Sinu esimene samm investeerimisteekonnal

Enne kui Alustava investori käsiraamatu lugemisega edasi lähed, tee läbi allolevad lihtsad sammud. See võtab paar minutit. Eriti oluline on see siis, kui sa siiani pole investeerimisega kokku puutunud.

Tuleva III samba indeksfond*

  1. Mine Tuleva lehele ja järgi juhiseid pensionisamba avamiseks.
  2. Tee 1 € ülekanne oma III samba fondi. Vajadusel leiad rekvisiidid siit.

Palju õnne, said esimese harjutusega hakkama ja sinust on saanud investor! Ei olnud ju nii keeruline, kui algselt tundus?

Umbes sama lihtsalt ja samm-sammult juppide kaupa teeme sinuga läbi ka ülejäänud sammud, mis investeerimisega alustamisel läbida võiksid.

Praegu aga püüa end natukene tagasi hoida ja ära siia rohkem investeerima hakka. See võimalus ei pruugi tingimata sinu jaoks kõige parem valik olla. Mine uuri materjali edasi ja tee harjutused kaasa.

Selle harjutuse mõte on kätte saada esmane tutvus ühe võimalusega, kuidas investeerida. See võiks anda sulle investeerimise osas enesekindlust. Sul on nüüd väike summa sees, mis loodetavasti teenib veidi tootlust ja suurendab sinus huvi selle kohta rohkem õppida.

Enne kui hakkad kuhugi raha juurde kandma, tööta materjal läbi ja tee endale selgeks, mida sa teed.

*Miks Tuleva? Tuleva pakub soodsate tasudega III samba indeksfondi, mis võiks seetõttu eelduste järgi anda pikas plaanis parema tulemuse. Nad ei hakka sulle ka kallimaid ja halvemaid fonde müüma.

——————-

Käesolev õpetus on informatiivse iseloomuga ja ei kvalifitseeru mingil kujul professionaalseks finantsnõuandeks. Autor ei vastuta sisu rakendamise ega lugejate tulemuste, kaasaarvatud võimalike kahjude ega viidatud veebilehtede tegevuse või tegevusetuse eest. Igaüks vastutab oma investeeringute eest ise ja peaks vajadusel enne otsuse langetamist konsulteerima asjatundjaga.

8 replies on “Sinu esimene samm investeerimisteekonnal”

Mul on juba Bondoras juba olemas ja ega ma ei pea ju seda Tulevas uuesti avama, või kuidas!

Siis on sul teoreetiliselt see samm juba kunagi tehtud. Kuigi ilmselt tasub see edaspidi üle vaadata. Tänase seisuga liiga arukat valikut SEBil III samba all ei tundu olevat. Tõsi, 2021. lõpu seisuga on viimase aja tootlus täitsa kena, aga see paistab olevat vähemalt osaliselt võimenduse kasutamise tagajärg.

Pid3valt öeldakse, et tee omale kolmas sammas esimese asjana enne aktsiate jms ostmisi. Ma olen hetkel 33 aastane, mõned investeeringud teinud. Loodaks ka näiteks 10 aasta pärast rahaliselt vabaks saada aga kui ma praegu palgast 15% III sambasse panen siis mida ma aktsiatesse investeerin või indeksfonde ostan? Pensionini ei tahaks väga oodata enne kui sealt raha kätte hakkan saama.

Kui mul on juba LHV kasvukonto, kuhu igakuiselt rah paigutan, kas on mõistlik lisaks kolmandasse pensionisambasse panna?

Sõltub sellest, kas saad maksutagastust või mitte. Kui loed Alustava investori käsiraamatu 3. trükki, siis seal tuleb nii pensionisüsteemi peatükis kui ka börsile investeerimise peatükis III samba tingimuste kohta juttu.

Samuti leiad näiteks kalkulaatori eelmisele küsijale vastuseks jagatud artiklist pealkirja alt: “Kui palju võid III sambasse investeerida?”

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: