Minust

Taavi Pertman Alustava investori koolitusel

Finants- ja investeerimisalaste koolituste tellimise, meediapäringute ja kommentaaride saamiseks võta ühendust meilitsi: taavi@rahafoorum.ee

Tere, mina olen Taavi Pertman

Olen RahaFoorumi ametlik nägu. Hariduselt olen lõpetanud psühholoogia, kuid suur huvi on ka rahaga seotud teemade, äri ning pideva enesearenduse vastu. RahaFoorumis püüangi panna kokku nende erinevate valdkondade teadmised ja kogemused ühtseks tervikuks.

Huvi investeerimise ja äri vastu tekkis kuskil 2004. aastal, kui koolis algas majanduse tund, kus mängisime ärimängu MESE ja börsimängu 2day. Umbes samal ajal tegin ka oma esimesed päristehingud Tallinna börsil.

Kuna tol ajal veel sülearvutit ega nutitelefoni käepärast polnud, käisin vahetundide ajal arvutiklassis vaatamas, mis aktsiatega toimunud on.

Sellest ajast saati olen katsetanud mitmeid alternatiivseid investeerimisvõimalusi ning saanud palju väärt kogemusi ja õppetunde. Nii mõnigi neist on ka üsna kalliks maksma läinud.

Sai näiteks katsetatud HYIP, surf, PTC/GPT programme, raamatute vahendamist ja igasugu muid imelikke võimalusi, mida internet pakkuda suutis ja millest tasuks suure kaarega eemale hoida.

Isegi spordiennustusi ja pokkerit sai proovitud. Enda raha siiski sinna ei pannud. Online pokker tundus isegi täiesti realistliku rahateenimise võimalusena, kui mäng endale selgeks teha ja distsiplineeritult strateegiat järgida.

Samas, mul on vaja rohkem seda, et tegevusel ka oleks mingi sisu ja looks kellelegi väärtust. Pokker seda ei pakkunud, nii et pikalt seal edu polnud. Võtsin oma boonuse pealt teenitud kasumi välja ja lõpetasin ära sellega.

Ka RahaFoorum on üks minu tolleaegsetest investeeringutest. Eks see veel selgub, kas majanduslikus mõttes see ka mõistlik oli, aga arengu, väärt tutvuste ja kasulike kogemuste kohapealt on ta end mitmekordselt tagasi teeninud.

2006. aastal alustasin psühholoogia õppimisega ning peale ülikooli lõpetamist olen ennast jätkuvalt selles vallas täiendanud. Eriti läbi uurimistööde, mis on seotud raha ja õnnelikkusega.

Viimane teema on üks minu teistest kirgedest. Eks me kõik ju tahame ka rohkem raha ja paremaid investeeringuid peamiselt sellepärast, et elada õnnelikumat elu. Järelikult on kasulik teada ka, mida see õnnelikum elu tähendada võiks ja mis seda mõjutab.

2013. aastal on suurem osa minu investeeringutest kogukondlikes laenudes ja teenivad keskmiselt 15-35% tootlust aastas.

Alates 2014. aasta jaanuarist asusin tööle isePankurisse (Bondora) ja lahkusin sealt 2015. aasta novembris.

Sealt edasi olen tegelenud investeerimise ja rahaasjade teemade õpetamisega huvilistele ja alustajatele. Kõige põhjalikumalt olen teemasid ette võtnud RahaKlubi raames.

Väiksemate teemade kaupa aitan erinevate ettevõtete ja asutuste töötajatel oma rahaasjad kontrolli alla võtta ja investeerimisega algust teha.

RahaRaadio

2015. aastal alustasin ka juba pikalt plaanis olnud RahaRaadiot, et tuua sinuni informatsiooni tavapärasest teises formaadis, mida oleks hea läbi töötada näiteks ühistranspordis, autoga tööle-koju sõites või trenni ajal.

RahaRaadios räägime erinevatest investeerimisalastest teemadest, vastame kuulajate küsimustele ja arutame ka muudel raha ning finantsilise vabadusega seotud teemadel.

Kuula juba ilmunud saateid.

Mis edasi?

Et kogu kasulik info ja võimalused jõuaksid sinuni, tee järgmist:

1. Telli uued artiklid oma e-mailile

2. Telli RahaRaadio podcast

3. Liitu RahaFoorumi Facebooki kommuuniga

Koolitused

Finants- ja investeerimisalaste koolituste tellimise, esinema kutsumise ja koostöö osas kirjuta: koolitus@rahafoorum.ee

Mida leiad RahaFoorumist?

RahaFoorumis üritame aktiivsemate kasutajate abiga koondada võimalikult palju informatsiooni erinevate investeerimis- ja rahateenimisvõimaluste kohta. Samuti räägime raha psühholoogiast ja rahaga ümberkäimisest nii, et see aitaks sul saavutada oma eesmärke.

Minu eesmärgiks on anda sulle piisavalt teadmisi ja oskusi, et saaksid alustada iseseisvalt katsetamist ja langetada informeeritud otsuseid.