Categories
Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus

Lugeja küsimus: Raha teenimine internetis

RahaFoorumi lugeja küsimus

Seekordne küsimus ei olegi niivõrd küsimus, kui soov saada rohkem teada võimaluste kohta. Nimelt ütles anonüümseks soovida jäänud inimene, et tahaks rohkem teada sellise valdkonna kohta nagu: raha teenimine internetis.

Arvatavasti on see selline küsimus, millele saab jääda pidevalt vastuseid andma, sest võimalusi on lihtsalt nii palju ja küsimus on nii üldine.

Sellele küsimusele olen ka ise juba varem siin blogis korduvalt mõningaid vastuseid andnud ja foorumiosas on samuti terve rida vastuseid sellele küsimusele.

Seetõttu toon siin postituses välja paar mõtet, millest ma varem rääkinud pole ja millest ka foorumis minu teada juttu pole veel tehtud.

Samal ajal mainin ka igaks juhuks ära, et isiklikult ma ei ole neid kasutanud, nii et mingisuguseid konkreetsemaid soovitusi või kommentaare nende kohta ma ei oska kahjuks anda. Need ongi pigem silmaringi laiendamiseks ja mõttelennu käivitamiseks mõeldud.

Muidugi kui otsustad järgi proovida või oled juba seda teinud, siis oleks igati vinge, kui sa siia ka sel teemal oma kommentaari jätaksid.

Tõlkimine ja tõlketeenuse pakkumine

Kas oskad mõnda võõrkeelt väga hästi? Nii kõnes kui kirjas? Sellisel juhul on üks viis internetis raha teenimiseks tõlkimine.

Konkurents selle vallas on päris suur – nii tõlkebüroode kui ka eraisikutest tõlkijate näol. Seega võib töö leidmine mõnel juhul osutuda juba liiga suureks tööks, aga kui veedad oma aega õigetes kohtades, siis võid selliste võimaluste otsa siiski sattuda.

Näiteks võib aeg-ajalt keegi vastava pakkumisega abi paluda sellistes kohtades, kus on palju tõlkijaid koos. Nagu näiteks SubClubi foorumis.

Kui sul pikaajaline kogemus puudub, siis on tõenäolisem, et sinu klientideks võivad saada eraisikud või väikeettevõtted, kes tõlkebüroode teenuseid kasutada ei jaksa.

Samal ajal tasub siiski ka arvestada oma keeleoskuse piirangutega. Kui keegi palub sul näiteks juriidilist või meditsiinilist teksti tõlkida, siis peaksid ka vastavaid erialatermineid teadma. Vihjeks võin öelda, et päris paljusid neist sõnaraamatust ei leia.

Isiklikult olen aja jooksul sedasi omajagu sellist tõlketööd teinud inglise-eesti suunal ja siiani on kõik rahul olnud. Sellegipoolest, ühel korral pakuti prooviks ka mingit meditsiinilist teksti, kus oli palju teaduslikke termineid ja pean tunnistama, et sellist teksti just eriti edukalt tõlkida ei osanud.

Kõik need inimesed on tee minuni leidnud kuidagi iseseisvalt, ilma et oleksin kuidagi reklaaminud midagi vmt, nii et kahjuks klientide otsimise kohapealt abiks ei oska eriti olla.

Vahest ehk nii palju, et kui ehk on abi sellisest keskkonnast nagu tekstiabi.

tõlkimine raha teenimise viisina

Sisuliselt on tegu tõlketeenuse vahendamise firmaga, kus inimesed saavad ennast kirja panna ja teised saavad siis tõlketeenust tellida ja valida, kellelt tellivad.

Kui suudad seal kuidagi silma hakata, siis on ehk klientide leidmine mõnevõrra lihtsam. Ja kui sul on õnnestunud seal omajagu kogemust kokku kuhjata, siis saad ehk ka CV’sse linnukese kirja ning soovi korral ka kuhugi tõlkefirmasse kandideerida ja pisut suurema tasu eest lisatööd teha, kui hästi läheb.

Rikkaks seal ilmselt ei saa ja töölt ära tulla ei maksa, aga lisaraha võib ehk teenida küll. Endal selle lehega kahjuks kogemust pole, aga idee tundub huvitav ja paistab, et ikkagi mingil määral kasutatakse ka. Vähemalt kui statistikat vaadata.

Mobiiliappide kaudu raha teenimine

Üsna popp teema on kõiksugu appide tegemine ja nendega raha teenimine. Kui omad progemisoskust ja/või piisavalt pealehakkamist, siis võiksid sellega kindlasti omajagu teenida.

Kui aga ise ei oska, siis üks variant on sellistesse asjadesse investeerimine.

Isiklikult küll kokkupuude selle valdkonnaga puudub ja ei ole ka kasutajana väga appihullusega kaasa läinud, aga selline variant on näiteks silma jäänud nagu appbackr.

appbackr kaudu raha teenimine internetis

Soovitan kindlasti läbi lugeda ka abimaterjalid ja küsimuste korral ka küsida konkreetselt supporti käest abi.

Põgusal ülevaatusel jäi igatahes selline mulje, et:

  • Saad osta omale toodetavast appist mingi koguse ühikuid. Näiteks ostad 1000 ühikut gmaili appi.
  • Kui see nüüd müüki läheb ja need 1000 ühikut maha müüakse, saad selle pealt kasumit.
  • Maksete tegemiseks saab kasutada PayPali.

 Nagu mainisin, endal kokkupuude puudub ja ise ei plaani lähiajal ka seda varianti kasutada, sest nõuab omajagu eeltööd. Minu fookus on praegu pisut muude teemade peal.

Kui aga keegi katsetab, siis on jällegi tagasiside ja mõtted teretulnud.

Raha teenimine internetis

Need olid siis tänased kaks mõtet, millest veel foorumis minu teada väga räägitud pole, aga võiksid siiski huvitavad olla.

Kindlasti ei saa lugeda seda küsimust vastatuks ja tulevikus tuleb seda veel ja veel korduvalt teha. Sellegipoolest loodan, et need avardasid vähemalt silmaringi, et raha teenimine internetis ja investeerimine on pigem mõtteviis, kui mingi konkreetne instrument/veebileht/programm.

Võimalusi on palju ja neid on igal pool. Inimesed on erinevad ja võimalus, mis ühele üldse ei sobi, on teise jaoks loodud. Kui silmad lahti hoiad ja ringi vaatad, siis leiad ka need võimalused, mis sinu jaoks sobivad.

One reply on “Lugeja küsimus: Raha teenimine internetis”

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.