Home » Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus » Projekt: Niche site
 

Projekt: Niche site

Selles blogipostituste seriaalis näitan ma Teile kuidas ma ehitan endal “niche” lehe ning panen ta endale raha teenima – passiivselt.

Kõik huvilised võivad seda case-study ise järgida ning küsimusi esitada. Üritan alati võimalikult täpselt ja vastavalt oma teadmistele vastata.

Selleks, et teha see natukene “huvitavamaks” on mul plaanis panna veebileht teenima vähemalt 976euri kuus, mis on ühtlasi ka keskmine brutokuupalk Tallinnas. Seoses sellega, et ma arvestan oma sissetulekut “niche” lehtede pealt dollarites, olen ma selle 976euri konverteerinud ümber dollariteks, mis teeb umbes-täpselt 1300 dollarit.

Selleks, et ennast ja teisi natuke motiveerida, mõtlesin mida ma saan $1300/976 euri eest:

 • A) Korteri üürida kesklinnas, süüa osta ning kütuse autosse
 • B) Mõne kõvema laptopi
 • C) iPhone 5S

jne…

Kuna ma olen suhtelist aktiivne tegelane välismaistes foorumites, siis on ka mul kahjuks/õnneks tekkinud inglisekeelsed väljendeid, mida on pea võimatu eestikeelde ümbertõlkida. Kui mõni termin või mõiste jääb arusaamatuks siis võib küsida.

Mida tuleks täpsemalt teha?

Kõigepealt tuleks valida üks teema/topic, millest sa oskaksid kirjutada või kaasa rääkida. Soovitan siinkohal teha brainstormimist ja võimaluse korral leida endale 5-6 teemat millest siis seejärel valida välja üks.

Kuna ma olen eelnevalt seadnud üles paar veebilehte, mis õpetavad blogide ja veebilehtede üles-seadmist, siis otsustan ka selle leha teha nö. “do it yourself/internet/computer” valdkonnas.

Täpsemalt hakkan ma inimesi õpetama endale veebilehtesi tegema. Teatavasti küsivad veebidisainerid ja muud “veebimeistrid” lihtsate WordPressi lehtede eest üüratuid summasi. Toon siinkohal ka mõned näited:

 • Art Media – Alates 200eur
 • Veebimeedia – Alates 290eur
 • Eleht – Alates 290eur

(Kuigi siinkohal teen võibolla natuke neile liiga, arvatavasti kasutavad nad siiski custom template, koodivad lehte vastavalt kliendisoovile jne…)

Mina hakkan oma koduleheküljel inimestele näitama kuidas saab analoogseid veebilehti ehitada 30 minutiga ja 0 euri eest. See on minu veebilehe peamine väärtus külastajatele.

Keywordi(de) valimine

Selleks, et leida endale õiged keywordid tuleb natuke maad uurida. Kuna minu leht õpetab kodulehte ehitama/üles-seadma. Siis peaksin ma vaatama ka sellega seonduvaid inglisekeelseid vasteid.

Hiljem lisandub keyworde juurde, kuid üks (peamine) keyword tuleb alguses välja valida. Selleks soovitan kasutada Google Keyword Plannerit.

keyword1

 

Alguses vaatasin ma selliseid keyworde nagu:

 • “How to create a website” üle 40k otsinguid kuus
 • “How to make a website” üle 30k otsinguid kuus

…jne, kuid kahjuks olid need keywordid natuke rasked. Mitte sellepärast, et neid niivõrd palju otsiti vaid peamiselt sellepärast, et ees olid juba tuntud ja kõvad saidid, mis on kogunud aastatega tuhandeid linke ning nendest ette saamine võtaks mul aega vähemalt aasta ning umbes $10k.

… aga, kui sa suudaksid oma lehekülje keywordiga “how to create a website” googles esimeseks saada, siis võid arvestada sellega, et sinu pangakontole hakkab igakuu laekuma umbes $20,000 – $50,000. Nimelt teenivad sellised leheküljed tasu veebihostidelt, kes maksavad ühe müügi (“lead”) eest $100 – $200.

Ma laiendasin/muutsin oma keyworde ja lõpuks leidsin sellise märksõna nagu “how to set up a website“, millel on 4400 otsingut kuus. Teistel soovitan leida samuti keywordi, millel oleks vähemalt 3000 otsingut kuus, sest siis on lootus, et leht hakkab tõesti ka raha sisse tooma. Kui kahtled oma keywordis, võid alati vaadata palju seda otsitakse USAs või UK-s kui see on vähemalt 75% kogu otsingutest siis on see keyword väärt katsetamist.

… kuid alati võib mõelda ka trendide peale. Kunagi ei teadnud inimesed “responsive design” -st midagi. Aga kui vaadata Google trende, siis nüüd on selle keywordil tuhandeid otsinguid kuus. Seega kui sa usud või tead, et mõni keyword läheb varem või hiljem viraliks või kogub juba praegu nn. “tuure”, siis võib alati ka sellise keywordi valida.

… ja alati ei pea olema 3000+ otsingut kuus. Mõni keyword võib ka vaid 100 otsingu juures olla väga “profitable”. Eriti kui keyword sees on “buy” või midagi taolist. Kuid siiski soovitan ma inimestel teha blogi/niche leht, mis külastajaid aitaks. Miks? Eelkõige sellepärast, et siis on sul võimalik saada rohkem linke… Vaevalt keegi tahaks linkida leheküljele, mis ainult ja ainult müüb midagi. Muidugi on võimalik ka sellistele lehtedele linke saada, kuid siis pead sa VÄGA head sisu kirjutama, mis tõesti nö. “peale” läheks.

Keywordi raskustaseme hindamine

Üritan seda võimalikult kergelt teile seletada, kuigi annan paar linki ka edasiseks uurimiseks. Põhimõtteliselt pead sa minema google.com/ncr (- ncr on noredirect ja see on tähtis sellepärast, et siis näed sa sellist järjestust mida näevad inimesed USA-s, google.ee võib näidata sulle natuke erinevaid tulemusi, kuid mitte palju) ja vaatama, kes hetkel sellele keywordile ees positsioneerivad.

Nii, nüüd näed sa esimest kümmet vastet sinupoolt valitud keywordile. Mina hindan vaid esimest kolme-nelja, sest nendel kohtadel teenid sa reaalselt tulu ja inimesed reaalselt tulevad ka sinu lehele. See ei tähenda muidugi seda, et sa ka 3-10dal kohal külastusi ei saaks – saad küll 🙂 Pluss lisaks sellele hakkab su leht ka nagunii teiste keywordidega rankima – vastavalt sellele, millest sinu lehe sisu koosneb.

keyword2

Reklaame ei tasu tähele panna, sest see on Adwords PPC ja neid me nö. “outrankida” ei saa. Küll aga tähendab palju Adse seda, et see keyword on tulus (profitable), kuid arvatavasti ka raskema poolne.

Kes siis rankib kõrgematel kohtadel?

1) www.thesitewizard.com/gettingstarted/startwebsite.shtml

2) http://www.theguardian.com/money/2011/jul/22/self-employment-set-up-website

3) YouTube video – seda ei tasu tähele panna, sest need tulevad ja kaovad päris tihti.

4) http://websitesetupguide.com/

Nii, nüüd vaatame kui palju on nendele lehtedele lingitud, sest linkide arv on kõige olulisem faktor Googles hästi positsioneerimiseks.

Selleks, et linkide arvu vaadata, soovitan kasutada ahrefsi (või majesticseo.com). Mõlemale saab teha tasuta kasutaja, kus saab nö. selgema pildi nende lehtede “tugevusest”. Lisaks konkreetsele URL-ile, peame vaatama ka domeeni tugevust, sest kui domeen on tugev kandub tema nn. “auhtority” üle ka teistele sub-pagedele. Selle heaks näiteks on theguardian.com

Sisestame nüüd antud veebilehtede aadressid ahrefsi ja vaatame tulemusi.

1) TheSiteWizard.com

Kokku on sellele veebilehel üle 8000 backlingi, mis on päris korralik arv. Soovitan siinkohal tähelepanu panna ainult “referring domains”-dele, sest mõnedel saitidele võivad olla lingid antud lehtedele footeris või sidebaris ja need ei mängi nii olulist rolli. Google valib tavalist välja vaid ühe kõige tugevama lingi… AGA, kui antud lehele on mitu linki ühelt saidilt, kuid erinevatest artiklitest, siis annab see jällegi tugevust juurde.

keyword3

1.1) www.thesitewizard.com/gettingstarted/startwebsite.shtml

Selle sub-pagel, mida outrankida üritan on üle 350 backlingi erinevatelt domeenidelt.

keyword4

 

2) TheGuardian.com

See on väga kuulus lehekülg, ning sellel on üle 10miljoni backlingi

2.2) http://www.theguardian.com/money/2011/jul/22/self-employment-set-up-website

Sellel konkreetsel leheküljel on vaid 6 backlinki, mis on ehe näide sellest, et kui sul on tugev domeen/sait, siis rangivad kõik su artiklid ja postitused suhteliselt kõrgel kohal.

3) Websitesetupguide.com

Sellel leheküljel on üle 300 backlinki.

Kuna sellel lehel ei ole nö. sub-page, mis rankiks, siis tulebki arvestada konkreetse lehe backlinke.

 P.S: Kindlasti soovitan proovida ja vaadata erinevaid aadresse (pane ka www. ette või võta eest ära) – need tulemused võivad olla oluliselt erinevad, kuid point on siiski need kokku liita.

Mida sellest arvata?

Tundub, et tegu on suhteliselt raske keywordiga, kuid see ei takista mind seda rankimast. Usun, et kui 2-3 kuu jooksul palju energiat sellesse panna, olen võimeline oma “uue” niche lehekülje top5-te rankima.

Algajatel ei soovita aga nii raskete keywordide/lehtede vastu minna. Soovitan valida midagi kerget, alla 100 backlingi lehe kohta – seljuhul on see ka teil teostatav.

Kust tuleb tulu?

Oma tulu hakkan ma teenima sellest, kui suunan inimesed läbi oma affiliate lingi domeeni ja hostingut ostma. See ei ole otseselt müümine, vaid vajalik kompenent lehe ülesseadmiseks. Kui inimene ostab endale aastase hostingu ja domeeni, saan mina selle eest $150.

Lühidalt siis: Inimene tuleb lehele, sest soovib teada kuidas seada üles oma lehekülg. Mina näitan inimestele kuidas veebilehekülge ehitada, kus hostida ja paar-kolm viidet artiklit ka edasilugemiseks (N: Kuidas veebilehekülgi monetiseerida, kuidas valida software millega lehte ehitada jne..).

Selleks, et teenida $1300 kuus, pean ma tegema vähemalt 9 müüki. Ma usun, et see on teostatav 🙂

Eesmärgid

Kõige tähtsam on seada enda jaoks nn. teostatavad/reaalsed eesmärgid. Kui eesmärke pole võib kaduda motivatsioon päris kiirelt. Nagu varem mainitud on mul järgmised eesmärgid:

1) Rankida leht Googles vähemalt 5daks 12 nädala jooksul. Kuna ma käin veel ülikoolis, siis ei tea kui palju aega mul jätkub, kuid üritan igapäev tegeleda vähemalt 2-3h.

2) Panna leht teenima 3 kuu pärast vähemalt $1300/kuus.

3) Saada vähemalt 250 külastust päevast.

Järgmises postituses räägin domeeni ostmisest, artiklite kirjutamisest ja lehekülje SEO optimeerimisest. Kolmandas posituses räägin juba lehekülje “rankimisest” Googles ja külastajate arvu suurendamisest läbi linkide.

Liitu 6000+ lugejaga

Saad teavitusi uutest ja populaarsematest artiklitest.

Me ei saada sulle spämmi. Kogume, kasutame ja kaitseme sinu andmeid vastavalt oma Privaatsuse Põhimõtetele. Võid igal ajahetkel listist lahkuda. Powered by ConvertKit

15 kommentaari

 1. Comment by Tauri:

  Täpsustaks võib-olla seda, et keskmine brutokuupalk 976€ on siiski üle-Eestiline. Tallinna keskmine brutokuupalk on mõnevõrra siiski kõrgem. 🙂

 2. Comment by Martin:

  Väga huvitav ja hariv projekt, millal järgmine postitus tulemas on?

 3. Comment by Mikk:

  Üritan järgmise nädala alguses valmis kirjutada.

 4. Comment by Mait:

  Hea algus, ootan huviga järgmist posti 🙂 Endal niche lehe ehitamine hetkel pooleli, saan mõnusasti lünki täita ja võibolla ka ise midagi kasulikku sekka öelda.

  Tänud!
  Mait

  • Comment by Taavi Pertman:

   Hea kuulda, et siin teisigi sarnast projekti ehitamas.

   Kui saladus pole, kas esimese lehega tegemist või juba mitmes? 🙂

   • Comment by Mait:

    umbes viies, aga kuna erinevaid takistusi on aegade jooksul ette tulnud, on siiani kahe aasta jooksul praegune ainus, mis on püsima jäänud ja korralikumalt ehitatud.

    Võtan möödunud aega kui “õppeperioodi”, mille jooksul olen neti kaudu teeninud vb 150 dollarit.. Aga omandanud paraja hunniku teadmisi.

    Praeguse lehe olen hoolimata enda psüühika ja elu keerkäikudest hoolimata alles hoidnud ja püüdnud aeg-ajalt ikka edasi arendada seda, eesmärgiga jõuda sellega ühel hetkel staadiumisse, kus võiksin võtta igapäevatööga rahulikult ja keskenduda arvutis olevale projektile.

 5. Comment by Möögu:

  Ütled, et käid ülikoolis? Kuidas on siis võimalik, et sa ei valda elementaarsel tasemel emakeelt? “Veebilehtesi, summasi” jne. Ehk tuvuksid alustuseks mitmuse osastava käände moodustamisega ja alles siis hakkaksid teisi õpetama?

  • Comment by Mikk:

   Kui sa veedaksid ise iga päev 4-5h inglise keelsetes foorumites, kirjutades erinevaid blogipostitusi, vastades e-mailidele, konsulteerides jne, siis tahestahtmata hakkad sa kasutama inglisekeelseid termineid/väljendeid ja unustad suhteliselt kiirelt ka eesti keele.

   Tunnistan, ma kirjutan eesti keeles ülimalt vähe ja seetõttu on tekkinud sisse ka teatud lüngad.

   Ometi saad sa ju teksist 100% aru, nii et millest selline frustratsioon? 😀

   • Comment by Mait:

    Ausalt öeldes, mis puutub Kaasturunduse teemasse, siis eestikeelne terminoloogia on mõne inimese jaoks päris võõras… Mina näiteks pooldan seda, kui kasutada ingliskeelseid termineid, sest on kindlam, et kõik saavad samast asjast samamoodi aru.
    Niššileht, võtmesõnade uuring, otsingumootoritele optimeerimine ja ilmselt on veel lõputult väljendeid, millest on oluliselt lihtsam aru saada ja jutu mõttele pihta saada, kui need on kirjutatud kujul “Niche Site”, “Keyword Research” ja “SEO”? Vb tõin ma liiga “Rough Translate” näiteks, aga ega palju paremaid just kamaluga võtta ka pole…

 6. Comment by Kristjan:

  Väga põnev lugemine, kuna omal just esimene leht valmimas.. Sai küll natuke teistmoodi alustatud seda “teekonda”, kuid järgmiste lehtede jaoks mõtlemist küllaga 🙂

 7. Comment by Tauri:

  Kunagi jonnisin ise samamoodi teiste kallal kui mõni koma või käändelõpp oli valesti kirjutatud. Siis aga jõudis “koju” teadmine, et tegelikult on oluline sisu, mitte semantika ja kui enam-vähem suudetakse eesti keelsete sõnadega ennast väljendada, siis ei tohiks olla põhjust vingumiseks. Multikulti paraku pressib peale ja võitjad on need, kes suudavad edasi minna selle baasilt.

  Siiski: armastegem oma keelt! 🙂

 8. Comment by Max:

  3 kuud on möödas? Kas oled ka tulu teeninud? Millised on tulemused?

 9. Comment by giannisperrakis.gr:

  %first_paragraphThe use of contact lenses is not without complications. If one suffers any defects in vision, he or she must go through a comprehensive set of eye examinations first before he or she can be fitted with corrective contact lenses. It is for this reason that only specialists like an Austin optometrist are allowed to determine suitability for contact lens wear to any individual.

  You can either choose to visit an optometrist at a private clinic or at the hospital. When you visit an optometrist, the first thing that he or she will do is to check your vision. Once the problem has been determined, an optometrist will proceed to provide you with a variety of corrective lens and spectacles so as to improve your eyesight. You will be asked to take an eye screening test so as to determine the problems. Today, you can find many optometrists offering eye care services by doing a search on Google. Most optometrists run their own private practices.

  Ole Gunnar Solskjaer jumped at the chance to include him in his reserve team. Shortly after his arrival in September ’07, he joined up with Paul McGuinness’s Under 18 squad and made immediate impact. In April 2009 United took on a very talented AstonVilla in a crucial Premier League clash. Before Macheda, nicknamed Kiko, earned his Debut with United’s first team he scored a hat trick against Newcastle in a thrilling 3-3 draw. A certain Federico Macheda (formerly of the Lazio Youth System) will certainly play some part in the game. This was enough evidence for Sir Alex Ferguson to give Federico Macheda a Champions League Squad number of his own . When Ferguson submits his team sheet for Sunday’s showdown with Chelsea, be sure that another Italian will be on it.

  If you are yet to extend your search online, do not hesitate to do so. For instance, the company should be able to deliver the aerial lift equipment to your site on time. Failure to which the Taber equipment rentals usually charge a fee once they observe faults that were not recorded before signing the agreement. To avoid being held responsible by the Lethbridge equipment rentals, examine all machinery very carefully. Find out if those rentals have all the machinery that you need and whether they can provide them to your required destination. If they, to sum it all, can provide effective machinery, reliable delivery and considerable rental periods, then they can be regarded as the best Lethbridge equipment rentals.

  See more pictures:
  Alex Ferguson retires: Funny pictures of former Manchester United boss
  Sir Alex Ferguson and Manchester United: Funny Pictures After Winning 19th English Premier League
  Photos of Young John Lennon Hes the longest-serving manager in United history and one of the most decorated managers in British soccer history. The Scotsman announced his decision to retire as Manchester Uniteds manager on Wednesday (May 6, 2013).

  It is always important to make an appointment for a visit to the dentist. This would save time for the doctor and the patient as well. This makes it possible to understand in what field the doctor is an expert and how and when can a person contact them. This education helps in good oral hygiene after the treatment and makes it possible to get the best value out of the money spent. A Lethbridge dentist who can not only care for the dental problems a person has, but also guide about further care to be taken should be considered. Most prominent dentists have all the information related to their services and contact information available on their website.

  The benefits a person can reap from the visit to a dentist would depend on his/her person situation. A beautiful smile can make a person feel confident about his/her appearance. Apart from cosmetic dental care a Lethbridge dentist would also efficiently take care of dental exams and cleanings, orthodontics, neuromuscular dentistry, dental implants, cleaning and prevention etc. It is always a good idea to find a dentist who can provide care to all the family members, be it a kid or a teenager or an adult in the family. Many of the dentists also give tips related to insurance such as the number of visits allowed in a year, the yearly maximum allowed, any major coverages etc.

  Between 1978 and 1986, he led the Pittodrie club to three league titles, four Scottish FA Cup victories, one Scottish League Cup win and lifted the European Cup Winners’ Cup and European Super Cup in 1983. Alex Ferguson emerged as one of the leading coaches in Europe when he was at Aberdeen.

  Vitreo-retinal surgeons are experts in disorders of the vitreous, retina, and macula. Once licensed, optometrist are given the acronym OD for doctor of optometry. These doctors have advanced specialization and perform surgical treatment of macular degeneration. They can perform treatment such as laser therapy and photodynamic laser therapy upon a patient with advanced macular degeneration. One fact you may not know is that in nearly every state, optometrists can prescribe oral medications. A more specialized type of eye doctor is a vitreo-retinal surgeon.%

 10. Comment by situs tutorial:

  Tremendous things here. I am very satisfied to see your article.
  Thanks a lot and I’m taking a look ahead to touch you. Will you kindly
  drop me a mail?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.