Categories
RahaRaadio saated

RR040 – Kuidas teenida €500 kuus intressitulu?

RahaFoorumi lugejal, kes on end kirjeldanud kui huvilist ja fänni! (hüüumärk oli originaalkujul juures), on eesmärgiks saavutada €500 kuus passiivset tulu ning ta uuris meilt, mida selle saavutamiseks teha oleks vaja.

Kiri, mis meieni jõudis, oli järgmine:

"Tere! tekkis selline huvitav küsimus, et kui palju peaks reaalselt raha ringlusse laskma (investeerima), et tagada kuu sissetulek 500 eurot intresse investeeringutelt ja kui kaua võiks selle summa saavutamine aega võtta?"

Arutelu RahaFoorumi Facebooki grupis leiad, kui otsid #RR040

Mainitud ressursid ja lingid leiad: https://rahafoorum.ee/rr040

Kuidas teenida suurt intressitulu

Kuigi minu jaoks on investeerimine huvitav teema juba iseenesest ja aeg-ajalt teen väiksemate summadega ka teadlikult pisut rumalaid tehinguid, et õppida ja nö meelelahutuse mõttes, siis enamuse jaoks on siiski tegemist vahendiga, millega mõne eesmärgini jõuda.

See eesmärk võib olla finantsiline vabadus, suur rikkus, lootus, et pensionieas ei pea nälga jääma, pisikene lisatulu või näiteks €500 kuus passiivse tulu teenimine.

Viimane neist on eesmärgiks RahaFoorumi lugejale, kes on end kirjeldanud kui huvilist ja fänni! (hüüumärk oli originaalkujul juures)

Kiri, mis meieni jõudis, oli järgmine:

Tere! tekkis selline huvitav küsimus, et kui palju peaks reaalselt raha ringlusse laskma (investeerima), et tagada kuu sissetulek 500 eurot intresse investeeringutelt ja kui kaua võiks selle summa saavutamine aega võtta?

Esimesele küsimusele vastamine on tegelikult päris kerge. Selle vastuse saad saatest kätte või lihtsalt arvutades järgneva lihtsa valemiga:

Vajalik_portfelli_suurus = (igakuine_soovitav_tulu * 12 kuud)/aastatootluse_protsent

Igaks juhuks tegin ka exceli kalkulaatori, mis selle summa välja arvutab, kui kollastes kastikestes oma soovitava igakuise tulu ja tootluse protsendi sisestad.

Vajaliku portfelli kalkulaator

Liitu meililistiga ja saadame sulle arvutustabeli, mille abil saad teada, kui suurt portfelli peaksid soovitud tulemuse jaoks omama.

Me ei saada sulle spämmi. Kogume, kasutame ja kaitseme sinu andmeid vastavalt oma Privaatsuse Põhimõtetele. Võid igal ajahetkel listist lahkuda. Powered by ConvertKit

Teine pool küsimusest eeldab esimese küsimuse vastusest vajaliku summa suurust ja peale seda on vastuse leidmine tänu internetis leiduvatele kalkulaatoritele küllaltki lihtne.

Kui palju siis aega võiks minna? Arvuta siin “HOW LONG TO REACH GOAL” kalkulaatori abil välja.

NB! Ilmselgelt reaalses elus ei ole tulemused nii stabiilsed ja ennustatavad, nagu kalkulaatoritega mängides mulje võib jääda. Samas on selline info heaks sihiks, mis aitab mõista, mis suurusjärkudes sa üldse mõtlema peaksid.

Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta iTunesis oma aus tagasiside.

Lingid ja ressursid:

Muusika: Greg Kuehn

5 replies on “RR040 – Kuidas teenida €500 kuus intressitulu?”

Võiks rohkem näiteid olla küll,mingeid ligikaudsed numbrid vähemalt millest lähtuda.See postitus küsib küsimuse aga vastuseks on põhimõtteliselt – arvuta ise välja.

Saates olnud näidetest jäi väheks?

Aga eks see teema olegi väga individuaalne. Sõltub täpselt sellest, mis tootlusega sa investeerida suudad (ja kui palju riski oled valmis võtma).

Teine osa sõltub aga väga palju juba sellest, kui palju sa igakuiselt kõrvale saad panna ja mis summa tänaseks olemas on ning need numbrid on veelgi individuaalsemad.

Inimestele ilmselt meeldiks tõesti, et sul läheb vaja €XX tuhat eurot ja olemas, aga paraku see maailm ei tööta nii universaalsete reeglitega.

Selle suhtelisuse juures on aga positiivne see, et igaüks saab natukene midagi muutes oma tulemust tunduvalt parandada.

Näiteks kui täna istub raha 2% hoiusel ja teed selle arvutuse läbi. Seejärel vaatad, et mõni HLÜ ja/või ühisrahastusplatvorm võimaldaks osa raha sellise tootlusega investeerida, et kokku saad hoopis 5% tootlust.

Sisuliselt saad väga lihtsalt välja arvutada, kui palju see sinu situatsiooni mõjutaks ja kui palju kiiremini sellisel juhul eesmärgini võiksid jõuda.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.