Minust

Taavi Pertman Alustava investori koolitusel

Finants- ja investeerimisalaste koolituste tellimise, meediapäringute ja kommentaaride saamiseks võta ühendust meilitsi: taavi@rahafoorum.ee

Tere tulemast RahaFoorumisse!

Mina olen Taavi Pertman, RahaFoorumi looja ja kirglik finantsentusiast. Minu eesmärk on aidata sul võtta oma rahaasjad kontrolli alla ja saavutada rahaline vabadus. Mis iganes kujul sa seda enda jaoks luua soovid.

Minu lugu on täis õppetunde ja väljakutseid, mis on mind vorminud ja õpetanud rahaga mõistlikumalt ringi käima. Kuigi õppimist jagub ilmselt veel kogu eluks.

Minu teekond

Sageli räägivad investeerimisest inimesed, kes justkui sündisid investeerimispisikuga, kuid mina nende hulka ei kuulu. Lapsena kulutasin kogu oma taskuraha maiustustele ja mänguasjadele. Minu perekond ei olnud jõukas ja polnud ka rahalisi eeskujusid võtta. Samuti pole mul juba lapsest peale “ettevõtja geeni” olnud.

Rahaasjade ja investeerimisega puutusin esimest korda kokku alles keskkoolis. See äratas minus huvi ja panin aluse oma rahateadmistele, osaledes koolitustel ja lugedes raamatuid. Sain kiiresti aru, et investeerimine ja rahaga arukalt ringi käimine on oskused, mida tuleb teadlikult õppida, mitte midagi, millega sünnitakse.

Kuigi tundub, nagu mõned inimesed sünniks ka sellega. Mina nende hulka paraku ei kuulu.

Minu väljakutsed ja õppetunnid

Minu teekond finantsmaailmas ei ole olnud sirgjooneline. Alguses sattusin mitmetesse investeerimispettustesse ja tegin halbu investeerimisotsuseid. Kuna olin börsil investeerimiseks liiga noor, siis katsetasin vist kõik tol ajal saadaval olnud “investeerimisvõimalused” läbi.

Kuid igast eksimusest õppisin midagi väärtuslikku, millest on edasises elus palju kasu olnud. Ja õnneks polnud mul just palju raha, mida kaotada. 2008.-2009. aasta majanduskrahh oli üks valusamaid õppetunde, aga see-eest on siiani meeles.

RahaFoorumi algus

RahaFoorumiga alustasin soovist jagada oma õppetunde ja aidata teistel vältida samu vigu, mida ise tegin ja edaspidi teen. Olen kirjutanud artikleid, loonud podcast‘e, korraldanud live– ja online-koolitusi, võtnud sõna meedias ning osalenud seadusloome aruteludes, et levitada teadmisi rahaoskustest ja investeerimisest.

Minu missioon

Minu missioon on teha investeerimine ja rahaga arukalt ringi käimine lihtsaks ja kättesaadavaks kõigile. Usun, et rahaline heaolu ei pea olema privileeg, vaid see on saavutatav igaühele, kes on valmis õppima ja oma harjumusi muutma.

Loodetavasti õnnestub mul kunagi anda panus ka sellesse, et isegi õppimist ei oleks vaja. Täna aga päris ilma õppimata siiski hakkama ei saa.

Mida sa siit leiad?

  • Praktilised nõuanded: Artiklid ja juhendid, mis aitavad sul alustada investeerimisega, koostada eelarvet ja planeerida oma finantse.
  • Analüüsid ja hoiatused: Analüüsid, mis on abiks investeerimisvõimaluste ja/või teenuste/teenusepakkujate hindamisel.
  • Koolitused ja raamatud: RahaTasku lehelt leiad nii olemasolevad kursused, juhendid ja e-raamatud kui ka tulevased RahaKlubi videokõned.

Liitu RahaFoorumi Kogukonnaga

Liitu meie kogukonnaga ja saa osa pidevalt uuenevast sisust, praktilistest nõuannetest ja toetavast keskkonnast. Olen siin, et aidata sul saavutada rahaline vabadus ja elada elu, millest oled alati unistanud.

Tänan, et oled siin ja usaldad mind oma finantsteekonnal. Koos suudame muuta su unistused reaalsuseks!

Mis edasi?

  1. Telli huvitavad ja kasulikud mõtted omale meilile
  2. Liitu RahaFoorumi Facebooki grupiga
  3. Kaalu, kas RahaKlubiga liitumine võiks olla sulle kasulik

Soojade tervitustega,
Taavi Pertman
RahaFoorumi looja ja rahatarkuse entusiast