SPAC

SPAC (Special Purpose Acquisition Company) on spetsiaalselt mõne teise ettevõtte omandamiseks kasutatav börsiettevõte, mis mingit äritegevust kui sellist ei oma. IPO kaudu kaasatakse investoritelt raha, et siis maksimaalselt 2 aasta jooksul omandada osalus mõnes börsivälises ettevõttes. Kui 2a jooksul sellist ettevõtet ei leita, tuleb investoritele IPO käigus kaasatud raha tagastada.

SPACe kasutatakse sageli selleks, et tuua börsile erakätes olevaid ettevõtteid, mis ei pruugi vastata IPO jaoks vajalikele tingimustele (kasumlikkus, käibemaht vmt piirangud). Raha kaasamise hetkel investorid ei tea, millise ettevõttega konkreetne SPAC liituda soovib, isegi kui selle algatajal on konkreetne ettevõte silmapiiril.

Seega võib öelda, et investorid ostavad nö põrsast kotis, mistõttu on SPACe nimetatud ka blank check company nimetusega. Ilmselt üks tuntuim nimi, mis SPACiga börsile on viidud, on Virgin Galactic.

Dividendinvestor on SPACidest teinud hea ülevaate siin.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: