HFT

HFT (High-Frequency Trading) viitab algorütmilisele kauplemisele, kus hiiglaslikud serveriruumitäied arvuteid (loe: suurte kaubanduskeskuste suurused majad) analüüsivad andmeid ja teevad selle põhjal murdosasekundiga tehinguid.

Siinkohal räägime nii lühikestest aegadest, et HFT kauplejad on kulutanud üüratuid summasid selleks, et börsile füüsiliselt võimalikult lähedal olla. Mida lähemal oled, seda kiiremini jõuab sinu tehingukorraldus börsile.

Ilmselt üks tuntumaid viise, kuidas HFT kaudu raha teenitakse, on see, et nad jooksevad investorite tehingutest ette.

Näiteks kui investor A sisestab ostuorderi aktsiale Z, siis HFT kaupleja saab selle info kätte ja jõuab enda ostuorderiga enne investor A-d aktsiat Z osta. Seejärel müüb selle aktsia natukene kallima hinnaga investorile A maha.

Ühe tehingu kohta teenitav tulu on marginaalne, aga kuna tehinguid tehakse massiliselt, siis kokkuvõttes võivad summad olla märkimisväärsed.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: