AlertPay (Payza) - SISSEJUHATUS & ÜLDINE ARUTELU

PayPal, Skrill, Neteller, Stripe, Payza jmt
surf
Postitusi: 585
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

AlertPay (Payza) - SISSEJUHATUS & ÜLDINE ARUTELU

Lugemata postitus Postitas surf »

Pilt

AlertPay Inc - järgmine elektrooniline maksevahend, mis võidab üha enam poolehoidu PTC, PTS, HYIP jms valdkonnas.
AlertPay Inc on Kanada kompanii, asukoht Montréal (Quebec). Äritegevus alates 01.10.2004
Better Business Bureau liige al. 20.08.2005

Konto numbriks on emaili aadress. Raha ülekandmine toimub samal põhimõttel nagu PayPal'is - emaili teel (send and receive internet payments via email)
Kasutusel 2 parooli: 1. kontole sisenemiseks (Login Password e. Primary Password) ja 2. PIN kood ülekannete sooritamiseks (Transaction PIN)

Multi Currency System
Toetab hetkel järgmisi vaalutasid: U.S. Dollar; Euro; Canadian Dollar; Pound Sterling; Australian Dollar; Lithuania Litai; Czech Republic Koruny; Hong Kong Dollars; Malaysia Ringgits; New Zealand Dollar; Poland Zlotych; Singapore Dollar; Slovak Koruna; South Africa Rand.
Kõiki neid valuutasid on võimalik ka kasutada, kuid eelnevalt peab need oma kontol avama, sest Alertpay konto registreerimisel on tavaliselt Primary Currency'ks seadistatud USD ja teised valuutad on suletud (välja lülitatud). Vajalike valuutade avamiseks peab lihtsalt klõpsama oma kontojäägi kõrval lingile "Manage" ja järgmisel lehel valima ja avama need. Süsteem peaks samamoodi töötama nagu Paypal'is, et kui Sinu kontole sooritatakse ülekanne Sulle ebasoovitavas valuutas (valuutas, mis on Sinu poolt suletud), peaksid saama selle koheselt konvertida sobivamasse valuutasse.

Konto laadimine (funding methods)
* Bank Wires
* Bank Transfer (Eesti al. 20.02.2008)
* Checks & Money Orders
* e-billing
* e-gold (e-kulla jamade tõttu tihti mitte aktsepteeritav)

Raha väljavõtmine (withdrawal methods)
* Bank Transfer (Eesti al. 20.02.2008)
* Check
* e-gold (e-kulla jamade tõttu tihti mitte aktsepteeritav)

e-gold on siis pikemat aega olnud ainukeseks e-maksevahendiks, millega AlertPay veel vahest äri teeb. Mulle on teada ainult üks ametlik e-maksevahend, kes ka AlertPay'd vahest aktsepteerib ja s.o teine Kanada kompanii SolidTrust Pay. Nii, et hetkel on võimalik AlertPay'd osta, müüa või vahetada mõne muu e-raha vastu, foorumites teiste kasutajatega (exchange section).

Täna saavad raha ülekanda AlertPay kontolt otse oma kohaliku panagaarvele järgmised riigid:
Autralia, Austria, Belgium, Canada, Czech Republic, Finland, France, Hong Kong, Ireland, Italy, Lithuania, Malaysia, Netherlands, New Zealand, Poland, Portugal, Singapore, Slovakia, South Africa, Spain, United Kingdom, United States.
Eestit on AlertPay planeerinud lisada 20.02.2008.

Allpool, rohelisega, on märgitud need Euroopa riigid, mille pankasid Alertpay juba aktsepteerib ja punasega, mis on plaanis lisada al. 20.02.2008:

PiltTeenustasud al. 14.02.2008
Pilt
*Certain industries may be subject to a fee of 3.9 % + $0.59 USD for receiving funds and 6.4 %+ $0.59 USD for receiving funds by credit card
Võrdluseks eelmiste (kuni 14.02.2008) teenustasudega: SIIN

Uudis!
Al. 14. veebruar 2008 on AlertPay-s võimalik autoriseerida (lisada) oma krediitkaarte. Kaartide valik ja süsteemi tööpõhimõte on enamvähem sama nagu Paypalil - Visa & MasterCard'i poolt väljastatud debeetkaardid ning kaardimakse on mõeldud ainult ülekannete/maksete sooritamiseks. Vahe o ainult selles, et AlertPay's oma kontot sellega laadida ei saa. CC makset aktsepteerivad kõik AP konto tüübid.

Uued konto tüübid! (al. 14.02.2008)

Personal Starter Account
A Personal Starter is the perfect account to send and receive money from friends, family and occasionally payments. Personal Starter accounts do not have selling tools, but do have easy funding and withdrawal methods.
* Sending and Receiving is FREE
* Monthly receiving limit($400)*
* Cumulative yearly receiving limit ($2000)*
* Make payments using credit card
* Maximum of 2 emails associated with your account

* Upgrade to Personal Pro to remove limits
** No Business Tools (shopping cart, buy now/subscription buttons, etc.)

Personal Pro Account
A Personal Pro account gives you access to numerous online selling tools to help you thrive online. If you are an active seller or you an avid online shopper, choose the AlertPay Personal Pro account today!
* Conduct business under your name
* Low receiving fee of 2.5% + $0.25 per transaction
* Accept Credit Card payments
* Website Payments: Buy Now Buttons, Subscriptions and Recurring Payments
* Instant Payment Notification (IPN): Real-time notification to your servers
* Mass Pay: Send out payments to groups of people

Business Account
A Business account is tailored to meet all the needs of your online business. If you are managing a business under your business name, this is the account for you. You will have access to numerous online business tools to help your business grow online as well as
* Conduct business under your company name
* Low transaction fees of 2.5% + 0.25 per transaction*
* Accept Credit Card payments
* Sub accounts: Manage multiple online businesses with one account
* Website Payments: Buy Now Buttons, Subscriptions and Recurring Payments
* Business Tools: Integrate AlertPay into 3rd party applications
* Instant Payment Notification (IPN): Real-time notification to your servers
* Mass Pay: Send out payments to groups of people
* Unlimited emails associated with your account

* Additional fees may be applied for specific industries.

AlertPay konto autoriseerimine e. Account verification või mujal veel kasutusel ka KYC (Know your customer) Application
Konto autoriseerimiseks nõuab AlertPay kahte tõestust: 1) Proof of Address ja 2) Photo ID.
Proof of Address - skänneeritud pilt telefoni, elektri vms arvest, kus on korralikult nähtav nimi ja aadress ja mis ei tohi olla vanem kui 3. kuud.
Photo ID - skänneeritud pilt kehtivast juhiloast, passist või isikutunnistusest (kui ketivusaeg on dokumendi tagaküljel, siis ka pilt dokumendi tagaküljest).

Autoriseerimisdokumentide saatmine:
1. Logi sisse
2. Klõpsa kontol "Become Verified" lingile (Home/Account Overview)
3. Vali dokumendi tüüp (Step 1 of 3 / Document Types)
4. Vali dokumendi vorm (Step 2 of 3 / Form Types)
5. Samal lehel laadi dokument oma arvutist (Step 3 of 3/ Upload) ja saada!
6. Teiste dokumentide üleslaadimiseks ja saatmiseks korda alates pn 2.
NB! Kõik dokumendid (pildid) tuleb saata üksikult (üks linnuke igal saatmisel)! Iga pildi suurus võib olla mitte 1 MB, mis on piisav suurus. Soovitav oleks saata skänneeritud pildid, sest AlertPay võib screenshot'e mitte aktsepteerida, kuna neid on kerge võltsida!
Kui dokumendid on õieti saadetud, siis need peaks AP tiimi poolt olema läbivaadatud mõne tööpäeva jooksul. Oma kontol tuleb ka jälgida, mis staatuses on sinu dokumentide läbivaatamine: Processing, Approved või hoopiski Declined. Viimase puhul tuuakse kontol välja ka selle põhjus.

Krediitkaartide lisamine ja autoriseerimine (Credit Card authorization)
Lisada saab maksimum 2 Visa või MasterCard logoga krediitkaarti ja lisatakse need "My Profile" alt "Credit Cards" lehel. Kui krediitkaardi andmed on sisestatud, saadetakse automaatselt ka email teavitus ja seletus edasise tegevuse kohta. Erinevalt Paypal'ist AlertPay ei saada krediitkaardi kontole mikromakset ja et seda autoriseerimisprotsessi kiirendada ja kasutuslimiiti suurendada (250$-st kuni 1000$-ni), küsib AlertPay lisaks eraldi autoriseerimisdokumente:
a) skanneeritud pilti iga krediitkaardi esiküljelt ja tagaküljelt
b) iga kaardi kohta eraldi kontolt väljaprinditud ja allkirjastatud autoriseerimisvormi (Credit Card Authorization form)
Eelpool mainitud dokumentide saatmine toimub samal viisil nagu konto autoriseerimisel - arvutis eelnevalt salvestatud dokumentide üleslaadimise teel. Selleks, et neid dokumente saata:
1. Klõpsa "My profile"!
2. Klõpsa "Credit Cards"!
3. Vali kaart mida soovid autoriseerida ja klõpsa allosas "Edit" nupule!
4. Oma kaardi andmete all Klõpsa lingile "Validate your card"
5. Uuel lehel (Authorization Form) vali "Validate Now"!
ja järgi antud lehel juhiseid. Samal lehel on ka "Credit Card Authorization form", mille saad printida, allkirjastada ja skänneerida.


Krediitkaardi eemaldamine kontolt (Remove credit card)
Oma kaarti on võimalik eemaldada iga hetk, selle kinnituseks tuleb sisestada Transaction PIN-kood:

PiltRaha saatmine
Raha saatmisel saab igakord määrata, kas saata raha oma AlertPay kontojäägilt või oma krediitkaardilt ja kui neid on mitu, siis ka milliselt kaardilt. Lisaks saab ka valida, mis valuutas seda ülekannet teha.

PiltE-kulla konto seadistamine (e-gold Account Setup)
Et tulevikus saaks vajadusel oma AP kontolt teha ülekandeid oma e-kulla kontole, tuleb AlertPay kontol seadistada oma e-kulla konto number. Lubatud on lisada ainult 1. e-kulla konto numbrit. Selle jaoks tuleb minna My Profile -> e-gold (account setup) - > Add New e-gold Account ja lisada oma e-lulla konto numebr. AlertPay saadab automaatselt esitatud e-kulla kontole mikrodeposiidi, mis sisaldab autoriseerimiskoodi ja see tuleb kinnituseks sisestada oma AlertPay kontol (Confirm e-gold Account):

Pilt

Chargeback
Kuni 14.02.2008 AlertPay omas chargeback süsteemi. Kuigi Chargeback'i võisid teha kõige kõrgema "Secured" konto omanikud (endine nim.), tean siiski juhust, kus ka vahepealsed Premium konto omanikud said tagasi kõik HYIP admini poolt väljapetetud raha. Kuidas lood edaspidi, raske öelda, sest AlertPay Tingimustes seisab selle seletus ikka edasi, kuid Tingimused ise on veel seoses kontoliikide ümbernimetamisega muutmata.
Tulekul on pangaandmete sisestamine...
******************************************************************************************

Soovitus on hetkel erilist tähelepanu mitte pöörata, kui näete oma AP kontol mingeid jamasid.
Paistab, et al. 14.02.2008 on kõik Premium Konto omanikud automaatselt üleviidud Business Kontole. Võimalik, et see on ajutine nähtus ja seotud nende programmi uuendusega ja nad pole oma uuendustega veel lõppenud, sest hetkel ma näen seal ka mitut muud viga, näit. minu krediitkaartide lehel on mastercardi pilt hiigelsuuruses, katab minu tervet arvuti ekraani, pildi suurus on 1255 x 758 px :lol:.
Kui Business konto jääb siiski muutumatuks, siis peaks kindlasti saama selle ka hiljem downgradeda (viia madalamale kontole).
Minul on ka hetkel BUSINESS Verified konto, enne oli PREMIUM Verified, mis oli madalam ja kui ma klikin praegu oma kontol "Upgrade Your Account", siis ma näen järgmist teksti:
Account Upgrade
PERSONAL PRO ACCOUNT

Require an account with no limit and more features? This is what a Personal Pro account has to offer.

* Conduct business under your name
* Low receiving fee of 2.5% + $0.25 per transaction
* Accept Credit Card payments
* Website Payments: Buy Now Buttons, Subscriptions and Recurring Payments

Selline upgrade oleks just nagu vastupidi, downgrade, viiks just kui madalamale kontole tagasi.. Hetkel ma seda ei puutu, kuid ka Business kontole jääda ei tahaks, sest ma millegipärast arvan, et selle teenustasud kindlasti Personal Pro-ga võrdseks ei jää..
manyman

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas manyman »

Voh! Väga hea ülevaade 5+++ :)
surf
Postitusi: 585
Liitunud: 18 Nov 2006, 06:02

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas surf »

Teen siia ühe postituse, et hiljem saaks midagi vajadusel lisada

Aga esialgu niipalju, et eile sisestasin oma AP kontole 2 krediitkaarti: SEB Mastercard'i ja Hansapanga Visa. Saatsin neile ka konto kaudu skänneeritud pildid oma krediitkaartidest ja allkirjastatud volitustest (cc authorization form). Vaatame, kaua neil nende kindlakstegemiseks ja kinnitamiseks aega võtab.

NB!
According to AlertPay's User Agreement, a member can only have 1 personal account and 1 business account.

Kui sinu ees- ja/või perkonnanimi sisaldab täppidega-katustega tähti, siis AlertPay konto registreerimisel ei ole soovitav neid kasutada. Kasuta inglise keele tähestikku!

Näide:
Sinu ees-ja perekonnanimi: Üllar Rannamäe
Lisa: Ullar Rannamae

Sinu ees-ja perekonnanimi: Jüri Jõeäär
Lisa: Jyri Joeaar või Juri Joeaar
Hybrid Soldier
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2008, 23:27

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Hybrid Soldier »

Nii palju siis lootustest, et täna lisatakse Eesti pangad sinna :lol:
Jama! Raudselt tulevad alles mingi kuu aja pärast.
manyman

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas manyman »

Jama jah!
manyman

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas manyman »

Lisasin hansa panga konto AP-sse, Panga ülekandel on jõhker tasu ju.
Kui tahad lisada oma AP kontole 100.- on saatmis tasu 47.-
Või ma eksin???
muhno
Postitusi: 76
Liitunud: 24 Veebr 2007, 00:40

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas muhno »

The following details the fees that AlertPay charges you for processing your transaction.

Bank Transfer in Estonia Krooni
Range Rate per transaction
Less than kr1600.00 EEK kr47.00 EEK
kr1600.00 EEK to kr3200.00 EEK kr23.50 EEK
kr3200.00 EEK and up


tundub nii. nii et mingi saja krooniga pole mõtet narrima hakkatagi. Mõistlik siis juba kanda mingi 500 või enam korraga.
Taavi
Postitusi: 1069
Liitunud: 16 Juul 2007, 13:38

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Taavi »

1500 asemel kindlasti mõistlik nt 1600 kanda :)
Hybrid Soldier
Postitusi: 9
Liitunud: 13 Jaan 2008, 23:27

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas Hybrid Soldier »

Kus kohast ma selle SWIFT BIC saan.
SEB Eesti Ühispanka tahaks registreerida sinna
manyman

Re: AlertPay.com

Lugemata postitus Postitas manyman »

On keegi kandnud sinna raha. Krt imelik värk. üritasin kanda. Annab info kuhu, mis kontole kanda aga see Putka on ju Ühispanga konto kuhu tuleb kanda???

Ise regasin Hanzaneti konto AP-sse
Vasta