Ülevaade
Pokker on kaardimängude tüüp, mis põhinevad üldiselt sarnastele panustamise reeglitele ja kaartide paremusjärjestusele. Pokkeri päritolu on vaidluse küsimus, aga üks asi on kindel, pokker on juba sajandeid olnud populaarne meelelahutusviis.
Tavaline mängurutiin on selline, et selgitatakse välja mängija, kes on esimesena diiler. Tavaliselt jagatakse kõigile üks kaart ja kõrgeima kaardi omanik on diiler. Diilerinupp liigub kellaosuti suunas iga mängitud käe järel edasi ning määrab ära panustamise järjekorra. Iga kaartide jagamise ja panustamisringide seeriat, kuni võitja selgumiseni ja panustatud summade ärajagamiseni nimetatakse käeks.
Tavaliselt peavad üks või rohkem mängijaid tegema sunniviisilise panuse olenemata nende saadud kaartidest, et stimuleerida panustamist ja agressiivsemat mängu. Seejärel segab diiler kaardid, temast paremal istuv mängija poolitab soovitud kohast paki ja see osa kaarte pannakse paki alla ning diiler jagab mängijatele ühe kaardi kaupa vajaliku arvu kaarte alustades mängijast temast vasakul.
Nüüd algab esimene panustamisring, kus mängijad saavad vastavalt oma hinnangule enda kaartide tugevuse kohta teiste mängijate kaartide suhtes panuseid tõsta, kaasa minna või kaardid maha panna ja sellest käest välja astuda. Iga panustamisringi lõpus kogutakse tehtud panused laua keskele kokku.
Panustamisringide vahel muutuvad mängijate käed mingil moel, tihti seeläbi, et saadakse kaarte juurde või vahetatakse olemasolevaid välja.
Iga kord, kui panustamisringil keegi panustab ja kõik teised mängijad otsustavad kaardid maha panna, saab panustaja kõik selle käe jooksul tehtud panused endale ning ei ole kohustatud oma kaarte näitama. See teeb võimalikuks bluffimise. Bluffimine ongi peamine pokkerile omapärane omadus, mis teda teistest mängudest eristab
Kui viimases panustamisringis jääb järele vähemalt kaks mängijat, siis järelejäänud mängijad näitavad oma kaarte ja parimate kaartidega mängija võidab. Pokkeri käsi koosneb 5 kaardist.
Levinumad pokkerivariandid on Texas Hold ‘em ning Omaha erinevad variandid, aga olemas on ka palju teisi, nagu Razz, Seven-card Stud ja lõputu nimekiri veel teisigi. Lisaks mängitakse ka selliseid turniire, kus on erinevad mängud omavahel kombineeritud ehk mängitakse teatud aeg näiteks Texas Hold ‘emit ja siis peale seda Omaha high-low ning seejärel 7-card Stud jne.
Paljudele inimestele on pokker peamiseks elatusallikaks, nii et sellega on piisava pühendumise ja hea mänguoskuse korral võimalik ära elada. Samas on ka siin jällegi reegel, et kõik ei saa võita, kuna selleks, et sina saaksid teenida, peab keegi teine kuskil kaotama. Suurem osa mängijaid on kaotajad ning lõviosa mängivad pokkerit lihtsalt meelelahutuslikel eesmärkidel.
Teenimisvõimalused
Esimene ja kõige otsesem võimalus pokkeriga raha teenida, on see, kui mängid ja võidad. Raha võid teenida iga käega, kus sinul on teistest paremad kaardid või suudad teised panna oma kaartidest loobuma.
Teise võimalusena pakutakse paljudel veebilehtedel erinevaid boonuseid, mille abil saad näiteks alustada oma pokkerikarjääri või –õpinguid. Lisaks on pokkeritubadel tavaliselt erinevad deposit boonused, kus makstakse sulle sõltuvalt sinu tehtud sissemaksest mingi % lisaks. Tavaliselt pead mängima teatud koguse käsi, enne kui see boonus sinu kontole lisatakse.
Kolmanda võimalusena pakuvad paljud pokkeritoad sulle ka boonuseid, kui sa kutsud teisi inimesi nende pokkeritubadega liituma. Siinkohal erinevad nende boonuste tingimused pokkeritubade vahel märgatavalt, nii et tasub eelnevalt nendega täpsemalt tutvuda.
Lisaks võivad osad pokkeritoad aeg-ajalt niisama erinevaid boonuseid pakkuda. Näiteks on PartyPoker mulle korduvalt andnud $10 või $20 niisama mängimiseks.
Üks võimalus kaudselt pokkeriga teenida on see, kui investeerid mõnda kõrge potentsiaaliga pokkerimängijasse. Põhimõtteliselt sellisel juhul annad sina talle raha, et ta saaks mängida ja võidu korral jagate võidu vastavalt eelnevalt kokkulepitud protsentidele.
Ohud
Pokker on hasartmäng ja võib mõnedel inimestel põhjustada sõltuvust. Mõndasid internetipokkeritubasid on süüdistatud selles, et nende tarkvara on üles ehitatud nii, et inimesed mängiksid võimalikult palju ehk tõenäosuseid on mingite algoritmidega modifitseeritud ebarealistlikeks.
Väiksemate pokkeritubade puhul võib olla oht, et need osutuvad petuskeemideks ja nad ei maksa raha välja.
Isegi mingeid töötavaid strateegiaid järgides võid osutuda kaotajaks
Kasutatavad makseprotsessorid
Eestlaste jaoks populaarseim ja mugavaim variant on Moneybookers. Mõned toad pooldavad ka pangaülekandeid, aga vähemalt kuulujutud räägivad, et pokkeriülekannete ilmnemine sinu pangatehingute ajaloos võib mõjutada sinu jaoks näiteks laenutingimusi, kui peaksid seda kunagi soovima.