Sündikaat

Sündikaat (syndicate) on tavaliselt grupp investoreid, kes panustavad ühiselt mõnda startup investeeringusse.

Näiteks EstBAN leiab mingi huvitava ettevõtte, kuhu investeerida, mitmed investorid panevad oma rahad ühiselt kokku. EstBAN sõlmib nende nimel investeeringu, suhtleb ettevõttega ja haldab kogu vajalikku protsessi.

EstBAN sündikaat Jeff Appi investeerimiseks
EstBAN sündikaat Jeff Appi investeerimiseks.

Sündikaat on kasulik raha kaasavale ettevõttele, sest nad saavad asjaajamist teha läbi ühe investori. Samuti on neil lihtsam leida vajalikku summat, kuna sündikaadi sees aidatakse infot investoritele levitada.

Samal ajal võib sündikaadist kasu saada ka investor. Esiteks, on sellisel kujul investeeringuga haldustegevusi investoril vähem. Teiseks, sõltuvalt sündikaadist, võib selline investeering olla likviidsem, kuna saad enda osaluse teistele investoritele kergemini maha müüa.

Kolmandaks, võimaldab see investeerida väiksemate summadega. Summad on endiselt suured, võrreldes paljude teiste varaklassidega, aga minimaalne investeering võib olla näiteks 10 000 €, mitte 50 000 €.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: