Categories
RahaRaadio saated

RR010 – Kas sinu portfell ei ole liiga riskantne?

Priit küsis juba mõnda aega tagasi minu portfelli kohta ja tundis huvi, ega mu portfell liiga riskantne pole, kui seal nii suur Bondora osakaal on. Nüüdseks on olukord juba natukene muutunud, aga arutame natukene ühisrahastuse riskide ja hajutamise üle ning vaatame põgusalt minu investeerimisstrateegiat.

Jaga oma mõtteid ka RahaFoorumi Facebooki grupis #RR010.

Mainitud ressursid ja lingid: https://rahafoorum.ee/rr010

Categories
RahaRaadio saated

RR008 – Investeeringute hajutamine. Miks ja mille vastu?

Tihtipeale hajutamisest rääkides kuulen kelleltki Warren Buffeti tsitaati, et hajutamine on vajalik vaid siis, kui investorid ei tea, mida nad teevad. Sageli muidugi ka võimendatakse seda tähendust sinnamaale, et hajutamine on vaid lollidele.
Selles RahaRaadio osas vaatame täpsemalt ühisrahastuse näitel erinevat liiki hajutamise abil, mis asi see hajutamine siis ikkagi on ja miks seda tehakse.

Täpsemalt kuuled tänases saates:
– Erinevaid näiteid, kuidas on võimalik ühisrahastuse investeeringuid hajutada.
– Millis(t)e riskide vastu mingit liiki hajutamine aitab ja millis(t)e vastu mitte.

Arutame sel teemal edasi juba RahaFoorumi Facebooki grupis. Hashtag #RR008.

Transkript ja lingid: https://rahafoorum.ee/rr008

Categories
Investeerimine: raha sinu eest tööle

Kas hajutamine on lollidele?

Lühidalt öeldes jah, hajutamine on lollidele ja samas ka ei, sest oleneb. Pikemalt aga allpool. Rikkaks Saamise Õpiku koolitusel soovitasin inimestel Bondorasse investeerimisel: Hajutada laenajate vahel Hajutada laenugruppide vahel Hajutada ajaliselt Hajutada ühtlaselt Selle peale küsis üks saalisolijatest, et miks ma soovitan hajutada, kui Warren Buffett on öelnud, et hajutamine on lollide jaoks? Päris nii karmilt […]