Home » Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus » OÜ asutamine 15 minutiga – to-do list
 

OÜ asutamine 15 minutiga – to-do list

Kui oled jõudnud oma elus sinnani, et on viimane aeg omale üks OÜ teha, siis siin kiire ja lihtne juhend oma firma loomiseks. Soovitan protsessi käigus mitte liiga palju üle mõelda, sest ettevõtte loomine võtab tõenäoliselt vähem aega, kui selle juhendi läbi töötamine.

OÜ asutamiseks vajalikud sammud:

 1. Ettevõtte registreerimine internetis – ettevõtjaportaalis.
 2. Koosta oma osaühingu põhikiri – internetis registreerimise käigus tuleb vastavad lüngad ära täita.
 3. Tasu riigilõiv – 190 €.

Sellega on ettevõtte asutamiseks vajalikud toimingud tehtud. Järgmiseks võib juhtuda, et 15-30 min jooksul saad omale kinnituskirja ettevõtte asutamise kohta. Sealt leiad ka oma ettevõtte registrikoodi.

Siin aga mõned järgnevad sammud, mis tegutsema asudes võivad reeglina abiks olla:

 1. Ettevõttele pangakonto tegemine – soovitan uurida erinevate pankade poolt pakutavaid pakette, mis alustavale ettevõtjale mõeldud ning üldist hinnakirja sinna otsa.
 2. Raamatupidamise sisseseadmine – otsi omale raamatupidaja või tee ise põhiasjad selgeks, kui lihtsamat liiki ettevõtlusega tegeled, ning vali enda jaoks sobiv raamatupidamistarkvara.
 3. Tutvu e-MTA võimaluste ja raportitega, mida sul vaja võib minna.
 4. Kui sinu planeeritav maksustatav käive tuleb üle 40 000 € aastas või tegeled valdkonnas, kus see on kasulik, siis registreeri end käibemaksukohustuslaseks.

Palju õnne! Oled valmis teenuseid pakkuma, tooteid müüma ja arveid vorpima.

Kas tekkis ettevõtte registreerimise kohta mõni küsimus, millele juhendist vastust ei leidnud? Anna kommentaarides teada.

5 kommentaari

 1. Ping from M:

  Firma tehtud. Tänud lihtsa õpetuse eest. Oli vaja ainult väikest artiklit, et firma ära teha. Enam ei olnud mingeid vabandusi, et … 🙂

 2. Ping from Martin:

  Tänan, moodustasin ka enda OÜ aga kukalt võttis veidi kratsima see endale õiguste andmise koht ja nüüdseks ütlen, et alates 8. mai 2019 enam endale EMTA-s õiguseid delegeerima ei pea, kui saad need Äriregistri info põhjal.
  https://www.emta.ee/et/e-maksuametie-tolli-info-ja-uudised/e-teenuste-kasutamise-juhendid/paasuoigused-ja-volitused-e

  Lisaks viitab EMTA link siin postituses “Info mitteresidendile e-teenuste kasutamiseks” lehele. Seejuures lingi aadressis on ikka sama vana “arikliendi-e-teenuste-konto-loomine” sees.

  • Ping from Taavi Pertman:

   Tundub, et mingi muudatus on toimunud tõesti. Sealt jääb mulje, et ka e-MTA leping sõlmitakse automaatselt juba kõigile? Kas pidid selles osas üldse midagi tegema enam?

   • Ping from Martin:

    Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis sain kohe rolli muuta ehk sai enda nime asemel esindatava valida. Ehk kõik on tehtud automaatseks või vähemalt nii loogiliseks, et väga midagi nuputama ei pea. Kõige keerulisem oligi see, et esimest korda kiiruga vaadates ei saanud ma kohe aru, et see link mind valesse kohta viib ja nii pikk tekst ehmatas piisavalt ära (eriti kuna ma ei leidnud sealt seda, mida ootasin), et lükkasin tegevuse paar nädalat edasi, kui veidi rohkem aega on.

Jaga oma arvamust!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.