Categories
Investeerimine: raha sinu eest tööle

Tegemata jätmise risk

Sageli loobume mingitest tegevustest, sest need tunduvad liiga riskantsed (näiteks ei investeeri, kuna on oht raha kaotada). Selliste riskide nägemises oleme üldiselt küllaltki osavad.

Paraku jääb aga peaaegu sama tihti sellele tegevusele alternatiivi otsimine tegemata, kuna üldjuhul me ei märka riski, mis kaasneb tegevuse tegemata jätmisega (jätkates eelmist näidet, kui ei investeeri ega säästa, siis töökaotuse korral, või mõnes sarnases olukorras, on suurem osa meist väga nigelas seisus).

Alternatiiv

Kui leiad, et asja tegematajätmisega kaasneb sama suur või suuremgi risk kui tegemisega, siis otsi mõni alternatiivne tegevus, mis täidab mingil moel sama eesmärki ja on madalama riskiga (näiteks finantsilise kindlustunde puhul võib investeerimise asemel proovida säästmist).

Mida sina tegemata oled jätnud, kuna see tundub liiga riskantne? Oled sa kindel, et sa tegemata jätmisega veelgi enam ei riski? Kui risk ei ole aktsepteeritav, siis millised oleksid alternatiivsed vähemriskantsed tegevused, millega sa sama eesmärki saaksid saavutada?

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.