Home » Investeerimine: raha sinu eest tööle » Tegemata jätmise risk
 

Tegemata jätmise risk

Sageli loobume mingitest tegevustest, sest need tunduvad liiga riskantsed (näiteks ei investeeri, kuna on oht raha kaotada). Selliste riskide nägemises oleme üldiselt küllaltki osavad.

Paraku jääb aga peaaegu sama tihti sellele tegevusele alternatiivi otsimine tegemata, kuna üldjuhul me ei märka riski, mis kaasneb tegevuse tegemata jätmisega (jätkates eelmist näidet, kui ei investeeri ega säästa, siis töökaotuse korral, või mõnes sarnases olukorras, on suurem osa meist väga nigelas seisus).

Alternatiiv

Kui leiad, et asja tegematajätmisega kaasneb sama suur või suuremgi risk kui tegemisega, siis otsi mõni alternatiivne tegevus, mis täidab mingil moel sama eesmärki ja on madalama riskiga (näiteks finantsilise kindlustunde puhul võib investeerimise asemel proovida säästmist).

Mida sina tegemata oled jätnud, kuna see tundub liiga riskantne? Oled sa kindel, et sa tegemata jätmisega veelgi enam ei riski? Kui risk ei ole aktsepteeritav, siis millised oleksid alternatiivsed vähemriskantsed tegevused, millega sa sama eesmärki saaksid saavutada?

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.