Tean, et RahaFoorumi lugejate seas on päris palju tudengeid ja noori inimesi, kellele aeg-ajalt kuluks ära mõni väike tööots, et pisut lisaraha teenida.
Isiklikult küll tööd pakkuma ei hakka, aga mõtlesin, et jagan paari saiti, kust selliseid tööotsi Eestis leida võib.
Juhutööd – GoWorkaBit
Tegemist on eestlaste väikese start-upiga, mis on veel üsna algjärgus ja ei tea, kui edukalt ta ennast käima suudab panna. Idee on lihtne – on firmad, kes otsivad lühiajaliselt omale veidi lisatööjõudu ja on inimesed, kes otsivad omale lühiajalisi tööotsi. GoWorkaBit on siis see keskkond, kes neid vahendama peaks.
Tegin kunagi ka katsetuseks omale konto ja peab tunnistama, et pakkumisi ei ole seal üldiselt küll just väga palju, aga aeg-ajalt ikka tuleb mingi teavitus. Mõned pakkumised, mis silma jäid, on olnud näiteks lisatööjõudu vaja kolimiseks, raamatute komplekteerimiseks kuskil laos, kord oli elektrikut vaja ning mingil ajal sooviti isegi rahvast filmivõtete massistseeni jaoks, kuigi viimase eest tasu ei makstud.
Ühesõnaga, rikkaks selle lehe abil ei saa, aga paar pisemat lisatööd võid leida sellegipoolest. Muidugi kui omad kasulikke oskusi, mida saab ka internetivahendusel teha, siis on olemas terve rida rahvusvahelisi freelance veebikeskkondi, kust selliseid tööotsi leida võib.
Mystery shopping – Dive online
Mis no mystery shopping? Sisuliselt on tegemist organisatsioonidele mõeldud uurimismeetodiga, mille abil saab näiteks oma ettevõtte teeninduse taset või mingite muutuste elluviimise efektiivsust mõõta vmt.
Organisatsioon tellib uurimuse, pannakse kokku küsimustik ja otsitakse inimesed, kes saavad ja tahavad seda teenust testida. Seejärel minnakse kohale, mängitakse klienti vastavalt kokkulepitud stsenaariumile, ilma et keegi aru saaks, et teenindust testitakse ning pannakse see kogemus vastavalt küsimustikule kirja.
Ettevõte saab mingit infot, et oma teenindust paremaks muuta ja testija saab testi läbiviimise eest tasu.
Üks ettevõte, mis selliseid teenuseid Eestis pakub, on Dive Group.
https://divegroup.shopmetrics.com/auth/index.asp#login
Tõlkimine – Tekstiabi
Sellest võimalusest olen ka varem rääkinud, aga idee poolest on tegu ühe lihtsama võimalusega, kui keeli valdad. Nimelt, paku mingil moel tõlketeenust. Näiteks olen ise erinevatel aegadel teinud sarnast tõlketööd aidates tõlkida blogiposte või mingite toodete ülevaateid või kõikvõimalikke muid juhuslikke tekste.
Rikkaks ilmselt jällegi ei saa, kui just püsivat tööandjat ei leia, aga väikese lisateenistuse võiks teenida küll. Üks Eesti enda veebileht on tekstiabi, mis on sisuliselt nagu tõlketööde börs, kus tõlkimisega abivajajad panevad töö üles ja tõlkijad teevad pakkumisi.
10 replies on “Kuidas teenida veidi lisaraha?”
Goworkabit’i abil rikkaks ei saa kuid seal on piisavalt pakkumisi, et ära elada põhitöökohta omamata.
Oma puhkuse ajal töötasin selle keskonna abil leitud kohas ja palga eest ostsin uue sülearvuti. Goworkabit hoolib neist juhutöö tegijatest ning läheneb su muredele ja küsimustele personaalselt. Sain väga meeldiva kogemuse ning arvan, et minuga nõustuvad ka paljud teised, kes on nende abil tööd või tööjõudu leidnud.
Tore, et sul on positiivne kogemus olnud. Ise vaatasin seda saiti kunagi siis, kui ta suhteliselt alles tuli, nii et siis erilist valikut polnud.
Kandideerisin katsetuseks vist ühele kohale isegi ka, aga seal oli tahtjaid päris palju, nii et ei saanud tookord jaole.
Nüüdseks on asi muidugi omajagu aktiivsemaks läinud.
Neid lehti tuleb võtta “abiks ikka” põhimõttel. GWaB lehe kaudu olen teinud mõne juhuotsa. Ei kurda. Aga tööandjate poolt on seal siiski palju õngitsejaid, kes loodavad leida naiivitare, et kuue brutoeuro eest laudatäis katkusigu paljakäsi maha lüüa ja lõpetuseks laut üle värvida.
Samas, 6 eurot, abiks ikka…
Eks see tasustamine sõltub ka osaliselt nõudluse ja pakkumise tasakaalust. Kui inimesed poleks nõus madala tasu eest töötama, siis ei oleks ka neid pakkumisi ilmselt.
Kõige lihtsam on teha oma blogi ja sinna reklaame panna.
Olles aastaid bloginud, siis ei ütleks, et see nii ülilihtne oleks.
Rääkimata sellest, et esialgu tuleb ikka päris palju tööd teha ja sisu luua, et keegi sul üldse blogi lugemas käiks.
Reklaamide pealt teenib samuti reeglina pigem sümboolseid summasid tänapäeval, mis ajakulu arvesse võttes ilmselt ei ole just kõige otstarbekam ajakasutus.
Muidugi on mõningaid teemasid, kus reklaamide eest makstakse rohkem ja võib tõesti ka arvestatavat tulu teenida. Samas seal on ka konkurents vastavalt suurem ilmselt, nii et lugejate saamiseks ja googles esilekerkimiseks tuleb tööd selle võrra rohkem teha.
Tahan teha kasutajat, aga see lehekülg ei lase mul lõpuni registeerida.
“Saame tuttavaks” koha pealt enam edasi ei lähe..
see on hea
Täiesti mõtetu portaal.
Rohkem vist mõeldud tööandjatele tööotsijatele koti pähe tõmbamiseks.
Mida rohkem sul mingis valdkonnas kogemusi, seda väiksem lootus tööle saada.
Milline täpsemalt? Eks need olegi rohkem sellisteks pisikesteks otsadeks mõeldud.