Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

SEO, promovõtted, facebook, youtube, monetiseerimine, veebianalüütika, reklaam, kaasturundus, affiliate marketing
Taavi
Postitusi: 1072
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Kes juba tähele on pannud, siis alustasime uue eksperimendiga.

Mina kui algaja püüan oma esimese nišilehega ennast proovile panna ja oma sammudest ja tulemustest ülevaate anda. Esimest postitust võid näha siit:

https://rahafoorum.ee/eksperiment-kaastu ... nisilehed/

Ja mankiboy kui kogenum internetiturundaja juba alustab uue projektiga ja annab ülevaate sellest, mida ta teeb. Esimest postitust võid näha siit:

https://rahafoorum.ee/projekt-niche-site/


Minu jaoks on järgmine samm teha ülevaade sellest, kuidas valida omale sobiv otsingusõna (keyword), mille põhjal siis oma saiti ehitama asuda.
Kui keegi meiega seda projekti kaasa teeb või lihtsalt oma veebi omab, siis pakun välja sellise idee, et teen seda otsingusõna valimist sinu otsingusõna põhjal.

Ühesõnaga, kui tahad, et teeksin näite, mille käigus uuriksin sinu otsingusõna ja hindaksin, kui kerge või raske sellega googles heale kohale saada on, siis pane siia oma soovitud otsisõna ja valin huvitavama(d) välja ning teen nende põhjal näite.

Endale leidsin vist sobiva otsingusõna juba üles, aga teen veel täiendavat eeltööd, enne kui lõpliku otsuse teen.

Ühesõnaga, visake oma otsisõnad siia vastustena ja ehk teen sinu eest suure osa tööst ära :)
Freebooter
Postitusi: 45
Liitunud: 11 Apr 2010, 18:55

Re: Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas Freebooter »

Aga kas enne peaks olemas olema nišš/otsingusõna või toode/teenus mille abil teenima hakata? Kumb lähenemine kasulikum on?

Esimestest blogipostidest jääb mulje et mankiboyl oli enne olemas toode mida ta müüa tahtis ja selle põhjal otsis sobivaid märksõnu, sinu puhul Taavi on asi vist teistpidi? :D
Taavi
Postitusi: 1072
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Minul konkreetset toodet/teenust kahjuks mõttes ei ole jah. Kindlasti on palju ka teisi selliseid, kes tahaks midagi selles vallas teha, aga ei tea päris täpselt, mida.

Kasulikum ja lihtsam on ilmselt tõesti see variant, et sul on kindel toode või teenus olemas, millel on potentsiaali head tulu pakkuda ja siis otsid võimalust, kuidas seda edukalt promoda. Vähemalt mulle tundub, et see oleks lihtsam lahendus.

Kahjuks alati see nii lihtne pole, nii et sellepärast kirjeldan ka järgmises postituses täpsemalt, kuidas sellisel juhul keyword researchi teha.

Samas, on ilmselt omamoodi ohud mõlemi puhul. Esimese puhul on oht, et sul ei ole võimalik nišis suurt midagi teenida, sest ei ole toodet, mida müüa või inimesed ei osta. Teise puhul võib konkurents liiga karm olla, nii et sul pole võimalik endale piisavat trafficut saada, et seda toodet müüa suudaksid.

Keyword research eesmärk on suuresti teha ära see eeltöö ja vaadata, kas on mõtet. Kui olukord on väga kehv, siis tasub nišši ilmselt vahetada ja algusest peale hakata uurimisega.

Ma olen hetkel enda keywordi uurimisega just selle monetiseerimise osa juures ja hetkel on väike kahtluseuss, kas ikka tasub. Aga eks peab veel edasi uurima ja alternatiivseid lahendusi kaaluma, enne kui otsustan.
gngstmt
Postitusi: 53
Liitunud: 11 Juul 2009, 10:42

Re: Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas gngstmt »

Võtan ka sel teemal esimest korda tõsisemalt sõna ja mainin kohe alguses ära, et enamus minu poolt välja pakutavatest lähenemistest on pärit AffiloBlueprint' studyst. Et ei tohiks päris pada ajada :D

Igatahes Mark Ling soovitab nullist alustades otsida enne toode. Lühidalt kokkuvõte teha siis: Näiteks Clickbank. (peab oskama vahet teha headel, saastadel ja puhta scam toodetel, aga see on juba omaette ooper). Clickbank on mulle kõige rohkem meeldinud just nimelt sellepärast, et toodete valik on lai. Teiseks pakub CB väga head statistikat kõigi toodete kohta.
Kui nüüd valida toodet, siis esimese asjana valid endale välja ilmselt kategooria. Midagi sinule meeldivat, selles kategoorias peaks peituma sinu tulevane niche. Mina valisin kategooriaks näiteks E-business & E-marketing, kuna raha, raha teenimine ja eriti internetis raha teenimine on kuum teema ülemaailmselt. Konkurents küll, on samuti päris jõhker teatud niche'des.
Järgmine samm oleks hakata otsima konkreetset toodet, mis ilmselt määrab ära ka sinu niche. Selleks, et leida toode, mida ka tasub promoda, peaks nüüd natuke mängima Clickbanki pakutava statistikaga.
*Gravity- ilmselt kõige tähtsam näitaja CB-s. Üldiselt näitab see ära sinu toote potentsiaali. Asi on küll palju keerulisem, aga sisuliselt näitab Gravity affiliate'de arvu, kes on nädala jooksul vähemalt ühe selle konkreetse toote müünud. Mida suurem gravity, seda rohkem affiliate sisuliselt. Ära muretse, kui affiliate on väga palju- Mark ütles selle kohta hästi- (rough translate)"Parem võtta tükike raha suurest pajast, kui domineerida tühja rahapaja kohal." Mõte selles, et kui seda toodet müüvad palju, peab see populaarne olema- ehk leides head keywordid, saad ilmselt üpris lihtsalt sealt oma osa. Samas vähene gravity viitab (mitte alati) vähesele populaarsusele, niiet isegi paljuotsitavate keywordidega ei pruugi profit just väga suur olla. Mark soovitab otsida tooteid vahemikus 6-25, ise olen läinud julgemat teed ja võtnud gravity 5-50.
*Avg$/sale. Näitab raha, mida saad sina müügi pealt. (Captain obvious...) Pole väga pointi soovitada toodet ja teha hunnik tööd, kui payout sulle on väga väike. Samas kallist toodet on oluliselt raskem promoda. Siin pole mingit rusikareeglit, Mark soovitab algajale vahemikku 15-50$ payoutiga tooteid, kuid siin tuleb mängu juba common sense- otsustad ise, mis sulle praemini sobivat tundub.

Edasi vaatad juba oma väljavalitud tooteid. Hea, kui leiaksid kuskil viie ringis, siis on võimalik valida. Pealegi ei pea sa vaid ühte promoma (kui merchant seda muidugi ei keela).
*Sales page. Pikem jutt samuti, mida hea sales page peaks omama, aga hea oleks mõelda "Kas mina ostaks selle toote sellelt lehelt?". Puhas scam tihti karjub näkku algelise sales page, vähese proofi ja äärmiselt pealesuruva müügitaktikaga.

Kui need peamised asjad tunduvad korras, läheb juba kiire brainstorm ja korralik keyword research.

PS: Katsusin viisakas olla ja enamuse teemassepuutuvast inglisekeelsest terminoloogiast kaldkirja panna. Ümber tõlkima mina neid termineid ei hakka, pärast ei saa isegi aru, millest jutt käis. Kui kellelgi nende terminitega probleem tekib, tasub googeldada ja põhiline Affiliate Marketingi ingliskeele terminoloogia selgeks teha, kuna see on sisuliselt A&O.
Taavi
Postitusi: 1072
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Eks me selle eksperimendiga suuresti seda lootsimegi, et saaks välja tuua erinevaid lähenemisi samale asjale, nii et igaüks saaks leida enda jaoks sobivama.
Julgen pakkuda, et mingil määral sõltub see ilmselt ka inimesest endast, mis tema jaoks lihtsam on, aga kes teab. Peaks järgmisena vastupidist lähenemist proovima siis äkki :)

Aitäh, et viitsisid gravity lahti seletada. Viitan oma järgmises blogipostis sinu postitusele ka siia ;)

Üldiselt mulle tundub, et ma ei taha vist ikkagi päris niche site'i teha, vaid pigem authority site'i või kuidas iganes seda nimetada võiks. Kuigi ehitamise kohapealt vist väga suurt vahet pole.

Ma proovin neid termineid vahelduva eduga nii eesti kui inglise keeles kirjutada, et need, kes teemat ei jaga, saaksid vähemalt sisuliselt aru, millega tegu. Aga andke siis teada, kui see liiga segaseks asja teeb.
gngstmt
Postitusi: 53
Liitunud: 11 Juul 2009, 10:42

Re: Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas gngstmt »

Asi läheb huvitavaks ära :)
Tõsi, niche vs authority site on vahe. Pole seda lõpuni läbi hammustama vaevunud, kuid simply said, niche site on keskendunud toote müügile, saidil on suhteliselt vähe lehti, selge promo. Authority site eesmärk on pakkuda lugejale reaalset abi, sõltumata kas ta läbi sinu reflingi ka midagi ostab või mitte, saidi informatiivsus ja info kvaliteet on peamised. Kõik saidi artiklid-lehed ei peaks sisaldama reflinki sinu promotavale tootele/toodetele. Sait peaks sisaldama oluliselt rohkem lehti kui niche site. Seejuures Auhority site peaks lõppkokkuvõttes olema stabiilsem otsingumootorite listingutes ja omama stabiilsemat trafficut- ehk passiivse income suhtes olema kasulikum ja oluliselt stabiilsem.
Ma nüüd ei tea, see on tugev üldistus mu enda peas.

Igatahes, püüan nüüd paar tundi foorumist eemal olla, vaba päeva väheke linkbuildinguks kasutada.
Taavi
Postitusi: 1072
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Selle kirjelduse peale ütleks jah, et pigem üritan authority site'i teha. Kuigi ma ei oleks kindel, kas seda eristust nii lihtsalt teha saab.
mankiboy
Postitusi: 133
Liitunud: 25 Okt 2009, 18:34

Re: Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas mankiboy »

Ma isiklikult soovitan clickbanki mitte kasutada. Ja seda puhtalt linkide saamise perspektiivist.

Kui sa näitad oma ägedat/sisukat lehekülge mõnele inimesele, kes isegi võiks oma lehele panna sinu leheküljest lingi, siis mõni clickbangi toode oleks päris suur "turn off".

Targem on otsida kuskilt mujalt endale vendor, kellega tehe personaalne "diil".

Muidugi kõik CB tooted pole scam/gibberish aga üldine tendents on selline. ja authority vs niche site.. Raske on neile kriipsu vahele tõmmata, aga authrority sitel on enamasti rohkem artikleid, suurem kuulajaskond, traffic tuleb 1000dest erinevast kohast jne.. Vahest võib niche saidist ka authority lehekülje välja aretada.

Mõned näited, mis on minu arvates "auhtority" leheküljed:

https://michaelhyatt.com
https://quicksprout.com
https://problogger.net

Muidugi võib siinkohal välja tuua ka juba sellised gigandid nagu ebay, cnn jne, aga need ülemised 3, mis välja tõin on ka juba mingitsorti "auhtority" lehekülhed.
gngstmt
Postitusi: 53
Liitunud: 11 Juul 2009, 10:42

Re: Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas gngstmt »

Sõltub tõesti tootest palju. Oma lehel olen kõik reflingid korralikult php'ga ära redirectinud, niiet esmapilgul midagi silma ei riivaks. Teisalt valin väga hoolikalt tooteid/serviceid, mida üldse oma saiti sisse panen, niiet ma ise arvan, et ei peaks probleemi olema.
Otse vendori kaudu on ka väga tore tegutseda, kuid probleemne on minu meelest algajal, kellel on vaevalt 10+ page/site ette näidata ja küsida, et ma tahaks sinu toodet/teenust promoda. Vendor üldjuhul ei vaevu sellele vastamagi (been there...).
Olen ka ise CB'st scam toote peale sattunud, miska sattusin Googliga pahuksisse isegi. Selle sain küll õnneks ära klaarida läbi mitme pika ja keerulise maili, aga äärmiselt ettevaatlikuks tegi küll.
Taavi
Postitusi: 1072
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Eksperiment: Kaasturundus ja nišilehed

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Ma olen ka mõtelnud, et ega seal vist suurt head kraami ei müüda. Igaüks, kes tahab, teeb miskit valmis.

Samas, kui seal on hea gravityga tooteid ja need on ka suhteliselt kõrge hinnaga, siis võiks see sellegipoolest olla hea märk, et nišis saab raha teenida.
Olgu see siis selle lingi varjamisega, enda toote tegemisega või juba peale trafficu saamist vendoriga ühendust võttes.
Vasta