seda ainult maksete tegemiseks, siis ei tohiks ka see väga häirida.

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.