Home » Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus » OÜ asutamine 15 minutiga – to-do list
 

OÜ asutamine 15 minutiga – to-do list

Kui oled jõudnud oma elus sinnani, et on viimane aeg omale üks OÜ teha, siis siin kiire ja lihtne juhend oma firma loomiseks. Soovitan protsessi käigus mitte liiga palju üle mõelda, sest ettevõtte loomine võtab tõenäoliselt vähem aega, kui selle juhendi läbi töötamine.

OÜ asutamiseks vajalikud sammud:

  1. Ettevõtte registreerimine internetis – ettevõtjaportaalis.
  2. Koosta oma osaühingu põhikiri – internetis registreerimise käigus tuleb vastavad lüngad ära täita.
  3. Tasu riigilõiv – €190.

Sellega on ettevõtte asutamiseks vajalikud toimingud tehtud. Järgmiseks võib juhtuda, et 15-30 min jooksul saad omale kinnituskirja ettevõtte asutamise kohta. Sealt leiad ka oma ettevõtte registrikoodi.

Siin aga mõned järgnevad sammud, mis tegutsema asudes võivad reeglina abiks olla:

  1. Ettevõttele pangakonto tegemine – soovitan uurida erinevate pankade poolt pakutavaid pakette, mis alustavale ettevõtjale mõeldud ning üldist hinnakirja sinna otsa.
  2. Raamatupidamise sisseseadmine – otsi omale raamatupidaja või tee ise põhiasjad selgeks, kui lihtsamat liiki ettevõtlusega tegeled, ning vali enda jaoks sobiv raamatupidamistarkvara.
  3. E-maksuameti/e-tolli lepingu sõlmimine – juhend. Oluline tähele panna, et peale registreerimist pead ka iseendale eraldi ligipääsud andma, et saaksid e-maksuametis midagi esindajana teha.
  4. Kui sinu planeeritav käive tuleb üle €40 000 aastas või tegeled valdkonnas, kus see on kasulik, siis registreeri end käibemaksukohustuslaseks.

Palju õnne! Oled valmis teenuseid pakkuma, tooteid müüma ja arveid vorpima.

Kas tekkis ettevõtte registreerimise kohta mõni küsimus, millele juhendist vastust ei leidnud? Anna kommentaarides teada.

Registreeru webinarile

22. novembril toimub webinar: Kuidas oma lastele raha koguda?

Registreerumine on tasuta. Enne webinari saadame sulle meeldetuletuse ja lingi, kust saad webinariga liituda.

Me ei saada sulle spämmi. Kogume, kasutame ja kaitseme sinu andmeid vastavalt oma Privaatsuse Põhimõtetele. Võid igal ajahetkel listist lahkuda. Powered by ConvertKit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.