Kapiindeksfond

Kapiindeksfondi puhul fondijuht räägib, et juhib investeeringuid aktiivselt – analüüsib aktsiaid, ajastab turgu ja püüab muul moel turust paremat tootlust saavutada. Tegelikkuses aga aktiivset juhtimist ei toimu ja fond üritab järgida indeksit.

Näiteks on võimalik vastavasisuline teenus sisse osta, mis paneb selliselt erinevate aktsiatega portfelli kokku, et see järgiks enam-vähem indeksi liikumist.

Miks seda tehakse? Indeksfondide tasud on reeglina väga madalad. Kui öelda, et fond on aktiivselt juhitav, siis on võimalik kõrgeid tasusid kergemini õigustada.

Ka meie II samba pensionifondide puhul on korduvalt tähelepanu juhitud sellele, et nii mõnigi aktiivselt juhitud kallite tasudega fondidest paistab tegelikult olevat kapiindeksfond.

By Taavi Pertman

Taavi on investeerimisega tegelenud alates 2004. aastast ning psühholoogia vastu suuremat huvi tundnud 2006. aastast saati. Ta eesmärk on panna nende valdkondade teadmised ja kogemused kokku ning aidata läbi RahaFoorumi, Eesmärgipärase investeerimise e-raamatu ja koolituste inimestel oma suurimate unistuste elluviimiseni jõuda.

%d bloggers like this: