Eksperiment 2 – Kaasturundus

kaasturundus, affiliate marketing
pilt: infocux technologies

Eksperiment 2 kujutab endast kaasturunduse kaudu (affiliate) raha teenimist. Kaks levinumat lähenemist selleks on niche site ja authority site tegemine.

Esimene neist tähendab, et sa teed omale veebilehe mingil kindlal teemal, teed selle lehe populaarseks ning teenid raha selle pealt, et sinu lehe külastajad ostavad sinu affiliate lingi kaudu teemasse minevaid tooteid või teenuseid.

Authority site puhul on raha teenimise idee sama, kuid teema on laiahaardelisem ja lehe fookus on pikaajalisema väärtuse loomine oma lugejaskonnale.

Niche site puhul on üldiselt teenitav tulu kiirem, kuid ka otsingumootorites heal kohal olemine on ebastabiilsem kui authority site puhul.

Käesolevat projekti alustasime kahekesi koos Mikuga (foorumis kasutaja mankiboy), kusjuures tema ehitab niche lehte ning mina püüan rohkem keskenduda authority site ehitamisele.

Püüame projekti käigus jooksvalt anda pideva ülevaate sellest, kuidas asjad edenevad ning kuidas mingisuguseid etappe ise saaksid ellu viia.

Siiski tasub meeles pidada, et kumbki meist ei tegele sellest täiskohaga, vaid muude tegevuste kõrvalt ja kui Mikul on juba üsna mitme saidi ehitamisega kogemus olemas, siis mina olen selles vallas üsna algaja ning suurem osa tegevusi teen lähtudes teiste ekspertide ja praktikute soovitustest.

Ühtlasi, kuna me mõlemad teeme projekti eraldi, siis võid täheldada, et artiklites olevad soovitused kohati kattuvad ning kohati erinevad.

See viitab sellele, et tegemist on valdkonnaga, kus ei ole alati ühte kindlat õiget vastust. Samuti viitab see ka sellele, et me kasutame erinevaid lähenemisi oma eesmärkide saavutamiseks, mistõttu tuleb ka juba projekti algjärgus tähelepanu pöörata erinevatele teguritele.

Igatahes, edu meile ja edu sulle, kui plaanid seda projekti meiega koos teha. Igasugune tagasiside ja toetus on alati teretulnud. See on õppimisprotsess ilmselt meie kõigi jaoks.

Siiani avaldatud postitused Taavi poolt:

Mikk on kirjutanud:

Palju teemasid on veel lahkamata ja tulemas, kuid varu kannatust, sest see nõuab palju aega ja tegeleme sellega oma töö/õpingute ja muude igapäevaste tegevuste kõrvalt.

Rääkimata sellest, et kuna olen ka ise selles teemas üsna võhik, tuleb enne igat sammu teha päris põhjalikku uurimistööd, mis tähendab nii mõnelgi juhul tundideviisi lugemist, videote vaatamist, uurimist ja katsetamist.

NB! Eskperiment jäi kahjuks pooleli.

Kas oled ise mõne sellise lehe kunagi üles ehtianud või tegeled sellega praegu? Tahaksid oma kogemusest rääkida ja seeläbi ehk teisi inimesi motiveerida? Võta minuga ühendust ülevalt kontakti kaudu või pane kiri meilile.

Jaga oma mõtteid

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.