Categories
RahaRaadio saated

Kuulutan RahaRaadio avatuks!

Juba eelmisel aastal hakkas peas vähehaaval kerkima mõte, et peaks tegema midagi podcasti laadset. Peamiselt sellepärast, et tundsin, kuidas kirjalikus formaadis ei saa kõigile lugeja küsimustele vastata ning nii mõnigi muu teema jääb kajastamata, sest lihtsalt selline formaat ei sobi.

Kuigi idee ise oli juba ammu, siis alati leidsin siiski kuidagi mitu põhjust, miks see pidevalt edasi lükkus. Nüüdseks on aga põhiasjad paigas ja peale mõne tehnilise asja ja kroonilise ajapuuduse, ei seisa siin järgnevate saadete ilmumise ees enam midagi.

Esimese osa, kus vastame lugeja küsimusele, loodan sinuni tuua juba lähipäevil.

Jätkame arutelu RahaFoorumi Facebooki grupis, hashtagiga #RR000 ehk katsetame selle sissejuhatava osa peal, kuidas asi toimib.

raadio_logoJuba eelmisel aastal hakkas peas vähehaaval kerkima mõte, et peaks tegema midagi podcasti laadset. Peamiselt sellepärast, et tundsin, kuidas kirjalikus formaadis ei saa kõigile lugeja küsimustele vastata ning nii mõnigi muu teema jääb kajastamata, sest lihtsalt selline formaat ei sobi.

Seega tellisin omale normaalsema mikrofoni, et helikvaliteet tuleks vähemalt normaalne ja saaks ka ilusti ringi liikudes seda ikkagi kuulata, sest podcast kaotab justkui pool oma mõttest, kui kvaliteet on nii kehv, et kodust väljas enam ei kuule.

Ühtlasi tegime Kristiga väikese intervjuu, et mikrofoni ja seda formaati katsetada ning sellest tulnud tagasisidest sai ka selgeks, et on täitsa olemas teatud sihtgrupp inimesi, kes eelistavadki mõtteid audio formaadis seedida.

Kuigi idee ise oli juba ammu, siis alati leidsin siiski kuidagi mitu põhjust, miks see pidevalt edasi lükkus. Nüüdseks on aga põhiasjad paigas ja peale mõne tehnilise asja ja kroonilise ajapuuduse, ei seisa siin järgnevate saadete ilmumise ees enam midagi.

Seega, käesoleva postitusega kuulutan RahaRaadio avatuks!

Siin on tegelikult siiski veel ainult sissejuhatav osa, kus räägin põgusalt sellest, millises formaadis see olema saab ja miks ma üldse seda audio kujul tegema mõtlesin hakata.

Pane kõrv külge ja laigi ka RahaRaadiot Facebookis:
https://www.facebook.com/RahaRaadio

Kuula sissejuhatavat osa:

Telli iTunesist.

Esimese osa, kus vastame lugeja küsimusele, loodan sinuni tuua juba lähipäevil.

Jätkame arutelu RahaFoorumi Facebooki grupis, hashtagiga #RR000 ehk katsetame selle sissejuhatava osa peal, kuidas asi toimib.

Muusika: Greg Kuehn

8 replies on “Kuulutan RahaRaadio avatuks!”

Kas see on kokkusattumus, et sinu RahaRaadio alustab samal ajal kui Kristi ja Tauri investeerimisraadio? Kas nad ei tahtnud Sind paati võtta? 🙂 Koos oleks kindlasti huvitavam ja mitmekülgsem – kuna te blogite suhteliselt samadel teemadel siis miks dubleerida?

Raske öelda, kas kokkusattumus või mitte. Rääkisime kunagi üsna ammu Kristiga sel teemal ja mainisin ka, et mul see plaan on, aga nende tegutsemine ehk motiveeris mind ka pisut rohkem seda plaani lõpusirgele lõpuks viima.

Usun, et investeerimises on teemasid nii palju ning meie mõtted ja stiil on piisavalt erinevad, et see ei ole kindlasti dubleerimine.

Sama hästi võiks küsida, et miks investeerimisteemalist blogi teha? Minul oli ju olemas või enne mind vist oli Jaagul ja kui guugeldada, siis oli teisigi veel enne meid jne. Ometigi on blogisid sel teemal praeguseks ligi kümmekond ja igaühel oma vaatenurk ja stiil.

Lõppkokkuvõttes saavad investeerimisalaseid teadmisi ja motivatsiooni tegutsemiseks tunduvalt suurem hulk inimesi kui kahe blogiga suudaks kaasa haarata ning see on ka meie kõigi suurem eesmärk ma arvan.

Võin omalt poolt kinnitada, et Investeerimisraadio sai alguse eraldiseisvalt Taavi ideedest, plaanidest või ajakavast. See, et ta vormilt sattus olema täna raadiosaate kujul, on meie (minu ja Kristi) poolt asjade loomulik käik, sest rohkem kui aasta olime töötanud ja mõelnud Kristiga ühise e-raamatu teemadel.

Suhtleme Kristiga sisuliselt igapäevaselt väga laia spektriga teemadel. Sestap oli loomulik, et hakkame Investeerimisraadiot koos tegema. Taavi, ega keegi muu finantsblogijatest, ei ole paadist välja jäetud. 🙂

Ma olen siinkohal Taaviga samal arvamusel – rohkem väljundeid loob parema investorkeskkonna. Kui peaksime lugema vaid Kiyosaki “Rikas isa, vaene isa” raamatut, siis jääks meil saamata Jaagu kokku kogutud tarkused “Rikkaks saamise õpiku” näol või puudks ülevaade mõnest muust raamatust. Ometigi suudavad paljud raamatud koos väga edukalt resoneeruda ja luua ühtlase, kuid erinevate mõtetega ideede kogumiku. 🙂

Isiklikult ma selle “raske öelda” all pidasin silmad rohkem seda, et see teie tegevus nagu motiveeris mind lõpuks viimaseid samme kiiremini tegema, nii et selles osas ehk ei olegi nii väga kokkusattumus ainult, et samale ajale jäid 😉

Tegelikult oli vist isegi üks varasemaid investeerimisalaseid raamatuid Richest Man in Babylon, nii et isegi Kiyosakit ei oleks siis, kui igat asja ainult ühe korra tehtaks.

Ei saa salata, et on ka see mõte täitsa peast läbi käinud, kuigi mitte küll päris sellisel kujul ja formaadis nagu sinu viidatud lingil 😀

Ega üks ei välista teist.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.