Välismaal asuv võlgnik

Ühisrahastus (Bondora, Omaraha, Mintos, Crowdestate, Estateguru, Twino jne), hüpoteeklaenud ja kõikvõimalikud muud tagatiseta ja tagatisega laenud.
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Välismaal asuv võlgnik

Lugemata postitus Postitas swift »

Mõtlesin, et küsin siit kas kellelgi on kogemusi võlgnike käest raha kättesaamisega välismaalt?

Nimelt jäi enne suve üks Kanada ettevõte võlgu ja vaatamata mitmetele kirjalikele ja suulistele meeldetuletustele pole raha ära makstud.

Kuna tegemist on üsna korraliku summaga (viiekohaline summa), siis oleks mõistlik asja ametlikult edasi ajada küll. Enda esimene mõte oli mõne Eesti suurema inkassofirmaga ühendust võtta kuna neil peaks olema koostööpartnerid ka väljamaal. Kas see oleks hea mõte?

On kellelgi soovitusi/kogemusi jagada?
marten66
Moderaator
Postitusi: 276
Liitunud: 04 Dets 2006, 14:34

Re: Välismaal asuv võlgnik

Lugemata postitus Postitas marten66 »

Kuidas sai Kanada ettevõte sulle võlgu jääda?
Oled kindel, et võlgu jäi?
Kuidas sa talle raha saatsid üldse?
Taavi
Postitusi: 1069
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Välismaal asuv võlgnik

Lugemata postitus Postitas Taavi »

marten66 kirjutas: 06 Okt 2017, 10:52 Kuidas sai Kanada ettevõte sulle võlgu jääda?
Oled kindel, et võlgu jäi?
Kuidas sa talle raha saatsid üldse?
Pakun, et siinkohal affiliate tasude stiilis võlaga?

Inkassode osas välismaa puhul pole väga hästi kursis, aga Eestis pigem on inimesed jaganud kogemust, et mõttetu lisakulu reeglina. Kohtu töötab paremini.

Pead uurima, kuidas Kanadas süsteem toimib. See riigiti nii erinev nagu öö ja päev isegi Euroopas. A la, Hispaanias on mingi selline teema, et kohtusse minekuks peab sul olema mingi kohalik esindaja, et sind üldse jutule võetaks.
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: Välismaal asuv võlgnik

Lugemata postitus Postitas swift »

Tänud kaasa mõtlemast!

Jah, tegemist on maksmata affiliate tasudega, mida teenisin neile müükide saatmise eest seega tegemist oli reaalsete maksvate klientidega, mille eest reklaamija teenis konkreetset tulu (näiteks klikkide või leadide puhul saab reklaamija alati öelda, et nende kvaliteet oli halb).

Olen niipalju asja edasi ajanud, et võtnud hinnapakkumise nii Kanada inkassodest kui ka Eesti inkassofirmadest. Praegu on jäänud mulje, et igatpidi mõistlik on kaugematest riikidest pärit võlgade korral asju ajada otse selle riigi inkassoga, sest Eesti inkassoga asju ajades on nad lihtsalt vahendajateks, mis teeb asjaajamise veel ajakulukamaks. Lisaks keevitavad veel teenustasudele lihtsalt 10%+ otsa.

Kui asi kohtusse anda, siis pole tõesti kohalikust esindajast pääsu.

Eesti puhul on asi lihtne ja inkasso vajadust pole endal veel olnud. Maksekäsu kiirmenetlusega väiksemad võlgnevused probleemideta kätte saanud. Välisriigis on inkassol see pluss, et nad on füüsiliselt kohal ja saavad näiteks võlgniku ukse taha minna juttu puhuma. Eestis pigem mõistlik siis juba ise rääkima minna.

Eks tegelen asjaga edasi ja annan teada, kuidas see asi lõppes. Ehk on kellelgi tulevikus midagi siit õppida.
Desty
Postitusi: 35
Liitunud: 15 Nov 2012, 20:45

Re: Välismaal asuv võlgnik

Lugemata postitus Postitas Desty »

Taavi kirjutas: 06 Okt 2017, 11:22 Pead uurima, kuidas Kanadas süsteem toimib. See riigiti nii erinev nagu öö ja päev isegi Euroopas. A la, Hispaanias on mingi selline teema, et kohtusse minekuks peab sul olema mingi kohalik esindaja, et sind üldse jutule võetaks.
Hispaanias on vaja kohalikku advokaati, vastasel juhul ei saa kellegi peale midagi kaevata.

Siinkohal on üks tore lugu Hispaania kohtuga. Mul üks kinnisvara diil, mis kuidagi ei tahtnud edasi liikuda ning tahtsin enda deposiiti tagasi. Lubati lubati, midagi ei juhtunud. Sai ettevõte selle aasta mais kohtusse kaevatud ja natuke aega tagasi sain advokaadilt sellise kirja:

Pilt

See on istungi kuupäev!!!!!! Jah, aasta pärast.

Seega kohtusse minek poel alati nii lihtne. Maine rikkumine tundub üldjuhul parem otsus. Ega pole saladus, millise networkiga oli tegemist?
swift
Postitusi: 112
Liitunud: 16 Mär 2008, 11:24

Re: Välismaal asuv võlgnik

Lugemata postitus Postitas swift »

Annan teada, et antud teemas olnud arengutest. Sain teada, et inkassolt abi loota oli väga sinisilmne. Need, kellega kokku puutusin, olid küll väga ebakompetentsed tegelased. Esimese asjana ilma võlgnevustesse süvenemata saadeti mulle leping, kus taheti saada 35-50% võlgnevuse summast.

Samas võlgnevusest tagasi ei suudetud sentigi tuua. Ainus, mis tegid, oli see et saatsid võlgnikule kirja. Ma kahtlustan, et nad isegi ei helistanud võlgnikule.

Lõpuks sain oma pingutustega asja niipalju edasi aetud, et tegime võlgnikuga maksegraafiku, kus võlgnevuse osaliselt 50% ulatuses ära maksavad. Esimese osa maksid ära. Kohtusse kaebamine ei tasu kahjuks isegi viiekohalise summa puhul ära. Kuuekohalise summa korral juba tasuks seda kaaluda. Närvikulu on sellest jamast olnud nagunii rohkem, kui asi väärt.

Edit: Desty soovis teada networki. Tegemist on Mundomediaga.
Taavi
Postitusi: 1069
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: Välismaal asuv võlgnik

Lugemata postitus Postitas Taavi »

Arvata oli, et inkassost abi ei saa. See vast positiivne, et midagigi liikuma hakkas ja on lootust osa rahast kätte saada. Jama on selline olukord muidugi alati.
Vasta