IBAN

IBAN ehk International Bank Account Number on, nagu nimigi ütleb, rahvusvaheline pangakontonumber. Selle abil saad teha pangaülekandeid teistele pangakontodele.

Olenevalt riigist võib see olla kuni 34 karakterit pikk. Lubatud on numbrid 0-9 ja tähed A kuni Z (ilmselgelt ei sisalda see täpitähti).

IBAN koosneb järgnevast: riigi kood (Eesti puhul näiteks EE), kontrollnumbrid (3. ja 4. karakter IBANis) ja kohalik pangakontonumber (BBAN), mis sisaldab endas ka infot panga ja pangaharu kohta (nt LHV Eesti pangakontod algavad numbriga 770077), aga mille ülesehitus on igas riigis eraldi määratud.

Pane tähele, et IBANi saavad väljastada nii pangad kui ka mõned muud makseasutused. 2022. aasta seisuga on lubatud investeerimiskontoks deklareerida ainult sellist IBANi, mis on väljastatud pangalitsentsiga asutuse poolt.

Seda, kelle poolt mingi IBAN väljastatud on, saad kontrollida näiteks IBAN Checker tööriistaga.

Vt ka vIBAN

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: