Categories
RahaRaadio saated

RR046 – Kuhu investeerida lühiajaliselt?

Sel korral saatis meile küsimuse RahaRaadio kuulaja Enno, kes soovis teada, kuhu paigutada raha 2-aastase investeerimishorisondiga. Nimelt, Enno on hetkel Austraalias tööl ja saab sealsest palgast omajagu kõrvale panna ning ei soovi, et see niisama kontol seisaks.

Samas kahe aasta pärast tahaks tulla tagasi Eestisse ja selle raha abil omale siin kodu soetada, nii et investeering võiks ka suhteliselt likviidne olla selles osas.

Sel korral siis räägimegi pikaajalise ja lühiajalise investeerimise erinevustest ja mida sellisel juhul tuleks arvesse võtta ning sellest lähtuvalt siis, millised instrumendid millises olukorras sobilikud võiksid olla.

Arutelu RahaFoorumi Facebooki grupis leiad, kui otsid #RR046

Mainitud ressursid ja lingid leiad: https://rahafoorum.ee/rr046

Kiire lühiajaline investeerimine

Sel korral saatis meile küsimuse RahaRaadio kuulaja Enno, kes soovis teada, kuhu paigutada raha 2-aastase investeerimishorisondiga. Nimelt, Enno on hetkel Austraalias tööl ja saab sealsest palgast omajagu kõrvale panna ning ei soovi, et see niisama kontol seisaks.

Samas kahe aasta pärast tahaks tulla tagasi Eestisse ja selle raha abil omale siin kodu soetada, nii et investeering võiks ka suhteliselt likviidne olla selles osas.

Sel korral siis räägimegi pikaajalise ja lühiajalise investeerimise (mida reeglina pigem põhjendatult kauplemiseks nimetatakse) erinevustest ja mida sellisel juhul tuleks arvesse võtta ning sellest lähtuvalt siis, millised instrumendid millises olukorras sobilikud võiksid olla.

Aitäh kõigile kaasa mõtlemast!

Ühtlasi kuulutame välja väikese suvepuhkuse RahaRaadios ja RahaFoorumis, et akusid laadida ja juba paremini uuesti jätkata.

Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta iTunesis oma aus hinnang ja/või tagasiside.

Lingid ja ressursid:

Muusika: Greg Kuehn

5 replies on “RR046 – Kuhu investeerida lühiajaliselt?”

Tere, Taavi
Olen suhteliselt tihe kuulaja ja peaaegu kõik saated läbi kuulanud. Tubli oled. Usun, et mida rohkem inimesi kuulab ja teemaga kurssi viib, seda parem. Tegelikult väga tänuväärt ettevõtmine kõigi poolt, kes aktiivsemalt “vabaks saamist” propageerivad. On küll ka vastuväitjaid ja kriitikuid, aga ise tunnen küll, et oleksin tahtnud juba keskkooli ajal ise sellistest teemadest kuulda ja sellel rajal mõtlema hakata. Aga siis olid 90ndad veel ja internett Eestis alles lapsekingades 🙂
Ise tunnen huvi nii üüriportfelli ehitamise vastu, sügisest esimene korter plaanis välja üürida, ühisrahastuses olen teinud väikesed panused Crowdestate ja Estategurusse, aktsiatesse eraisikuna investeerinud alates vene kriisist (vahelduva eduga) ja ettevõtte kaudu viimased 4 aastat.
Lisaks on huvi veel affiliate teema vastu ja plaanis seal vallas alustada suve jooksul. Hetkel õppimise periood 🙂

Saate “RR046 – Kuhu investeerida lühiajaliselt” kohta kommentaariks, et kuhu investeerida 2 a perioodiks.
Siis isiklikult valiksin crowdestate ja estateguru vahel mõned nö, kindlamad projektid (1 järgu hüpoteek ja LTV suhe mida madalam seda parem, ning arendaja tausta vaataks ka ning käendusi). Päris palju on 12 ja 18 kuulisi projekte ja need mahuks siis ilusasti 2a, ehk 24 kuulise horisondi sisse.

jaksu ja asjalikku suve

PS! ära unusta ka puhata

Eks kriitikuid on alati. Kõige rohkem muidugi kritiseerivad need, kes teemast midagi aru ei saa, palgapäevast palgapäevani elavad ja riikliku pensioni või laste peale loodavad.

Võiksid vahepeal ka teada anda, kuidas selle affiliate ettevõtmisega siis läheb. Kõlab huvitavalt.

Lühiajaline variant võiks olla ka selline, et teha leping valuutaturu, futuuride, optsioonide jms kauplejaga. Ühesõnaga anda oma säästud eduka traderi kasutada. Selline lühiajaline tootlus kordades kindlasti parem, kui ise hakata kuskile aktsiatesse, kinnisvarasse jms toppima, riskid jäävad samaks, kui teha korralikud lepingud ja kaupleja tööajalugu on teada. Nuh selline mõte tuli lihtsalt. Aga kui õieti aru sain, et küsijal pole mingit kindlat summat, vaid kavatseb alles iga kuu kõrvale hakata panema….sel juhul vist see minu mõte eriti hea ei ole

Tere, Taavi!

Olen üritanud nüüd kahte Sinu Raharaadio podcasti kuulata. Valisin Raharaadio podcasti pealkirja järgi. Hakkasin kuulama, aga ei jõudnud kuidagi kummagagi lõpuni minna, sest algused kipuvad liialt venima ja seda hoopis teemavälisel teemal. Näiteks, hetkel panin käima RR046 – Kuhu investeerida lühiajaliselt. Eeldaksin, et teema ongi sellest. Aga sissejuhatus muudkui venib ja venib, kipud end palju kordama, ühte ja sama lauset erinevas kuues ütlema. Alles 7. minutil hakkad vaikselt teemani jõudma.
Rohkem sisu, vähem möla võiks olla…

Aitäh tagasiside eest. Ilmselt saad aru, et pealkirja väli sisaldab piiratud hulka tähemärke, nii et sinna läheb peamine teema kirja. See aga ei tähenda, et seal ainult sellest tingimata juttu on.

Kui RahaRaadioga seoses on mingeid uudiseid jmt, siis need on ka RahaRaadio sees, sest muul moel nad enamiku kuulajateni lihtsalt ei jõuaks. Kui see osa huvi ei paku, on ka siin pleieril täitsa nupp olemas, millega 30 sek võrra edasi-tagasi hüppab saade või saab käsitsi lohistada. Soovi korral võid ka faili alla laadida või iTunesi mobiiliäpist kiirendusega neid kohti kuulata.

Korduste osas pean tunnistama tõesti, et ei ole professionaalne raadiomees, nii et pikalt üksinda mikrofoni rääkimine ei tule nii sujuvalt veel välja kui tahaks. Harjutamine pidavat meistriks tegema, nii et ehk episood 100 peal tuleb juba edukamalt välja. Vaatame-kuuleme.

Mõnel juhul on muidugi erinevast nurgast kordamine ka tahtlik, kuna kuulajad on erinevatel tasemetel oma teadmiste osas. Sellisel juhul on mõistlik mingist teisest nurgast või lihtsama sõnastusega asja täpsustada.

Mõnel juhul on kordus ka tahtlik siis, kui tegemist on millegagi, mida soovin rõhutada. Tasub silmas pidada, et inimesed kuulavad neid saateid reeglina mingite teiste tegevuste kõrvalt ja kui on mõni oluline mõte, siis väike kordus ei tee paha.

Ja kui ikka kohe üldse kannatamatus ei lase kuulata, siis õnneks ei ole tegemist kohustusliku kuulamisega ega millegagi, mille eest sa suuri summasid oled pidanud tasuma (või isegi väikseid). Kui väga vaja, küll sa leiad omale sobivamal kujul informatsiooni üles.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.