Limiithinnaga tehing

Limiithinnaga tehingu korral määratakse tehingukorralduses hind, millest halvema hinna korral sa tehingut teha ei soovi.

Ostutehingu puhul määrab limiithind kõige kõrgema hinna, millega oled valmis aktsiat ostma. Müügitehingu korral määrab limiithind kõige madalama hinna, millega oled valmis müüma.

Limiithinda on eriti mõistlik kasutada väiksema likviidsusega varade, kauplemisvälisel ajal sisestatud tehingute ja suuremate summadega tehingute korral.

Näiteks oletame, et soovid osta 1000 aktsiat A ja sisestad limiithinnaks 5,15 €. Kui sel hetkel on müügi poolel üleval 500 aktsiat hinnaga 5 €, 300 aktsiat hinnaga 5,10 € ja 200 aktsiat hinnaga 5,25 €, siis sinu ostuorder teeb järgnevad tehingud:

  1. Ostab 500 aktsiat hinnaga 5 €/tk.
  2. Ostab 300 aktsiat hinnaga 5,10 €/tk.
  3. Jätab turule üles ostukorralduse 200 aktsiale hinnaga 5,15 €.

Kui keegi soovib sulle aktsiaid müüa, siis see tehing viiakse täide hinnaga 5,15 € aktsia kohta. Kui aga keegi enne sinu tehingukorralduse aegumist sellise hinnaga aktsiaid enam ei müü, siis jäävad viimased 200 aktsiat saamata ja sinu tehingukorraldus tühistatakse ära.

Vt ka turuhinnaga tehing

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: