Categories
Kiiresti rikastumise skeemid

Spordiennustused – ülevaade

NB! Kuna tegemist on valdkonnaga, mis võib mõndadel inimestel tekitada hasarti, kus investeeringud peavad olema küllaltki suured, et kasumisse jääda ning kaotused on garanteeritud (kõik panused ei võida kunagi), siis tasub algajatel investoritel sellest suure kaarega eemale hoida.

Lühidalt

Spordiennustuste puhul on tegemist panuste paigutamisega mõnel spordialal mingi kindla tulemuse peale. Panustajad püüavad ennustada piisava täpsusega mängude tulemusi, et isegi paaril korral kaotades, jääksid nad pikas perspektiivis plussi.

Kuna spordis on alati oma roll juhusel ja õnnel, siis 100% täpsusega ei ole kunagi võimalik ennustada, kuid tundub, et mitmed inimesed ja meeskonnad suudavad seda sellegipoolest omajagu paremini teha, kui juhuslik tõenäosus lubaks.

Antud juhul ei ole siiski tegemist päris kaartide või kohvipaksu pealt ennustamisega, vaid põhjalikuma spordiala ja meeskondade tundmaõppimisega ning nende andmete põhjal järelduste tegemisega.

Raha teenimine

Spordiennustustega raha teenimiseks on 3 peamist viisi:

1. Põhjalik uurimistöö

See lähenemine nõuab kõige enam aega ja pühendumist. See eeldab, et sa oled ka tõeliselt sellest spordialast huvitatud ja oled valmis ning võimeline korralikku analüüsi tegema.

Põhimõtteliselt tuleb sul kas üksi või mingi meeskonnaga koos õppida tundma spordialal tegutsevaid võistlejaid piisavalt hästi, et ennustada, kuidas kahe osapoole vaheline matš võiks tõenäoliselt lõppeda. Ennustamise täpsus peab olema vähemalt nii hea, et kõigi panustamiste korral jääksid pikas perspektiivis plussi.

2. Teiste vihjed

Internetist võib leida mitmeid saite ja teenuseid, kus pakutakse erinevaid vihjeid, kas tasuta või mingi summa eest. Parimatel ennustajatel on need summad päris korralikud, nii et üksi neid teenuseid kasutades pead panustama juba suhteliselt suuri summasid, et asi ennast ära tasuks. Mis tähendab, et su portfell peab olema üpriski suur, et sa suudaksid ka paar kaotust üle elada.

Enne kui kellegi vihjete põhjal panustama hakata või nende vihjete eest maksta, tasuks endale selgeks teha esiteks ega tegemist ei ole petistega ja teiseks, kui täpselt nad ikkagi suudavad ennustada. Viimast võib teha nö paberi ja pastakaga (võib ka exceli tabelis vmt) nende panuste üle järge pidades ja vaadates, mis oleks veidi pikaajalisem tulemus, kui sa rahaga panustaksid.

Nende kohta on võimalik leida infot ka meie Spordiennustuste alafoorumist.

3. Arbitraažpanustamine

Arbitraažpanustamise puhul on tegemist sellise panustamisviisiga, kus tehakse erinevate kihlvedude vahendajate (bookmaker) juures mängu erinevate võimalike tulemuste peale panuseid nii, et olenemata mängu lõppseisust, jääb panustaja mingi protsendi võrra plussi.

Sellised võimalused tekivad siis, kui erinevad kihlvedude vahendajad hindavad mängu lõpptulemust erinevalt või on teinud mingi vea. Tüüpiline arbitraažpanuse pealt teenitav tulu on kuskil 2% kandis.

Kuna selline panustamine nõuab raha olemasolu päris mitmete kihlvedude vahendajate juures ja tootlus panuse kohta on küllaltki väike, tasub see ära vägagi suurte summade juures.

Lisaks on kihlvedude vahendajad arbitraažpanustajate vastu negatiivselt meelestatud ja panevad neile sageli piiranguid peale ning siin on ka päris mitmeid teisi ohte, mis võivad su panused hoopis kahjumis lõpetada.

Lisalugemist:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sports_betting

https://en.wikipedia.org/wiki/Arbitrage_betting

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.