Categories
Tulude suurendamine: ettevõtlus, lisatöö, produktiivsus

Miks ma loobusin 500+ eurost?

Sain mitu nädalat tagasi ühe kirja, kus tunti huvi reklaamivõimaluste kohta RahaFoorumis.

Kiri ise oli üsna tavaline, kus küsiti, mis võimalused on ja paluti hinnakirja näha. Sarnaseid tuleb omajagu.

Pikka aega ma isegi ei viitsinud sellele vastata, aga lõpuks siiski kirjutasin täpsustava kirja, kuna vahelduseks ei olnud tegemist Forexi või binaarsete optsioonide jamaga.

Vastuseks sain, et nad soovivad ainult tekstilinki esilehele ehk ainult rahafoorum.ee peale ja mitte ühelegi teisele lehele, nagu rahafoorum.ee/raharaadio vmt. Eriti oluline ei ole ka, kus see link asub, peaasi, et jaluses ei oleks.

Aasta eest pakuti välja €300.

Seekord vajus kiri kuidagi unustusehõlma ca nädalaks, kuni sain uue kirja, et nad on valmis maksma €400.

Korraks mõtlesin, et teen siis RahaFoorumi facebooki kommuunis lugejate seas küsitluse, et mis teie sellest arvate, kas peaks vastu võtma või mitte.

reklaam rahafoorumis

Valdav osa vastajatest leidis, et võiks vabalt ära teha ja RahaFoorum võiks vähemalt osa kuludest sellega tagasi teenida.

Kuniks lõpuks sõber kirjutas, et ta sai enda kodulehele sarnase pakkumise ja loobus SEO põhjustel.

SEO ja lingid

Kuna ise tean SEO-st ainult põhiteemasid ja neidki pealiskaudselt, siis konsulteerisin natukene sellel alal targematega.

Lõpptulemuseks sain igatahes kinnitust, et selle “reklaami” eesmärk on osta omale nö backlinke, saitidelt, millel on juba Google silmis hea autoriteet olemas. Google vaatab selliseid linke kui soovitust lehele ja kui paljud teised head domeenid sedasi mingile lehele lingivad, võetakse seda kui sõnumit, et tegemist on hea lehega, mida peaks otsingutulemustes ülevalpool kuvama.

Sisuliselt on sellise lähenemise mõte osta endale Google otsingutulemustes paremat kohta.

Otsingumootoritele sedalaadi linkide ostmine aga ei meeldi ja juba pikemat aega on nad selle eest lehti karistanud ehk karmimal juhul neid indeksist lihstalt välja visanud (guugelda palju tahad, lihtsalt ei leia enam).

Miks mina loobusin?

Kui piisav kogus lugejaid oli öelnud, et teeme selle reklaamidiili ära, siis kauplesin natukene hinna üle ja nad olid valmis ka üle €500 minema. Küll aga ei olnud nad nõus sellega, et lingile külge panna rel=”nofollow” tag.

See peaks tähendama seda, et sellisel juhul otsingumootorid sellest lingist edasi ei lähe ja Google seda lehte oma algoritmis soovitusena ei võta ehk SEO mõttes reklaam enam sedasi kasulik pole.

Minu (ja kui sul on sait, siis ka sinu) jaoks on see oluline aga sellepärast, et kui ühel hetkel Google saab aru, et see reklaamitav sait on neid linke ostnud ja nö blackhat SEO taktikaid kasutanud ning nemad oma musta nimekirja paneb, siis sellistele saitidele linkimine võib mõjuda negatiivselt ka sellele lehele, kes sinna lingib.

S.t. kui minu kodukal on aastase lepinguga reklaam üleval, mis justkui soovitab järgmine aasta aega seda lehte, mis on mustas nimekirjas, siis ei ole välistatud, et aasta lõpus ei ole ka RahaFoorum enam Googlest leitav.

Minu jaoks ei ole see paarsada EUR seda väärt, et ma lõpus vaid iseendale siin investeerimise ja rahamõtteid kirjutan. Kui sina sarnase pakkumise saad, siis usun, et sinu jaoks ei ole see ka nii vähe väärt, kuna su domeen on juba piisavalt autoriteetne, et sinu poole sellise pakkumisega pöörduda.

Järjekordselt tuli ühesõnaga kasutada investori mõtteviisi ja mõelda selle pakkumise üle pikas perspektiivis, mitte vaid täna saadava ühekordse suurema tulu seisukohast.

Ajalises mõttes oleks võib-olla isegi hea, kui RahaFoorumist lugejad ära kaoksid, sest siis saaksin millegi sellisega tegelema hakata ehk, mis ka raha sisse tooks, aga eks näis, vahest õnnestub ka RahaFoorumi abil seda siiski teha 😉

5 replies on “Miks ma loobusin 500+ eurost?”

Taavi,

Räägi teistele ka siis, mis “sait” endale linke niimoodi ostab :)? See against Google TOS igatipidi.

See oleks mõttetu reklaam neile. Kõik läheksid kohe vaatama ja uudistama 🙂

Küll sa aru saad, kui neilt pakkumise saad. Suht kehvasti tõlgitud sait ja nad on kategooriliselt rel=”nofollow” vastu.

Tim, usu, või ei, aga millegi hukkamõistmine ei võrdu automaatselt selle peale kitse panemisega.

_See against Google TOS igatipidi._

Ma arvan, et Google ei ole veel kogu maailm ning saitidel on vabadust omavahel linkida vastavalt oma äranägemisele.

Eks ta tõsi ole, et google maailma ei oma. Samas omab ta õigust asju vastavalt oma äranägemisele tõlgendada ja üldjuhul toob ka üsna palju liiklust kodulehtedele otsingu kaudu.

Kui ta nüüd peaks tõlgendama, et oled tingimusi rikkunud ja kodulehe otsingust välja viskama, siis kaob ka see liiklus otsingumootorite kaudu ära 😉

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.