Likviidsusrisk

Oht, et vähemlikviidse investeeringu korral ei ole võimalik seda vajadusel õiglase hinna juures rahaks teha. Näiteks, kui tahad Tallinna börsil korraga suuremas koguses mõne ettevõtte aktsiaid müüa, siis võid sellega aktsia hinda negatiivselt mõjutada ja oma aktsiate eest vähem saada, kui nende tegelik hind oli. Eriti negatiivse stsenaariumi korral ei pruugi ostjat üldse leiduda.

Sarnaselt võib näiteks raskusi tekkida luksuslikule kinnisvaraobjektile ostja leidmisega, kui nõudlus nende järele on väiksem.

Likviidsusrisk võib erinevate sündmuste tagajärjel esineda ka muul ajal likviidsete varade puhul. Näiteks mõni negatiivne uudis vähendab ostuhuvi selle vara vastu.

Vt ka likviidsus

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: