Categories
Investeerimine: raha sinu eest tööle RahaRaadio saated

Miks sa ei taha, et sul investeerimisega alustades hästi läheks?

Miks investeerimine välja ei tule

Käesolevas saates julgen väita, et kohene edu investeerimisteekonna alguses ei pruugi olla sinu investeeringute jaoks eriti hea ning parem oleks, kui sul algus nii libeda reega ei läheks.

Kõlab justkui vastuoluline või lausa pahatahtlik soov. Eriti kui arvestada, et räägin kogu aeg, et võiksid investeerima hakata ja nii üht kui teist teha ning lausa koolitusele tulla, et juba alguses suurimaid vigu vältida.

Õnneks siiski halba sulle ei soovi. Täpsemalt saad selle mõtte tagamaid kuulda juba saatest.

Ülejäänud RahaRaadio saated leiad kas siit või iTunesist.

Aita meil jõuda rohkemate kuulajateni ja jäta iTunesis oma aus hinnang ja/või tagasiside.

Lingid ja ressursid:

Muusika: Greg Kuehn

7 replies on “Miks sa ei taha, et sul investeerimisega alustades hästi läheks?”

See on põhimõte juba liiga klišeeks muutunud. Mulle tundub, et pigem korrutavad seda oma vigade õigustuseks need, kes on ise alustades valusalt vastu näppe saanud. Inimesed on siiski erinevad ja tark õpib teiste vigadest.

Sinu tunnete osas ei saa sulle kindlasti keegi vastu vaielda. Mina aga paraku näen seda igapäevaselt, kuidas inimesed seda sama viga teevad. Eriti praegusel ajal, kus turud on praktiliselt ainult tõusnud ja juba pikemat aega.

Kõige enam muidugi võib seda kohata krüptorahade teemas, kus tõusud on olnud ulmeliselt kiires tempos.

Kindlasti on ka inimesi, kes teiste vigadest õpivad. Muidu poleks mõtet blogisid, podcaste ja koolitusi teha. Paraku aga on massides inimesi, kes seda ühel või teisel põhjusel ei tee.

Headel aegadel antakse enamus vigasid andeks. Halbadel aegadel võetakse varuga õppemaksusid ka tagantjärele, kui õigel ajal veast aru ei saanud.

Üldse arengu aluseks on vigadest õppida eriti teiste vigadest. Kui juba Investeerimise väliselt inimesed tahavad kõik ise oma vead ära teha siis ei toimugi reaalset arengut, kus iga Inimene korrates vigasid saavutab sama mõõdupuu koos väikeste erinevustega. Kui inimesed generatsioonist generatsiooni õppiksid eelkõige teiste vigadest siis oleks palju vähem probleeme.

Mis puutub investeerimisse seal on eelkõige tähtis õppida teiste vigadest, sest hinnaks on sinu raha/energia. Ja üks põhiline viga mida investeerimisel tehakse on investeeritakse sinna, kus endal puudub kontroll suunata arengut. Näiteks võtame tallinki aktsia. Investeeria ostab 0.1% aktsiatest mis on % aalselt väike kogus aga raha mis

raha mis sinna alla pannakse on siiski suur summa. Sa riskid oma rahaga omamata kontrolli Tallink tegevus suunade ja kasumi poliitika suhtes. Nt ütleme, et Tallinki enamus aktsionäril 51% omanikul või kontroll gruppil on huvi lasta Tallinki aktsia langusesse näiteks 10 aasta perspektiivis või suurendada aktsiate arvus, siis Rahaliselt on kaotajaks kõik need kelle investeerimis plaanid ei lähe kokku suur investoritega. Veel hullem on see kui suur investoritel on plaanis poliitilised huvid mille eest on nad valmis maksma rahaga ehk aktsiate langusega või isegi firma pankrotiga. Ja sina ei saa midagi teha kui ainult vaadata kuidas su raha põleb

Aktsiatega saad tegelikult väga hästi oma aktsiad maha müüa. Ei ole päris pimesi ja käed seotult istumine, nagu nii mõnelgi juhul startupidesse investeerimisel.

Krüptomaastikul on taolised võtted tavaliselt olen näinud kuidas konkureeriva ideega coine hävitatakse, investeerides sellesse hetkelisest turumahust suuremaid summasid, kasvatades selle väärtust, tõmmates kaasa investoreid kes loodavad jäädavale tõusule ja siis enamus turu omanikena hävitavad väärtuse ja usalduse projekti vastu vahel minnes kasumisse aga enamus kordades lihtsalt korjates ära teiste raha

Mulle tundub, et siin tehakse lihtsalt klassikalist pump and dump skeemi, kus hind pumbatakse üles ja siis korjatakse “rumal raha” laualt lihtsalt ära ning asi kukub kokku.

Ei ole siin midagi uut. Vaata mõnda dokumentaali 1920-ndate USA börsi kohta või uuri, mis penny stockidega siin veel üsna hiljutises ajaloos tehtud on. Viimase osas Wolf of Wall Streeti film annab üsna lihtsalt ja meelelahutuslikult hea ülevaate.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.