Home » Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus » Krista teeb raamatupidamise lihtsaks
 

Krista teeb raamatupidamise lihtsaks

Seoses “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” peatse valmimisega otsustasime korraldada kampaania, mille raames kingime osalejatele ohtralt vingeid auhindu. Samal ajal soovime anda tagasi ka Eesti investeerimiskommuunile läbi selle, et tutvustame väärt tegijate ettevõtmisi ja võimalusi, kuidas sina sellest kasu võiksid saada.

Antud artikkel on osa sellest Eesti investeerimismaastiku arendamisse olulise panuse andnud tegijate tutvustavast postitusteseeriast. Üheskoos jõuame kiiremini ka minu suuremaks eesmärgiks võetud sihini, kus vähemalt iga teine Eesti pere hakkab tegema aktiivseid samme parema finantsilise tuleviku nimel.

motionmailapp.com

Osale tasuta kampaanias ja võida auhindu

Mäletan veel üsna hästi seda aega, kui ma ei olnud OÜ-d registreerunud, ei teadnud ühtegi ettevõtjat ja kogu ettevõtlus kui selline tundus väga kauge ja müstiline maailm.

Minu jaoks üks hirmuäratavamaid asju tundus tol hetkel raamatupidamine ja kõik sellega seonduv. See oli justkui täiesti imelik omaette maailm, mille mõistmiseks peab omama mingisuguseid erivõimeid ja oskama peast tsiteerida paksude köidete jagu seadusi ja määruseid.

Tõenäoliselt on neid inimesi siin RahaFoorumi lugejate seas teisigi, kes sarnaselt mõtlevad ja seda raamatupidamist jubedalt kardavad.

Õnneks oli minul võimalus vaadata ühte raamatupidamise videokoolitust, kus kõik peamised lihtsamad tehingud olid lahti seletatud ja isegi ette näidatud, kuidas neid raamatupidamisprogrammis teha.

Peale seda oli muidugi suht piinlik, et ma kunagi seda asja nii jubedalt kartsin…

Investeerimistehingud raamatupidamises?

Krista Teearu - Pilvebüroo raamatupidamisteenusedMuidugi kui räägime investeeringute kajastamisest raamatupidamises, siis tuleb natukene see hirm tagasi, sest siin pole enam tegemist nii elementaarsete tehingutega, vaid kohati lausa mitmetitõlgendatavate olukordadega, mille kajastamise osas erinevad raamatupidajadki aeg-ajalt vaidlema on sattunud.

Jällegi õnnestus mul kunagi otsingute käigus sattuda sellise ettevõtte blogisse nagu Pilvebüroo, kuhu usutavasti arvestatav hulk RahaFoorumi lugejaid kunagi vähemalt korra sattunud on.

Sealt leidsin mitmele küsimusele vastuse ja nii mõnegi uue küsimuse, millele varem polnud mõtelnudki.

Mida sealt siis leida võib?

Võida tasuta e-raamatuid

Lühidalt öeldes kõike, mis on seotud raamatupidamise ja selliste moodsamat viisi ettevõtlusega, mida tehakse läbi asukohavabaäride. Samuti kirjeldab Krista Teearu oma blogis läbi näidete, kuidas erinevaid investeeringuid võiks raamatupidamises kajastada.

Näiteks võib sealt leida mõned konkreetsed näited, kuidas ühisrahastusse tehtud investeeringuid raamatupidamises kajastada.

Krista ise on enda tegemiste kohta Pilvebüroos kirjutanud sedasi: “Annan Pilvebüroo kaudu praktilist finantsalast nõu ja osutan teenuseid neile, kes on otsustanud oma unistuse ellu viia ja alustada asukohavaba äri. Et töötada saaks nii Võrumaa metsast, Hiiumaa suvilast kui talvel Tenerife üürikorterist.”

Raamatupidamine lihtsamaks

Üks viis, kuidas Krista seda eesmärki täidab, on läbi raamatupidamisteenuste, mida ta oma ettevõtte kaudu pakub ja kus ta ongi peamiselt spetsialiseerunud selliste internetiäride ja investeerimisega tegelevatele ettevõtetele.

Teine viis selle saavutamiseks on aga läbi ettevõtjatele mõeldud e-raamatute, mida tänaseks on Pilvebüroo poes juba tervelt viis ning tõenäoliselt tuleb sellele tulevikus lisa.

Kuna olen ka ise mõningaid neist teostest kasutanud, siis julgen öelda, et Krista panus väikeinvestorite ja -ettevõtjate elu lihtsustamisesse on märkimisväärne. Vähemalt minu jaoks on ta suutnud üsna keerulised asjad küllaltki lihtsal kujul ära seletada. Seda enam, et olulisemate tehingute ja dokumentide osas on välja toodud ka konkreetsed näidised.

Seetõttu rääkisimegi temaga ja saime kokkuleppele, et loosime “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” kampaania käigus välja ka 6 eksemplari tema e-raamatuid, et investeerimine ei jääks raamatupidamise taha kinni.

Täpsemalt läheb loosi:

  • 2x Raamatupidamine. Lihtsalt ja selgelt alustavale ettevõtjale (tavahind €9.90)
  • 2x Maksuvabad kulud ettevõttes (tavahind 14.90)
  • 2x Finantsjuhtimine lihtsalt ja selgelt (tavahind 14.90)

Pilvebüroo raamatupidamise raamatud Krista Teearu poolt

Kas sul võiks neist raamatutest kasu olla? Kui sa veel loosis kirjas pole, siis ilmselgelt oleks aeg seda teha ja oma sõbrad-tuttavad ka osalema kutsuda, et loosiõnne suurendada.

Osale loosis ja võida raamatupidamise e-raamatuid

Muuhulgas loosime iga 50 osaleja kohta välja ühe “Eesmärgipärane investeerimine 2.0” e-raamatu, mõned investeerimisalaste ürituste piletid ja palju muid vingeid auhindu alustavatele ja tegutsevatele investoritele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.