Categories
Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus

Lugeja küsimus: Kuidas teenida raha internetis?

RahaFoorumi lugeja küsimus

Jätkuks ühele varasemale küsimusele otsustasin veel paari huvitavat ideed kirjeldada selle kohta, kuidas teenida raha internetis ja milliseid alternatiivseid investeeringuid inimesed kasutavad.

Seekord olen meelega valinud võimalikult alternatiivseid ideid, et lammutada võimalikult palju piiravaid uskumusi, mis ütlevad, et on ainult üks või kaks võimalust kuidas teenida raha või kuhu investeerida.

Mängudega teenimine

Kaartide vahetamine

Päris paljud inimesed mängivad mingeid mänge, kus on võimalik ka raha teenida. Üks sellistest mängudest on näiteks Magic: The Gathering, kus vahetatakse omavahel kaarte.

Hiljem arenes mängul välja ka on-line versioon, kus toimub samuti aktiivne kaartide vahetamine.

Seda mängis wikipedia hinnangul 2011. aastal üle 12 miljoni mängija, nii et turg on päris suur.

Mõned inimesed teenivad selles mängus kaartide vahetamise, ostmise ja müümisega päris korralikke summasid ning selle jaoks on olemas isegi spetsiaalsed veebikeskkonnad, kus jagatakse vihjeid ja näpunäiteid selle kohta, kuidas mingite kaartide väärtus turul muutub jne.

Näiteks:

https://www.quietspeculation.com

Isiklikult ei tea mängust suurt midagi ja väga huvi ka ei paku, aga kui selliste mängude mängimine on sinu kirg, siis miks mitte proovida selle käigus ka raha teenida.

Mängus asjade müük

Sellest on nüüdseks ilmselt juba igaüks kuulnud, et inimesed on valmis maksma raha selle eest, kui keegi näiteks tema eest kuskil on-line mängus leveleid teeb või kellelegi olulisi ressursse annab.

World of Warcraftis kullaga äritsemise kohta oli vahepeal isegi terve internet kõikvõimalikke õpetusi ja juhendeid täis. Isegi paar populaarsemat e-raamatut hakkas mingi hetk silma.

Jällegi, eeldus on see, et nende mängude mängimine on sinu kirg ja oskad soovijad üles leida.

Päris tihti on ilmselt sedalaadi äritegevus mänguloojate poolt taunitav ja võib juhtuda, et pannakse sinu kasutajakonto kinni, kui vahele jääd.

Mitte jällegi minu jaoks, aga kasutatakse ja julgen arvata, et teenitakse isegi rohkem, kui suurem osa neid PTC saitidel klikkijaid teenivad.

Naise seltskond mängus

Sellest variandist juba kunagi põgusalt kirjutasin, aga kuna mängude peale jutt juba läks, siis tasub jällegi korrata.

Vähemalt aasiamaades kogus juba mõnda aega tagasi populaarsust see, et arvutimänge mängivad mehed said mingi summa eest omale naissoost kaaslase, kes temaga online mängus mängis.

Tasu jäi üsna Eesti palkade tasemele, nii et lapsega kodus olevatele mänguhuvilistele emadele äkki midagi? 🙂

Autoga lisaraha teenimine

Reklaam autol

Üks variant on müüa oma auto peale mõne firma reklaami. Ettevõte maksab mingi summa raha selle eest, et nad võiksid sinu auto peale oma reklaami panna.

Ma ei ole kindel, kui edukalt see välja võiks tulla ja mille järgi neid ettevõtteid leida, aga tundub, et seda ideed kasutatakse ja toimib.

Seda võimalust pakub ka üks sait, mille omanik vist ka foorumis korra seda levitas, aga kommentaaridele enam ei vastanud, nii et ei tea, kui usaldusväärne see on.

Sait ise muidu selline: autoreklaam.ee

Isiklikult eelistaksin ilmselt ise mõne ettevõttega ühendust võtta, mis mulle endale ka meeldib.

Pealegi, see sait ei tundu just kõige usaldusväärsem. Omanike kohta mitte ühtegi sõnagi kuskil ja veidi segaseks jääb ka.

Autorent

Teine variant autoga seoses oleks see välja rentida ajaks, mil sina seda ei kasuta. Eestis veel minu teada seda ei tehta, aga välismaal on üsna populaarsed veebikeskkonnad, mis tegelevadki autode rentimise vahendamisega.

Ühtedel inimestel seisab auto niisama ja teistel pole autot ning siis saab sedasi välja rentida. Iseseisvalt on seda pisut riskantne teha muidugi.

Samas, kes keelab seda ideed Eestisse tuua 😉

PS! Aitäh Taurile, kes kommentaarides tõi välja, et selline idee on Eestis juba täitsa olemas. Küll aga veel üsna algelisel tasemel ja esmapilgul tundub, et kindlustust jmt ei pakuta:

https://autolevi.ee

Investeerimine väärisasjadesse

Kui raha on palju, teadmisi piisavalt ja tavalised investeerimiseks mõeldud instrumendid on igavad, siis on võimalik investeerida kõiksugu väärisasjadesse.

Väärisasjad võivad olla mündid, klassikalised autod, viiulid, veinid, kunst jne jne jne.

Üldiselt on tegemist asjadega, mille hinda on suhteliselt võimatu täpselt hinnata, mille omamine ja säilitamine on üsna kulukas ning mille edasimüümiseks on kasulik, kui sellega kaasneb mõni atraktiivne lugu või legend.

Economist tegi ka tabeli selle kohta, millist tootlust mingid väärisasjad aja jooksul pakkunud on:

https://www.economist.com/finance-and-economics/2013/08/15/fruits-of-passion

Kahjuks ei saa seda tabelit päris tõsiselt võtta, sest see sisaldab ainult ametlikel oksjonitel müüdud asjade hinda. See tähendab, et suurem osa tehinguid on sellest arvestusest väljas, nii et tegelikkus võib olla hoopis midagi muud, kui graafikult välja joonistub.

Seetõttu ei ole need tüüpilise inimese jaoks suures osas eriti mõistlikud investeeringud.

Samas, kui oled mingis vallas ekspert, siis tõenäoliselt võid leida ka häid võimalusi. Näiteks keegi müüb oma vana ja väärtusliku mündi odava hinna eest maha või saad mõne katkise klassikalise auto soodsa hinnaga osta ja taastada.

5 replies on “Lugeja küsimus: Kuidas teenida raha internetis?”

Autorendi teema on tegelikult Eestis olemas, küll start-upi tasemel alles.
autolevi.ee

Netis rahateenimise võimaluste kohta küsiks nii, et kas Sa ise oled edukalt netis raha teeninud? Kõik nagu räägivad, aga keegi edukas tegelikult pole – umbes nagu MLM 🙂

Aus küsimus. Kuna see lugeja küsimus ei olnud selle kohta, millega mina olen teeninud, siis neid võimalusi ma kasutanud ei ole.

Nagu ütlesin, need on võimalikult alternatiivsed, et anda ideid, kui selline küsimus peas on.

Ise olen teeninud ikka, aga paraku mitte piisavalt stabiilselt või piisavalt arvestatavas mahus.

Investeerimise kohapealt muidugi on üsna edukalt läinud, aga kui konkreetselt internetis raha teenimise kohapealt rääkida, siis siiani on alati, kas üsna mõttetult väike summa stabiilselt tulnud või arvestatava summaga võimalused on kuidagi ära lõppenud liiga lühikese aja jooksul.

Seetõttu sai ka see investeerimisteemaline e-töötuba tehtud ja nüüd ka seda niche site projekti alustatud.

Viimase puhul on plaanis ka tuludest jm rääkida, nii et eks siis näed ka ise, kas õnnestub teenida või mitte 🙂

Üks oluline tähelepanek siiski: Enamik niiöelda “programme” on üsna mõttetud, sest kogemus näitab, et need haihtuvad ootamatult või võivad ettenägematult mingeid tingimusi muuta vmt, nii et kaotad kogu oma tehtud töö ja tulu. Halvimal juhul oled sinna ka raha pannud ja jääd sellest ka ilma.

Seetõttu on mõttekam teha midagi sellist, mis oleks võimalikult püsivalt väärtust loov ja kus sul tingimuste muutumise tulemusena kõik läinud ei ole.

Nimekirja selles osas üsna riskantsetest ja minu jaoks mõttetutest võimalustest kuuluksid muuhulgas näiteks:
– PTC’d ja GPT’d
– MLM
– HYIP
– kõikvõimalikud maatriksid ja muud sarnased püramiidskeemidel baseeruvad programmid

Need on pigem ajaviide või hasartmängurlus, kui rahateenimise võimalused.

Autolevi kohapealt veel niipalju, et olen ise oma auto sinna üles pannud ja esimesel kuul õnnestus teenida 60 eurot – 3 päeva rentisin välja. Arvan, et igati mõistlik otsus. Nad teevad ka taustauuringu inimestele ja siiani kõik rentijad ka väga mõistlikud ning toredad inimesed olnud.

Tundub et senikaua asi toimib kuni inimesed ei hakka väga ulmelisi hindu oma autodele toppima, vastasel juhul keegi ei taha lihtsalt rentida.

Hea meel kuulda, et edukas kogemus olnud. Ehk on siis lootust, et kunagi jõuab ka välismaiste sarnaste ettevõtete tasemele ja saab asi popimaks.

Auto omamine on muidu üks suurimaid ja väga paljudele ebavajalikumaid kulusid enamik ajast (statistika oli vist midagi sellist, et kusagil 80-90% ajast seisab auto niisama).

Saaks vähemalt osa sellest tehtavast kulust tagasi ja oleks teistel jällegi meeldivam alternatiiv auto ostmisele 🙂

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.