Categories
RahaRaadio saated

RR043 – Kuidas lähedasi petuskeemidest vabanemisel aidata?

Tänases saates aga loodan natukene kasutada ära kuulajaskonna mitmekesisust ja kogemuste rohkust, et aidata ühte RahaRaadio kuulajatest.

Nimelt on tal mure vanemas eas emaga seoses, kes on hiljuti enda jaoks avastanud "investeerimise" (loe: keegi tegi kas hea müügiesitluse või sattus internetis mingi reklaami/müügilehe peale) igasugustesse kahtlastesse kohtadesse, kust selle tagasi saamisele väga panustada ei maksa.

Sinna on ära "paigutatud" mitmetuhande euro jagu raha ja ta ema on isegi laenu võtnud, et oma investeeringuid võimendada, mis tähendab et küsimuse esitanud kuulajal on tõsine oht tulevikus need enda kaela saada, kuna peab ema nendega makseraskustesse sattumisel välja aitama.

Arutelu RahaFoorumi Facebooki grupis leiad, kui otsid #RR043

Mainitud ressursid ja lingid leiad: https://rahafoorum.ee/rr043

Ema kust kõik laenud tulid?

Tänases saates loodan ära kasutada kuulajaskonna mitmekesisust ja kogemuste rohkust, et aidata ühte RahaRaadio kuulajatest.

Nimelt on tal mure vanemas eas emaga seoses, kes on hiljuti enda jaoks avastanud “investeerimise” (loe: keegi tegi kas hea müügiesitluse või sattus internetis mingi reklaami/müügilehe peale) igasugustesse kahtlastesse kohtadesse, kust selle tagasi saamisele väga panustada ei maksa.

Sinna on ära “paigutatud” mitmetuhande euro jagu raha ja ta ema on isegi laenu võtnud, et oma investeeringuid võimendada, mis tähendab et küsimuse esitanud kuulajal on tõsine oht tulevikus need enda kaela saada, kuna peab ema nendega makseraskustesse sattumisel välja aitama.

Kui sinul on olnud või tead kedagi, kes on midagi sarnast läbi teinud, siis anna kommentaarides teada või kirjuta meile raadio@rahafoorum.ee.

Hea oleks teada saada, mida on proovitud, mis on töötanud, mis ei töötanud ja kui, siis kuidas olukord lahenes. Ehk on isegi keegi, kes oskab täpsemalt kuhugi suunata ja jagada infot, et mis võimalused meil näiteks tänases juriidilises keskkonnas on selliste olukordade lahendamiseks.

Jään lootma, et saame siin suurema seltskonna peale hea ülevaate olemasolevatest võimalustest ja ehk ka mõne sobiva idee selle murega kuulajale, mis võiks abiks olla.

Aitäh kõigile kaasa mõtlemise eest!

Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta iTunesis oma aus hinnang ja/või tagasiside.

Lingid ja ressursid:

Muusika: Greg Kuehn

4 replies on “RR043 – Kuidas lähedasi petuskeemidest vabanemisel aidata?”

Kui olukord juba nii kaugel, siis suure tõenäosusega ei anna enam midagi teha. Sellised skeemis olevad inimesed on võrreldavad ususektis olevatega. Keegi ei taha tunnistada, et ta on eksinud, eriti kui lootused saada suurt kasumid on suured ja juba unistatakse sellest kõigest, mida siis tulevikus endale lubada saab. Eks see ole nagu lapsele rääkida, et ära kuuma pliiti puutu, lõpuks paneb ikka käe vastu ja õpib sellest.

Jah, olen ka ise täheldanud, et välja saada on väga raske ja tõepoolest, paljud võtted, mida värbamisel ja inimeste veenmisel kasutatakse, on väga sarnased ususektide poolt kasutatuga (kuulasin just paar kuud tagasi ühte podcasti ususektidest).

Eks siis põhjuseid ole palju, miks sealt raske välja on tulla ning eksimise ja potentsiaalse tootluse saamine on vaid üks osa sellest.

Pliidi osas olen aga natukene eriarvamusel sinuga. Kui pliidi näppimise lõpetab enamus peale esimest kogemust ära, siis antud juhul kipub paraku asi sageli endiselt jätkuma ka peale esimest kõrvetamist veel korduvalt.

Mõnes mõttes on see ka loogiline, kui sind suudetakse ära veenda, et põhjus, miks kõrvetada said, oli selles, et valesti näppisid seda pliiti või ei teinud seda piisavalt palju…

Tuleb ilmselt võimalikult palju fakte, tõendeid koguma veenmaks inimest, nagu tegi seda pensionär saates Radar.

Minu kogemus näitab kahjuks pigem seda, et kui juba ollakse skeemis küllaltki sügavalt sees, siis faktid väga ei veena.

Usk ja lootus oma raha ja tootlus kätte saada on lihtsalt liiga suur.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.