Put optsioon

Put optsioon (put option) ehk müügioptsioon annab investorile õiguse mingi koguse alusvaraks olevat vara kokkulepitud hinnaga müüa või lühikeseks müüa. Samas ei kaasne sellega kohustust müüa. Optsiooni alusvaraks võib olla näiteks aktsia, valuuta, võlakiri vms vara.

Lihtsustatult vaadates võib olla näiteks selline optsioon, mis annab sulle õiguse müüa 10 Microsofti aktsiat 1 aasta pärast hinnaga $190. Kui aasta pärast on hind $170, siis müües $190 pealt, oled teeninud iga aktsia pealt $20 lisatulu (miinus optsiooniga seotud kulud).

Kui hind on aasta pärast üle $200, siis ei ole sul mingit mõtet aktsiaid $190 pealt müüa ja lased oma optsioonil lihtsalt aeguda. Sellega kaotad optsiooni ostmiseks kulunud raha.

Vt ka optsioon ja call optsioon

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: