Päevakauplemine

Päevakauplemine (day trading, day trader) on tegevus, kus kaupleja ostab ja müüb väärtpaberit sama päeva jooksul. Tehingud võivad kesta mõnest sekundist kuni päevani.

Reeglina pannakse päeva lõpus tehingud kinni ehk müüakse aktsiad maha või lühikeseks müügi korral ostetakse aktsiad tagasi.

Küll on ka päevakauplejate seas levinud dispositsiooniefekt, mistõttu päevakauplemise tehingust saab tihtipeale pikem tehing peale seda, kui hind oodatust vastupidises suunas liigub.

Enamus laiapõhjalisemad uurimused viitavad, et päevakauplemisega pikaajaliselt raha teenimine on peaaegu et võimatu. Seda suudavad teha vaid üksikud ehk 1% või vähem päevakauplejatest. Sedagi pigem üsna lühikest ajahorisonti ehk kuni 2 aastat vaadates.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: