Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Programm aitab investeerida
 

Programm aitab investeerida

Mõni aeg tagasi kuulasin jälle ühe teadlasega intervjuud, kes õpetas inimestele investeerimist ja uuris, kui hästi see inimestel välja tuleb.

Paraku ei suutnud esialgu teadusartiklile ühtegi viidet kahjuks leida. Kui keegi oskab viidata, siis võiks siia kommentaaridesse näiteks lisada.

Intervjuu käigus räägiti sellest, et inimesed osalesid mingis investeerimise teemalises loengus või koolitusel. Seejärel pakuti neile võimalust väikese raha eest liituda programmiga, mis tuletakse neile nende investeerimise eesmärke meelde ja oleks niiöelda väline südametunnistus.

Uurimuse tulemusena selgus, et selle paari dollari eest, mis programmis osalejatelt küsiti, suurenes tõenäosus edukalt oma eesmärgi nimel investeerida, kuskil 10% võrra.

Peamine põhjus, miks inimesed selle programmiga liituda ei tahtnud, oli liigne enesekindlus. Enamik inimesi uskus, et nad hakkavad niisamagi investeerima ja saavutavad oma eesmärgid.

Paraku uskus enamik inimesi valesti.

Kuidas sulle tundub, kas liituksid sellise programmiga või usud, et saad iseseisvalt investeerimise alustamisega hakkama?

2 kommentaari

  1. Ping from Jana:

    see mind väga huvitab, tahan kah inimestel töötubades unistuste elluviimises aidata, kust saab rohkem infot. ette tänades

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.