Categories
Investeerimine: raha sinu eest tööle

Programm aitab investeerida

Mõni aeg tagasi kuulasin jälle ühe teadlasega intervjuud, kes õpetas inimestele investeerimist ja uuris, kui hästi see inimestel välja tuleb.

Paraku ei suutnud esialgu teadusartiklile ühtegi viidet kahjuks leida. Kui keegi oskab viidata, siis võiks siia kommentaaridesse näiteks lisada.

Intervjuu käigus räägiti sellest, et inimesed osalesid mingis investeerimise teemalises loengus või koolitusel. Seejärel pakuti neile võimalust väikese raha eest liituda programmiga, mis tuletakse neile nende investeerimise eesmärke meelde ja oleks niiöelda väline südametunnistus.

Uurimuse tulemusena selgus, et selle paari dollari eest, mis programmis osalejatelt küsiti, suurenes tõenäosus edukalt oma eesmärgi nimel investeerida, kuskil 10% võrra.

Peamine põhjus, miks inimesed selle programmiga liituda ei tahtnud, oli liigne enesekindlus. Enamik inimesi uskus, et nad hakkavad niisamagi investeerima ja saavutavad oma eesmärgid.

Paraku uskus enamik inimesi valesti.

Kuidas sulle tundub, kas liituksid sellise programmiga või usud, et saad iseseisvalt investeerimise alustamisega hakkama?

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

2 replies on “Programm aitab investeerida”

see mind väga huvitab, tahan kah inimestel töötubades unistuste elluviimises aidata, kust saab rohkem infot. ette tänades

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.