Categories
Tegemised ja mõtisklemised

Kuidas Skrill minu konto kinni pani

2010. aasta detsembris jäi üks RahaFoorumi kasutaja mulle veidi raha võlgu. Võla katteks sai siis kokku lepitud, et teeb mulle ülekande MoneyBookersisse. Kuna mul juba oli väike summa seal niikuinii väljavõtmist ootamas, siis mõtlesin, et ootan ka selle ära.

Lõpuks siis tuli see ülekanne ära ja tahtsin oma kontole sisse logida, et saaks raha välja võtta, kuid millegipärast ütles 3 korda, et panin parooli valesti (kuigi viimase korra tegin paroolist isegi copy-paste…võimalik muidugi, et ma mingil hetkel olin parooli vahetanud ja selle ära unustanud).

Tellisin siis igatahes uue parooli omale ja tegin kõik vajalikud protseduurid ära ning kontole sisse logides vaatas vastu kiri, et mu konto on piiratud ja selle eemaldamiseks peaksin saatma moneybookersile e-maili seal toodud aadressil. Saatsin kirja ära ja jäin ootama.

Vastu sain alljärgneva kirja:

Dear Taavi Pertman,

Following an audit of your account by our security department, we must advise that your account will now be closed. We have reasonable grounds to discontinue our business relationship.
For more information please visit section our Terms and Conditions:
11.4. It is strictly forbidden to use your Moneybookers Account for any illegal purposes including but not limited to fraud and money laundering. Moneybookers will report any suspicious activity to the relevant law enforcement agency. You are prohibited from using your Moneybookers Account in an attempt to abuse, exploit or circumvent the usage restrictions imposed by a merchant on the services it provides.
11.5. You may only accept payments for certain categories of business after the approval by Moneybookers in its sole discretion. Such business categories include but are not limited to:

* money exchange or remittance businesses, including but not limited to bureaux de change, currency exchanges and purchase of travel money;
* the collection of any form of donations or payments to charitable or not-for-profit organisations;
* dealing in natural resources such as jewels, precious metals or stones;
* the sale or supply of alcoholic beverages; or
* the sale of supply of dietary supplements and alternative health products;
* any other business category published in an Acceptable Use Policy on the Website;

11.6. If you conduct or attempt to conduct any transaction in violation of the prohibitions contained in this section 11 or without the necessary approval under section 11.5, we reserve the right to:

* reverse the transaction; and/or
* close or suspend your Account; and/or
* report the transaction to the relevant law enforcement agency; and/or
* claim damages from you; and
* charge you an administration fee of up to 150 EUR in case we apply any of the above.

Kind regards,
Moneybookers Security

Olles juba mitu aastat internetis erinevaid teenuseid kasutanud ja sarnast käitumist kogenud ning lugusid kuulnud, olin juba aktsepteerinud mõtet, et ilmselt ma seda raha sealt kätte ei saa, kuid õiglustunne ei lubanud asja päris niisama ka jätta. Seega saatsin neile vastu kirja, kus küsisin, mis põhjusel siis täpsemalt mu konto kinni pandi, kuna selles kirjas väljatoodu põhjal võis süüdistus olla alates reeglite rikkumisest kuni organiseeritud kuritegevuseni välja.

Vastuseks sain järgmisel päeval täpselt sama kirja, mis eelmine kord, ainult et esimene lõik, kus seletati, et neil on põhjust minuga koostöö lõpetamiseks, oli ära kustutatud.

Edasi küsisin abi tuttavalt tublilt juuratudengilt, kes kirjutas mulle valmis ilusa juriidiliselt korrektse teksti põhjendustega, miks nad peaksid mulle vähemalt selgeks tegema, mis põhjustel nad mu konto kinni panid.

Kirja panin teele 3. jaanuaril. 29. jaanuariks ei olnud MoneyBookers mulle midagi vastanud, mistõttu saatsin neile meeldetuletuseks selle kirja uuesti. Seekord kahele e-maili aadressile, millelt minuga suheldud oli.

Kuna ma vahepeal ühtegi vastust saanud ei olnud ning ainus suhtlus, mis mul selle aja sees MoneyBookersiga oli, olid kaks reklaamkirja (nagu ma oleks saanud neid kasutada…), mistõttu saatsin 3. märtsil (!2 kuud peale esimest korda!) jällegi sama kirja. Seekord saatsin kirja teiselt e-maili aadressilt ja jällegi kahele e-maili aadressile korraga.

10. märtsil tuli lõpuks MoneyBookersilt ka vastus:

Dear Taavi Pertman,

Following an audit of your account by our security department, we must advise that your account will now be closed. Based on your transaction history, we have reasonable grounds to discontinue our business relationship.

For more information please visit our Terms and Conditions.

You may withdraw your remaining balance to your bank account.

Kind Regards,

Moneybookers Security

Ühesõnaga, vastus stiilis “Me ei ütle sulle, miks me konto kinni panime, aga kuna me juba konto kinni panime, siis lahti me seda enam ei tee, kuid lohutuseks võid raha välja võtta.”

Mulje jääb küll pigem selline, et pandi konto kinni, aga päris aru ei saadud, et miks ning kuna head põhjendust konto kinni panemiseks polnud kuskilt võtta, siis otsustati, et laseks raha välja võtta, et ei peaks oma viga tunnistama ja/või saaks tüütust kliendist lahti.

Lõppkokkuvõttes ei saanudki konto sulgemise põhjust teada. Kui seda üldse oligi. Minu silmis igatahes MoneyBookers kaotas märgatavalt oma usaldusväärsust. Selle olukorra oleks saanud palju kiiremini, viisakamalt ja kõigile osapooltele rahuldavamal viisil ära saanud lahendada. Ja nad oleksid hea põhjenduse korral ehk isegi mu raha endale saanud jätta, nii et majanduslikult ka kasulikumalt 🙂

Nüüd vaatab siis minu kontolt vastu selline kiri ja MoneyBookersiga ilmselt enam tegemist ei tee…

Täiendus: Ja 4 kuud peale minu konto sulgemist saan MoneyBookersilt endiselt reklaampakkumisi. Ei oskagi sellise käitumise peale midagi arvata enam.

Your account has been closed for security reasons. You should have received confirmation of this via email from our Security Department. Please note that this decision is now final and we apologise for any inconvenience caused.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.