Turuhind

Turuhind on see hind, millega hetkel vastava varaga tehinguid on tehtud. See ei tähenda aga tingimata, et selle hinnaga kindlasti tehinguid teha saab. Kuigi reeglina on see siiski üsna heaks näitajaks.

Näiteks aktsiate puhul on selleks tüüpiliselt viimase tehtud tehingu hind. Kui keegi ostis viimati aktsiat hinnaga 4,15 €/tk, siis see ongi hetke turuhind. Kui aga keegi järgmisel hetkel ostab aktsiaid hinnaga 4,20 €, siis loetakse see uueks turuhinnaks.

Kui likviidsus on piisavalt hea, siis võib eeldada, et saad teha tehingu üsna turuhinna lähedase hinnaga. Kui aga tegemist on ebalikviidse varaga või soovid teha ebatavaliselt suurt tehingut, siis võib lõplik tehingu hind praegusest turuhinnast omajagu erineda.

Näiteks, kui soovid osta ühte Baltika aktsiat, siis võid selle üsna turuhinnaga kätte saada. Kui aga soovid müüa 10 000 Baltika aktsiat, siis pead tavaliselt ostjate leidmiseks hinda tublisti alla tooma. (2021. aastal kaubeldi keskmiselt 187 000 Baltika aktsiaga kuus.)

Vt ka turuhinnaga tehing

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: