Categories
Finantsvabadus: reisimine, nautimine, areng

Rakett on õigel trajektooril kõigest 7% ajast

Korrigeeri oma eesmärki
Autor: jurvetson

Umbes sellist lauset võib kuulda päris mitmete motivatsioonkõnelejate esitlustest. Mõnel juhul on see protsent pisut väiksem ja mõnel juhul rõhutatakse, et 93% ajast on rakett valel trajektooril ja teeb pidevalt korrektuure, et õigesse kohta jõuda.

Siinkohal ei olegi tegelikult oluline, kas see vastab tõele või mitte (tundub, et ilmselt ei vasta). Oluline on selle lause mõte.

Mõte on tegelikult lihtne – kui sa tahad kuhugi jõuda, siis sa pead selles suunas liikuma. Ja mis veel olulisem, selle liikumise käigus pead regulaarselt vaatama, kus sa oled ja kus su sihtpunkt on ja kas liigud õiges suunas.

Regulaarsed korrektuurid

Kui oled valesti läinud, siis õpi oma vigadest, muuda kurssi ja liigu edasi.

Lõppkokkuvõttes, kui sa seda pidevalt ja jätkusuutlikult teed, siis ühel hetkel sa jõuad kohale. Või kui tõesti ei jõua, siis vähemalt kogu selle teekonna käigus oled saanud väärtusliku hulga kogemusi ja õppetunde ning ideaalis, oled seda teekonda täiel rinnal nautinud.

Sest tegelikult on ka psühholoogid avastanud, et märksa rohkem aitab õnnele kaasa teekond väärtusliku eesmärgi suunas, kui selle eesmärgi saavutamine.

Sama lähenemist pooldab ka Lean Startup lähenemine ettevõtluses, mis ütleb, et tee võimalikult minimalistlik teostus oma äriideest, testi seda, õpi ja täienda.

Üks samm korraga

Väikesed sammud viivad suure lõpptulemuseni.

Siia sobib suurepäraselt minu kunagi mõttetera: “Väikeste sammudega üle kuristiku ei hüppa, aga silla võib ehitada küll.”

Ja nagu Eddie Cantor on kunagi öelnud: “It takes twenty years to become an overnight success.

Lae omale alla väike meelespea oluliste sammudega:

Tegutsemise meelespea

Loodetavasti aitab see meeles pidada, et vead on vaid sammud teekonnal, mis viivad eesmärgile lähemale.

Igaljuhul, soovin sulle edu ja vastupidavust mis iganes teekonnal sa ka praegu ei oleks. Samuti palun, et annaksid teada, kui sulle RahaFoorum ja siinne info meeldib ja kuidagi abiks on olnud.

Peamine põhjus ikkagi, miks ma seda lehte siin pean, on see, et aidata võimalikult paljusid inimesi. Hea oleks teada, kui oled siit kuidagi abi saanud või milliseid korrektuure peaksin oma tegevuses tegema, et edukamalt sind aidata.

Kui ei taha siia kirjutada, siis paremal üleval on kontaktivorm ja alati võid ka mulle emailile kirjutada: taavi[ät]rahafoorum.ee

Kuulmiseni!

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.