Home » Esimesed sammud: raha kogumine, eelarve, säästmine » Raha maksmine ja ülekanded läbi interneti
 

Raha maksmine ja ülekanded läbi interneti

Raha maksmine internetis

Raha maksmine internetis

Selleks, et internetis raha teenida ja omale lisa sissetulek luua, tuleb omale mõne e-maksevahendi juures konto luua.

Sisuliselt on tegu nagu internetipankadega, mille kaudu saab teha makseid teistele inimestele/ettevõtetele ja võtta makseid vastu. Erinevatel makseprotsessoritel on erinevad tingimused ja reeglid, mistõttu investeerimine ja raha teenimine erinevate programmide abil nõuab ka erinevate maksevahendite kasutamist.

Hetkel levinumad makseprotsessorid on:

●     PayPal

●     Payza (endine AlertPay)

●     Skrill (endine Moneybookers)

●     Liberty Reserve (kasutuselt kõrvaldatud)

●     NETELLER

Samas on aga ka palju teisi elektroonilisi valuutasid, mis kas ei aktsepteeri eestlasi kasutajaks või ei ole eriti populaarsed.

Mõnes makseprotsessoris saab raha osta ja välja võtta otse oma pangakontolt ülekannet tehes, mõnes aga ainult teatud vahendajate kaudu. Lisaks on olemas ka erinevaid internetilehekülgi, kus saavad kasutajad omavahel valuutasid vahetada, aga sellistel juhtudel kaasneb alati risk, et sind võidakse petta või mõnede makseprotsessorite tingimustes võivad sellised vahetused olla lausa keelatud. Samuti võivad sellistel lehtedel vahetamiseks pakutavad valuutakursid olla kohati päris meeletud.

4 kommentaari

 1. Ping from Silja:

  Tere, lugesin pazya foorumit ka, aga kuna enamus postitusi mis mind oleks huvitanud olid suht vanad, siis õiget vastest ei saanud.
  Plaanin sinna teha endale konto, aga küsimus selline siis: “Kui kergelt on seal võimalik raha enda eesti arvele kanda ja kas on ka mingid limiidid?” Varasemad postitused foorumis väitsid, et eestisse nad ei kanna?
  Või oleks mõttekam hoopis Paypali kasuks otsustada?
  Ei oska ega suuda otsustada 🙂

  Ette tänud ja ikka parimat 🙂

  • Ping from Taavi Pertman:

   Seis on payzaga endiselt sama, mis varem. Raha saad välja võtta ainult bank wire kaudu, mille puhul on päris kopsakas teenustasu.

   See, mida teha, sõltub sinu vajadustest. Milleks seda tegema hakkad?

   Mõne asja jaoks sobib PayPal, mõne asja jaoks sobib Payza paremini.

   Maksmiseks on paypal üldjuhul hea, aga raha vastuvõtmiseks mitte kõige stabiilsem lahendus, sest nende “turvanõuded” on kohati täiesti arulagedad ja arusaamatutel põhjustel piiratakse kontosid jmt.

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.