Sinu esimene samm investeerimisteekonnal

Enne kui Alustava investori käsiraamatu lugemisega edasi lähed, tee läbi allolevad lihtsad sammud. See võtab paar minutit. Eriti oluline on see siis, kui sa siiani pole investeerimisega kokku puutunud.

 1. Registreeri Mintose lehel omale konto “Get started” nupule klikkides ja täida vajalikud väljad.
 2. Tee vastavalt ekraanil olevatele juhistele 10-20 € SEPA pangaülekanne oma äsjaloodud kontole.
 3. Vali ülevalt menüüst “Invest” ja veendu, et Invest & Access toode oleks välja lülitatud. Kuulduste järgi on see uutel kasutajatel mõnikord automaatselt sisse lülitatud.Mintose menüü Invest
 4. Kliki “Auto Invest” lingile ja seejärel “Create new Auto Invest strategy”.
  Mintos Auto Invest
 5. Vali “Custom strategy“.mintos auto invest custom strategy
 6. Seadista omale esialgu ainult Mogo laenudesse investeeriv portfellihaldur (punaste kastidega on märgitud väljad, kus pead midagi valima; pildil on lõpptulemus).
  mintos mogo invest
 7. Täida ära lehe allosas olevad lisatingimused (pildil lõpptulemus).
  Mogo portfellihalduri käivitamineNB! Kuna tingimused, laenupakkumine ja investoritepoolne nõudlus on pidevas muutumises, siis võib juhtuda, et sul ei õnnestu ühtegi laenu välja anda. Võid proovida intressi allapoole liigutamist ja/või laenuperioodi pikendamist.
 8. Kliki “Save and Activate
 9. Niipea, kui sinu ülekanne kontole jõuab, teeb portfellihaldur sinu eest esimese(d) investeeringu(d) tagasiostugarantiiga laenu.

Palju õnne, said esimese harjutusega hakkama ja sinust on saanud investor! Ei olnud ju nii keeruline, kui algselt tundus?

Umbes sama lihtsalt ja samm-sammult juppide kaupa teeme sinuga raamatus läbi ka ülejäänud sammud, mis investeerimisega alustamisel läbida võiksid.

Praegu aga püüa end natukene tagasi hoida ja ära liigselt siia investeerima hakka. Las esialgu jääb väike summa. Mine loe raamatut edasi ja tee ilusti kõik harjutused kaasa. Need tingimused ei ole kindlasti sobilikud suuremate summade investeerimiseks, kuna ei arvesta sinu riskitaluvuse ega tootluseootustega.

Selle harjutuse mõte on kätte saada esmane tutvus ühe võimalusega, kuidas investeerida. See võiks anda sulle investeerimise osas enesekindlust. Sul on nüüd väike summa sees, mis loodetavasti teenib veidi tootlust ja suurendab sinus huvi selle kohta rohkem õppida.

Enne kui hakkad kuhugi raha juurde kandma, tööta raamat läbi, tee endale selgeks, mida sa teed ja seejärel pane paika seadistused, mis vastavad sinu riskitasemele ja tootluse ootusele.

——————-

Käesolev õpetus on informatiivse iseloomuga ja ei kvalifitseeru mingil kujul professionaalseks finantsnõuandeks. Autor ei vastuta sisu rakendamise ega lugejate tulemuste, kaasaarvatud võimalike kahjude ega viidatud veebilehtede tegevuse või tegevusetuse eest. Igaüks vastutab oma investeeringute eest ise ja peaks vajadusel enne otsuse langetamist konsulteerima asjatundjaga.

Liitu 1% väljakutsega

Kas oled võimeline igakuiselt oma säästumäära 1% võrra suurendama? Pane ennast kirja ja saadame meilile täpsemad juhised ning igakuised meeldetuletused.

Me ei saada sulle spämmi. Kogume, kasutame ja kaitseme sinu andmeid vastavalt oma Privaatsuse Põhimõtetele. Võid igal ajahetkel listist lahkuda. Powered by ConvertKit