Võla kättesaamine

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
RHHR
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Sept 2017, 12:48

Võla kättesaamine

Lugemata postitus Postitas RHHR »

Ehk oskab keegi aidata.

Olukorral on pikem taust, mida ma siin selgitama ei hakka. Lühidalt on hetkel probleem selline, et minu nimel on kahe inimese laenud. Hetkel on läenujääk ca 5000 eurot. Teiste osapooltega on suhtlus väga hapuks läinud, kuna algul leppisime kokku, et maksavad 400 eurot kuus, kuid nüüd on mitu kuud maksmata. Küsimise peale lubavad vähemalt 200 eurot maksta, kuid sedagi ei tule.
Olin loll ja mingit kirjalikku lepingut pole. Kuid arvan, et saaksin FB vestluste, väljavõtetega selle võla ära tõestada. Kuid kas mul oleks üldse mõtet kohtusse pöörduda? Need kaks inimest on end täiesti lõhki laenanud. Nad olid vahepeal välismaal, nüüd tagasi Eestis, endale nad ühtegi kontot avada ei saa, muidu kohe inkassod kaelas.
Mulle tundub, et minu väljavaated on üsna halvad. Kui mina peaksin nad kohtusse andma, siis minu võlg jääks ju viimaseks? Enne tegeletakse kohe nende ametlike võlgadega ja need on väga suured neil. Ehk nende maksmine võtab mitu-mitu aastat. On mul õigus?

Mida sellises olukorras teha? Peaksin pigem jätkama pinda käimisega ja veidi äkki mainima ka kohtut nö asja kiirendamiseks?

Taavi
Postitusi: 1611
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Võla kättesaamine

Lugemata postitus Postitas Taavi »

See on ilmselt küsimus pigem mõnele juristile, kes võlgnikega tihedamini tegeleb.

Selle põgusa info põhjal tundub, et neil on juba kohtutäitur kaelas? Ehk sisuliselt nad on juba kohtusse antud ja sinu ähvardus väga midagi ei muuda?

marten66
Moderaator
Postitusi: 439
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34
Kontakt:

Re: Võla kättesaamine

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Pakuks ka, et küsi juristi käest. Konks on see, et jurist võib sulle välja käia nurga, et sul on lootust kohtu kaudu oma rahad tagasi saada ja siis sa palkad teda selleks.
Kui kirjalikku lepingut ei ole, siis kaalu tugevalt loobumist, su enda viga - "kooliraha" - järgmine kord tead paremini. Muidugi sa ei pea neile ütlema, et sa loobusid, äkki saadki ilma pingutuseta tagasi raha.
Pane kaalukausile 2 asja:
1. Kui suur on tõenäosus, et kohtu puhul paari aasta jooksul üldse võidu saad.
2. Sul kulub raha juristile, kes võib-olla su lootusi hellitab. Sul kulub aega ja närve sellega tegelemise peale üldse.

Vasta