Mentorlus

Mentoring is also available in English. Contact me at: mentoring@rahafoorum.ee

Kellele mentorlus sobib?

Tänan kohtumise ja linkide eest. Sain palju selgust. Sain aru, et ma pole ikka millestki veel aru saanud 😃 aga sinu lähenemine on nii lihtne ja arusaadav ja mulle väga meeldib, et otseselt investeerimise teemade kõrvalt pöörad tähelepanu ka teistele elulistele asjadele, mis käivad paratamatult rahatarkusega kaasas. Andsid mulle uut motivatsiooni ja esimesel võimalusel kindlasti uurin sinu soovitusi ettevõtte alt ja läbi Interactive Brokersi investeerimiseks. Pensioni olin ka sootuks unarusse jätnud, kuigi arvasin, et olen isegi tubli. Vaatasin selle ka üle, teine sammas tiksub ikkagi nagu teistel lihtsurelikel ju Swedi elutsüklifondis. Ehk siis, saab palju paremini! Ja mis on eriti tore, tundub, et kui elukaaslasele ka rääkisin kui lihtne ja võimalik on endale väike passiivne sissetulek tekitada juba 20 aastaga, siis ka tema hääles ja silmades tundus esimest korda väike motivatsiooni sähvatus olema.

Teed suurepärast tänuväärt tööd! Jõudu jätkamiseks ja suur tänu veelkord.

Kadri

Mentorlus on sulle, kui sul ei ole aega, et seda investeerimise asja omale ise selgeks teha. See on ka sulle, kui soovid personaalset lähenemist, et rahaasjade teemas kogenuma inimese abil:

 • jõuda selgusele, mis küsimusi sa üldse küsima peaksid
 • oma investeerimisteekonda edukamalt alustada, ilma kõiki ämbreid isiklikult läbi kolistamata
 • oma juba olemasolevaid mõtteid ja plaane kellegagi põrgatada, selle võimalikke kitsaskohti ja tugevusi avastada
 • konkreetsetele küsimustele vastuseid saada
 • vajalike kontode bürokraatiast läbi hammustada ja protsessid läbi teha
 • investeerimistulude maksustamisest aimu saada ja tuludeklaratsioonis õiged kohad üles leida
 • omale välist motivatsiooni lisada, et lõpuks reaalselt tegudeni jõuaksid
 • siiani segadust tekitanud teemade osas omale selgust saada
 • leida enesekindlust teadmises, kas oled ikka õigel teel ja pole kogemata mingeid suuri apsakaid teinud oma valikutes
 • aru saada, kuidas ühisrahastuses või mõnes konkreetses portaalis asjad toimivad ja kuidas mida seadistada
 • vaadata koos oma senised tegemised ja tulemused üle ja mõelda, mida üldse on mõtet mõõta ja arvutada

Mentorluse jaoks võta minuga ühendust meilitsi ja kirjuta, mis teemadel sa suhelda sooviksid ja millist tulemust mentorluse abil saavutada loodad: mentorlus@rahafoorum.ee

Formaat

Formaat sõltub konkreetse inimese soovidest ja vajadustest. Võimalik on nii näost-näkku kohtumine, videokõne või kasvõi läbi interneti sinu arvutis mingite kontode loomise protsesside koos läbi käimine.

Ajaliselt võtab üks kohtumine tavaliselt aega 1-1,5h.

Sõltuvalt teemast võin sulle saata eelnevalt mingit materjali või küsimusi, mille võiksid enne kohtumist läbi töötada, et saaksime kohtumistel keskenduda just kõige olulisemale.

Mentorlus ja maksumus

Enne kui edasi loed, arvesta, et mentorlus on tõenäoliselt tunduvalt kallim, kui sa arvad ja sulle mõistlik tundub. Täpsemalt natukene allpool.

Pane ennast alloleva vormi kaudu kirja ja saadan sulle juba edasise info meilile. See registreerumine sind veel millekski ei kohusta, vaid on esimene samm, et saaksin aru, kuidas saan sulle üldse kasulik olla.

Kuna usun, et mentorlust võiks olla täpselt nii palju, kui sul vaja ja mitte rohkem, siis lepime kokku ühe kohtumise korraga. Mulle oleks muidugi majanduslikult kasulikum küsida korraga raha mingi suurema paketi eest, aga see ei pruugi sinu huvides mõistlik olla.

Seega kohtumise tasu on 150 € (kuni 2h kestvus + minupoolne eeltöö). Kohtumisi teeme ainult nii palju, kui sulle tundub, et on vajalik.

Kui vajad abi mingi ajamahukama ettevõtmisega (tulude deklareerimisel abistamine, IB konto loomine ja seadistamine jms), siis lepime mahust sõltuvalt hinnas eraldi kokku.

PS! Võimalik esitada ka arve sinu ettevõttele.

Senine tagasiside

“Mina jäin kohtumisega rohkem kui rahule. Ma sain nende kahe tunni jooksul ikka päris palju selgust, kuigi vahepeal võis tunduda, et su küsimused ajasid mind rohkem segadusse. Aga sinu lähenemine on väga hea, ütleks isegi väga tasemel. Sa ei ütle, mida teha vaid suunad just küsimustega inimest iseendas selgusele jõudma. See ongi kõige tähtsam. Kõik me tahame hirmsasti täpseid instruktsioone teiste teadjamate käest, sest kardame hirmsasti ise põruda, aga tähtis on just endale selgeks tegemine, mis suund võtta. Kogu vestluse ülesehitus isegi, oli ma nüüd ei tea, kas sul väga hästi eelnevalt läbi mõeldud või tuleb see sul kuidagi loomulikult. Sa ei lasknud mul ette rutata, kui veel mingi küsimus oli pooleli. Et ikka kõik tuleb järjest ja rahulikult teha! Ja sinu teadmistest oli ka väga palju abi minu küsimuste ja kahtluste osas. Sa võiksid täitsa reklaamida oma seda mentorluse asja, sul tuleb see väga professionaalselt välja.”

– Ingrid

“Super, suured tänud ja jäin kohtumisega väga rahule, sain oma küsimustele vastused ja rohkem mõtlemisainet pealekauba veelgi. Täna on infot onlines saadaval niivõrd palju, alustava investorina on vahest raske ja aeganõudev sellest infomürast kasulik välja selekteerida. Kui esimene samm raamatute lugemise näol läbi on tehtud, siis minu jaoks oli kiirem ja selgeim lahendus minna 1:1 kohtumisele et arutada läbi oma tekkinud mõtted ja murekohad ja leida järgmised juhised oma esimeste sammude jaoks. Aitäh, veelkord!”

– Gretel

Levinumad küsimused mentorluse kohta

 • Kas mentorlusele tohib tulla koos oma (elu)kaaslase/abikaasaga?
  Ikka. See on ainult plussiks, kui kaaslased oma rahaasjades koos parema tulemuse suunas liikuda tahavad. See aga eeldab, et olete teineteise suhtes rahaasjades avatud.
 • Kas peaksin enne kohtumist mingid põhiasjad endale ise selgeks tegema?
  Ei pea. Kui sa väärtustad oma aega, siis mentorlus on ilmselt kõige kiirem ja lihtsam viis põhiasjade selgeks saamiseks. Kui aga tahad ikkagi taustsüsteemi ise selgeks saada, siis soovitan selleks Alustava investori käsiraamatut. Lihtsalt arvesta, et siis pead leidma ka aega lugemiseks.