FOMO

FOMO (fear of missing out) ehk hirm rongist maha jääda. Investeerimismaastikul ilmneb see reeglina siis, kui mingi investeering on näidanud uskumatult head tootlust. Teised on sinna investeerinud ja räägivad oma uhketest tulemustest ja sa kardad, et sina jääd sellest ilma.

Ilmselt võiks seda nimetada teise nimega ka ahnuseks. Sa tahad suurt tootlust saada, mida teised on saanud. See viib reeglina rumalate tehinguteni, mis lõppevad kaotustega.

Näiteks tõusis Bitcoin 2017. aastal uskumatult kiiresti ja palju. See tekitas paljudel FOMOt, kes sinna veel panustanud ei olnud. Nii juhtuski, et nii mõnigi “investor” ostis omale Bitcoini kõige kallimast tipust ja sai valusa õppetunni.

FOMO ei tohiks olla ühegi investeerimisotsuse aluseks, kui su eesmärk on positiivset tootlust teenida.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: