ETN

ETN (exchange-traded note) on võlaväärtpaber, millega näiteks pank lubab sulle teha tagasimakse vastavalt alusvara hinna liikumisele. Kui alusvara hind tõuseb, siis tõuseb ka sinu ETN väärtus ja vastupidi.

Ta näeb välja, nagu ETF ja sellega tehingud toimuvad sarnasel moel, aga juriidiliselt on tegemist teistsuguse tootega.

ETN kaudu on hea investeerida näiteks sellistesse varadesse, mis ei ole muidu eriti likviidsed. Küll aga tähendab see seda, et sinu risk on seotud otseselt ETNi väljastaja riskiga.

Kui ETN väljastaja läheb pankrotti, siis kaotad ka sina oma raha, olenemata sellest, et see vara, mida ETN peegeldab, on endiselt midagi väärt. Seega peaksid ka selle väljastaja riski hindama.

Näiteks on olemas Bitcoini ETN, mille kaudu saad panustada BTC hinnaliikumisele, ilma et peaksid Bitcoini reaalselt ostma.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: