Categories
Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus

Kodulehe tegemine – ülevaade

Veebimeisterdamine on äärmiselt lai ja võimalusterohke viis internetis raha teenimiseks. Sellega võib tegeleda nii eraisik kui ettevõtja nii põhitegevuse kui kooli või töö kõrvalt. Eesmärgiks ei pea tingimata olema raha teenimine, aga RahaFoorumis keskendume pigem sellel eesmärgil veebilehtede tegemisele.

Veebilehekülgede tüüpe, mille abil raha teenida, on lõputult palju ning võimalusi piirab vaid oma fantaasia ning tehnilised oskused ja/või finantsilised vahendid. Levinumad tüübid on siiski ettevõtete või inimeste toote-, teenuse- või firmalehed, blogid, foorumid, portaalid ja nende erinevad kombinatsioonid. Kõigi nende tüüpide jaoks on saadaval palju erinevat nii tasuta kui ka kommertstarkvara ning veebikeskkondi.

Näiteks foorumite jaoks on olemas phpBB, SMF, vBulletin, MyBB jne. Blogide jaoks populaarsemad veebikeskkonnad TypePad, Blogger ja LiveJournal, tarkvarana näiteks WordPress, Movable Type, Textpattern. Portaalide ja muude keskkondade jaoks Joomla, Drupal jne.

Kuidas veebilehte teha?

Veebilehe loomiseks on üldiselt 2 peamist võimalust:

1. Kasutada mõnda veebikeskkonda, mis võimaldab luua oma veebilehte (näiteks blogger, kus saab luua oma blogi nende veebikeskkonda).

2. Luua enda veebileht.

Enda veebilehe loomiseks on vaja teha paar asja:

1. Registreerida domeen.

2. Hankida oma domeenile hosting ehk veebimajutus. Teisisõnu tähendab see seda, et kuskil peab olema üks server, mis sinu kodulehel olevaid faile talletab ja sinu kodulehte külastajatele näitab.

3. Luua oma veebileht. Seda sammu võib teha kas ise vajalik koduleht valmis meisterdades või lihtsamalt, installeerides selleks otstarbeks eelnevalt juba loodud tarkvara (vt ülevalpool näitena toodud tarkvara).

4. Loo oma veebilehele sisu.

Sellega on põhimõtteliselt sinu veebileht töövalmis ja võid asuda seda promoma.

Omast kogemusest

Mina alustasin RahaFoorumiga sedasi, et ei teadnud veebiga seotud teemadest absoluutselt mitte midagi ja siiamaani on teadmised üpriski puudulikud, kuid algelisemate kodulehtedega on ka sellisel tasandil küllaltki kerge hakkama saada. Pisut nuputamist ja manuaalide lugemist ning tänapäevased süsteemid peaksid enamikule vähemalt minimaalsel tasemel kasutatavad olema.

Samas, ühte asja tean päris kindlasti. Ka veebimeisterdamise juures kehtib Murphy seadus ehk kui midagi saab valesti minna, siis tõenäoliselt ka läheb. Seega, üks tõenäoliselt kõige mõistlikumaid näpunäiteid seoses sellega, tee alati varukoopiad oma andmebaasidest ja failidest, enne kui mingeid pisut suuremaid muudatusi tegema hakkad või mingi uue funktsiooni installeerid. See näpunäide, kui sa seda järgid, võib aidata sul tulevikus säästa ootamatult palju aega ja närvikulu…

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

Mis sa arvad?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.